Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy orvoslnátok a problémát...

Hogy orvoslnátok a problémát egyszer és mindenkorra anyósék kapcsán?

Figyelt kérdés
11 éve hogy együttleszünk a párommal,augusztusban babánk lett.Építkeztünk egy faluba anyósékkal...én 15-20km-re laktam városba és a párommal tt voltunk albérletbe 2évig mielőtt építkeztünk.Pénzt építkezni csak úgy kaptunk,ha az ő falujukba költözünk...a párom ott is dolgozik egyébként...so megbeszéltük legyen. Kislányom életét próbálják terelgetni,miért nem tolom babakocsival a faluba?Fenyeget,hogyha a keresztelő akkor lesz,akkor el sem jönnek.Szentül meg van győződve,h a faluba fog suliba járni,pedig kizárt.Engem annyira felőröl,h ilyenek...Hogy lehet normálisan leszerelni őket,hogy a mi döntésünk és semmi közük,h viszem-e sétálni a faluba...mert megszólják őket miatta a falusiak,h nem látnak engem a babával? Valami jó ötlet?
2013. márc. 3. 19:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem anyósékkal lakunk...csak egy faluba velük...ez félreérthető...
2013. márc. 3. 19:38
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
kedvesen, tisztelettudóan, de nagyon határozottan állj ki azért, ahogy nevelni szeretnéd a gyereked. így és csak így lehet.
2013. márc. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nincs tartós megoldás.

Megmondhatod anyósnak, hogy te akkor és úgy szeretnéd levegőztetni a babát, ahogy neked az jó, és ahogy te jónak látod. De ez nem fogja őt meggyőzni arról, hogy te önállóan is tudod, hogy mi a jó a gyermekednek.

A saját tapasztalatom az, hogy bármit is teszel sosem leszel elég jó. Mindig meg fogja mondani, hogy mit lehetne jobban csinálni. Legfeljebb, ha már sokszor visszamondogatod a magadét, akkor majd nem a szemedbe mondja, hanem a hátad mögött, vagy a párodnak.

Sokszor eszembe jut, hogy nem véletlen találtak ki annyi anyós viccet... :)

2013. márc. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát ezaz,rafinált,mert anyós szítja a tüzet,de a se nekem sem a fiának nem mondja...a nagyit és a férjét küldi,az meg csak fenyegetőzni tud,a párom meg nem nagyon mer semelyikünknek sem igazat adni sem és ellenkezni sem,tehát nekem kell kiállni a babámért és magamért.
2013. márc. 3. 19:53
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

"Pénzt építkezni csak úgy kaptunk,ha az ő falujukba költözünk.."


Itt rontottátok el! Ha támogatni akar valakit a szülő, azt ne úgy tegye már meg,hogy feltételekhez köti.

Én nem fogadtam volna el így semmilyen segítséget!

2013. márc. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett volna a pénzt elfogadni, én lassan visszatörleszteném, és így építeném le fokozatosan.
2013. márc. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebből ugyan nem lesz kiút. Az anyós falusi, falun építkezel, és a pénzt is onnan kaptad. Nem sok jó fog kisülni ebből.

Nem orvosolható.

Ez

2013. márc. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!