Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz táplálkozási szokások...

Rossz táplálkozási szokások barátom családjában, én lihegem túl?

Figyelt kérdés

Kedves családja van barátomnak, aránylag jól kijövök velük. Viszont számomra már nagyon egészségtelennek tűnik, amit csinálnak, például: leendő sógorom 3 éves kisfiát állandóan csipsszel,

cukros üdítővel, csokival tömik, vizet nem is kap, csak ilyen cukros löttyöket, ez amúgy is szokás náluk, hogy vizet nem isznak, csak szörpöt és kólát.

Barátom sem iszik vizet, vagy teát, csak ha teli van nyomva cukorral, rengeteg édességet eszik...

Sógorom gyerekét már egy-másfél évesen cukros-műdiós kajával etette anyósom, pedig szólt is neki a sógornőm, erre titokban adogatta a kezébe a nasikat.

Tudom, hogy szeretetből csinálják, de szerintem nem egészséges ez egy gyerek számára (sem).

Mielőtt ebbe belekötne valaki: közöm sem lenne hozzá, viszont ez kihat majd az én leendő családomra is, pl. párom fogai már most rosszak, vérnyomásproblémái vannak (az ételeket is túlsózzák), és nem akarom, hogy esetleg majd az én gyerekemet is spáros szörp, csipsz és társaival itassák, etessék.


Sértődés nélkül gondolom ez oldható meg...Másnál hasonló dolgok? Mit tett?


Válaszokat előre is köszönöm!


2013. márc. 2. 17:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
76%

Tudjátok, mi egy ok a sok közül, amiért lenézik az egészségesen élőket? Mert így írjátok le őket:


"saláta-mániás wellness-fitness-update tyúk"

"biopunci"


Miért kell ennyire negatívan jellemezni őket, senkinek nem ártanak. Egy teljesen átlagos tulajdonságot ennyire lenézni... ez kb. olyan, mintha egy pénzt felelősségteljesen beosztó családanyát "fillérba$zó pic$ának" hívnék, csak azért, mert én néha szeretek költekezni.


Ezer bocsánat az offért, de ez a biopunci nagyon betett.

2013. márc. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Ez totál egészségtelen!

Én ebben nőttem fel, 100+-os gyerek voltam, magas vérnyomás, depresszió, pikkelysömör, éppen hogy megúsztam, hogy IR vagy cukorbetegség legyen a vége....

Azt tettem, hogy mikor felnőttem neki álltam tanulni, hogy mi egészséges, mivel lehet fogyni, stb., azóta próbálok úgy élni. Mert gyerekként ebből nem lehet kikeveredni, ha ilyen buták a rokonok...

Neki álltam paleózni, minta kicseréltek volna, még a betegségeim is tűnnek el, nem csak a háj!

2013. márc. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Én nem nézem le az egészségesen élőket egy percre sem. De ezzel is át lehet esni a ló túloldalára. Azzal, hogy nem vagyok fitness tyúk csak arra céloztam, hogy nem eszek salátát salátával és nem töltök fél napokat kondi teremben. Egyébként az ilyen embereket sem nézem le, csak nem tartom normálisnak, ha egész nap a kalóriaszámolgatás meg a táplálkozás, meg az alakja/teste jár valakinek a fejében. Én szimplán csak igyekszem egészségesen élni.
2013. márc. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
52%
De a ló két oldala nem egyformán veszélyes, hogy a metaforánál maradjak. Lehet érelzáródásig enni a zsírt, de ha ugyanannyi salátát tömök magamba, az nem lesz káros.
2013. márc. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Igen, ezzel egyetértek. Az egyiknek fizikai a másiknak meg inkább mentális következményei vannak.
2013. márc. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Igen, az egészségesnek mentális, de a túlevésnek lehet fizikális ÉS mentális.

Én is "túlevő" voltam, akkor is ettem, ha már nem fért belém, és hányingerem volt. Reggel mikor felkeltem, rögtön arra gondoltam, mit fogok enni, pedig éhes sem voltam, de kitöltötte az életem. Ettem, ha szorongtam, ettem, ha szomorú voltam. Csak az tett boldoggá, ha kaja volt a számban.

2013. márc. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen is van és szerintem gyakoribb, mint gondolnánk. De én most szimplán azokra gondoltam, akik azért esznek, mert szeretnek enni és mert nincs akaraterejük lemondani róla.
2013. márc. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, én vagyok a biopuncis :)


na, ezt úgy értettem, h nem vagyok biomániás, nem járom a piacot meg a reformkajás boltokat napi szinten, sőt néha bűnbe esek, elmegyünk mekibe, burgerbe, pizzát rendelünk, csokit majszolunk esténként :)


de igyekszünk kompenzálni sok mozgással, vízivással, vitaminbevitellel.


nem szerettem volna senkit megsérteni, bocsássatok meg, ha mégis sikerült :) a fenti műszóval a biomániás jóasszonyokat próbáltam jelezni, akik magukban keresztet vetnek ha elmennek a boltban a chipses pult előtt, és ördögűzőért kiáltanak, ha meglátnak az ismerősük kezében egy üveg kólát :D

persze, a felnőtt ember úgy mérgezi magát, ahogy neki jól esik, de azért azt én is égbekiáltó bűnnek tartom, amikor a gyereket már eleve úgy kondicionálják, h üdítővel itatják minden alkalommal és az egyetlen jutalmazási módszer a csoki a chips és a műanyag édességek.


már 12 évesen fel voltam háborodva, mikor a kiscsaj elment mellettem a suliban a folyosón és kényeskedve pitsogott a barátnőjének, h olyan szomjas, de nincs pénze lemenni a büfébe kóláért. miközben 1m-re volt tőle a csap, volt benne víz, nem volt tilos használni.

2013. márc. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Az utolsó komment nagyon tetszett..:)

Kérdező! Egyet kell hogy értsek az előttem szólókkal, miszerint egy család táplálkozási szokásaiba beleavatkozni több mint ostobaság. Persze, lehet hogy te csak jót akarsz nekik, és szeretnél rávilágítani a későbbi következményeire, de ha valaki ebben a témában nem jártas, akkor több mint valószínű hogy sértésnek fogná fel. Persze azért egy próbát megérhet, nem tudom milyen viszonyba vagy a barátod édesanyjával például.

A barátod meg....szerintem már azzal is javíthatnál a helyzeten hogyha te magad készítenél finom házi sütit például, vagy tejszínhabot (mert azt is lehet, és legalább nincs telenyomva mindenféle finomsággal)..Az meg már teljesen jó irány h vízből többet iszik. :) Remélem még inkább javulni fog a helyzet, sok sikert! :D :)

2013. okt. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!