Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom családjában szokás a...

A párom családjában szokás a teljes név átadása, ám én evvel nem értek egyet. Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a neve Kovács Béla, bár nem ez, de nem is egy nagyon szép férfi név. A párom dédnagyapjától kezdve a fiú örökli ezt a nevet és ezek szerint ha nekünk is fiúnk lesz, kénytelenek vagyunk ezt a nevet adni neki is. Engem alapból dühít, hogy a fiamnak ugyanaz lesz a neve mint a férjemnek, szerintem tök idétlen, de hát egyedül mégsem lázadhatok.

A párom is ragaszkodik hozzá, bele kéne törődnöm. Nálatok nincs ilyen helyzet?



2012. febr. 25. 11:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Szerencsére nincs. De megoldás lehet, ha végképp nem tudtok dülőre jutni, hogy két keresztnevet adtok neki. De ne stresszelj ezen előre, lehet, hogy lány lesz a születendő gyermeketek :)
2012. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is folytatódott volna a névadási szokás, de anyukám a sarkára állt, és találtak egy szép nevet a tesómnak ami végül is mindkettőjüknek tetszett. Apa azóta sem bánja hogy nem vitte tovább a keresztnevét a fia.
2012. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A mi családunkban is ez volt, én lettem volna a sorban az 5. Imre (akikről tudok), de a szüleim végül megszakították a sort :)
2012. febr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére mostmár nincs. Az ex pároméknál volt ez szokás,6 de nekem sem tetszett, hogy már a 8. ifjabb Kovács Béla lenne a családban. Egyszerűen nem tetszik és kész. Nem tudom hogyan tudtunk volna kiegyezni ebben. Végül már olyan verziókkal alkudoztunk, hogy legyen Kovács István Béla, tehát kapja az ő nevét is, de egy általunk választott keresztnevet is. Ő ebben is hajthatatlan volt, hogy oké legyen, de akkor inkább Kovács Béla István. Én azt mondom, szerencsés hogy vége lett a kapcsolatunknak teljesen más okokból persze. Így legalább ebből nincs már vita. :)
2012. febr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
19%
ez volt, de mivel tetszik a név nekem semmi gondom nem volt ezzel. Minek megtörni egy (a családunkban) többszáz éves hagyományt, ha nem rettentő a név. És úgyis mindenki másképp lesz becézve
2012. febr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Nekem ez a név átadás nagyon nem tetszik és a lányomnak nem is adtam a saját nevem amit persze anyámtól örököltem.

Ha lesz fiúnk akkor ő se az apja nevét kapja majd.

2012. febr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a párom akarta, én nem. És nem is lett az a neve.

Köss kompromisszumot, hogy második névnek megkaphatja a keresztnevét. Az úgyis csak a hivatalos papírokon szerepelne. Én is ezt mondtam, és most mégis egy keresztnévvel van anyakönyvezve a fiunk, azzal, amit KÖZÖSEN választottunk.

2012. febr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem se jó ötlet a név átadása, mert a maga nemében minden névben van valami szép, de valamelyik már nem illik bele az adott korba, persze nem kell a legextravagánsabb nevet sem adni a gyereknek. Sajnos a mostani gyerekek sokat csúfolják a társaikat és ennek egyik példája az "adott korba nem illő" név. :)
2012. febr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a Júlia név van örökítve, olyan 6-7 családtagnak volt a neve. A jelenlegi generációból most hárman vagyunk együtt Júliák s eléggé idegesítő.

Szép, oké de suliban a Rómeómat kereték rajtam most meg középsuliban azt a szemet dalt kapom meg mindig.

Miért nem lehet a babához illő nevet adni ami szépen cseng a vezetéknévvel, korhoz illő s melegséggel gondolnak rá a szülei nem pedig egy makacs, csak azért is ragaszkodás? Miért hiszik, hogy ha bekiabálnak egy szobába, hogy Béla! akkor poén, hogy 5en visszazolnak: Mi van? szerintem nem az s ez tapasztalat.

2012. febr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az exem volt ezzel megbolondulva pedig olyan tucat semmilyen neve volt, kapásból 5 szebb keresztnevet tudtam neki felsorolni ami illett a vezetéknevéhez. Tiszta dilis volt a családja, szét is mentünk hálistennek, igaz, nem ezek miatt.


Mi lenne, ha a fiatoknak esetleg 2 keresztnevet adnátok? A példa szerint lehetne mondjuk Kovács Béla Dániel, vagy Kovács Béla András... érted... így enyhítenéd ezt az erőszakos névöröklést :)

2012. febr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!