Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csinaljak?...

Szerintetek mit csinaljak? Terhes vagyok, es nem akarok aggodni, de egyszeruen ez lehetetlen!

Figyelt kérdés

A mai napon nagyon kiborulva vagyok. Anyumnak eü. Gonjai vannak, masneven aneurysma, egyszer majdnem elvesztettuk es tobb honapos intenziv osztalyos kezeles alatt volt. Mutottek stb. Mt mindig van neki ilyen problemaja.

Apammal mar pontosan 14 eve megromlott a viszonyuk es, allandoan veszekednek. Apam nem normalis, hajnalban is kepes felhivni tobbszor, hogy anyam hol van. Radasul mar nem lakok otthon. Amikor nem tudok ra valaszt adni, illetve nem akarok, akkor lehord mindennek es le k.rvaz

Anyu, mostanaban cseppet sincsen ram tekintettel, hogy lassan 11hetes terhes leszek. Mint visszahallottam, a falba veri a fejet, csapkodja magat, es frontint szed be. Amikor rossz kedve lesz mar elottem sem turtozteti magat, sir, es ideges...mindent ram ont.

Anyum anyja, ma is hivott, es rendesen megint en vagyok a hibas, hogy nem figyelek ra elegge. Senki nincsen ram tekintettel...es ha anyum ongyilkos lesz majd o is, marmint a nagyanyam.ezt nem hagyhattam valasz nelkul:ez am a logika, es a gondolkodas.

Nagyon el vagyok keseredve mert szo szerint az egesz csaladom nem normalis. Anyum testvere sem, anyum anyja sem, apam sem, senkim sem!

A baratom azt mondja, ne is menjek at. De ezt meg sem tehetem, hiszen az edesanyam es szeretem.

Tobbszor volt, hogy elmemt innii anyu, es az ocsem hajnalban hivott, hogy valahol fetreng a foldon es nagyon be van rugva, biztonsagi orok vittek ki az utcara, mert verekedett.

Apam, engem szamba sem vesz, elenezest, de tenyleg igy van. Masok elott mikor nem vagyok ott mindennek lehord, azneletemben semmit nem segit. Csak telefonon zaklatni tud. Annyira rlegem van, es olyan nehez turtoztetni magamat, hiszen kismama vagyok. Ez volt minden almom, hogy lehessen egy normalis csaladom. Probaltam keresni segitseget, de fogalmam sincs kikhez fordulhatnek. Ti mitmtennetek??


Egy elkeseredd lany l/24


2013. márc. 3. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
támaszkodj a barátodra,hagyd a pi...be a kedves rokonokat most a babád a legfontosabb, anyud meg a többiek valószínű érzelmileg akarnak zsarolni, jó kis játszmák
2013. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megszakítanám velük a kapcsolatot. Könnyen beszélek, az apám egy paraszt, csak szívja el az energiáimat, de még én sem tudtam elszakadni. De a gyermekem egészségéért megtenném. Hogy egy nyugodt, harmónikus családba szülessen bele, még ha nem is lesz magymamája meg nagypapája.
2013. márc. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj velük. Anyukádra ha van energiád figyelj oda és próbálj tekintettel lenni rá(még ha ő nem is igazán tesz így veled szemben).

Apudnak, meg nagymamádnak, meg egyéb rokonoknak pedig egyszerűen ne vedd fel a telefont! De tényleg. Apád tojik a fejedre és csak telefonon képes zargatni, akkor a megoldás egyszerű: Ne vedd fel a telefont!


Legyél sokat a barátoddal, kiránduljatok egyet, jön a szép idő. Vegyél egy jó meleg habfürdőt, igyál egy bögre meleg teát és pihenj!

Most te vagy az első! Ha a többiek ezt nem is tartják szem előtt, de ne felejtsd ezt el!

2013. márc. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Először is nagyon sajnálom, hogy ilyen család vesz körül!

Másodszor: elhiszem, hogy mindennek ellenére szereted az anyukádat, DE már te is anyukája vagy valakinek, aki nagyon számít rád. Csak őt tartsd szem előtt! Hisz írod, mennyire vágytál egy igazi, normális családra. Hallgass a barátodra, minimalizáld velük a kapcsolatot.

Öcséddel mi a helyzet? Ő normális?

Apudnak fel se vedd a telefont.

Tudom, hogy nehéz, de ne hagyd magad zaklatni!

2013. márc. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Baromi egyszerű... szarj a fejükre és ne sajnáltasd magad. Ennyi. Ha valóban felelősségteljes lennél akkor nem tennéd ki magatokat ilyen cirkusznak.
2013. márc. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mar a kor bovult, nagymamamnak sem veszem fel a telefont, apammal utoljara 1 honapja beszeltem. Ocsemen is meglatszik, hogy nem normalis semmi korulette...de vele meg tudok beszelgetni.


Irtad, hogy ne sajnaltassam magam: nem azt teszem, csak szeretnek segitseget kerni, hidd el nem kivanok neked ilyen helyzetet, amikor sajat edesanyad, es az eleted kozul kell valasztani...nekem mind a ketto fontos, mert mindig az marad. De ellenben, valoban nem tehetem magamat ki semmilyen kdegessegnek.


Rossz ugy hazamenni a paromhoz, hogy mi van ha cseng a telefon, hogy anyu csinalt valamit, vagy tortent valami. Tenyleg borzalmas, minden ejjel igy fekudni, foleg ugy hogy mindenki rad szall , az egesz "csalad".


Azert, ha valaki tud valami csaladsegito e-mail cimet, nagyon megkoszonnem, szerintem anyu helyzete nem lehetetlen. A tobbieke nem erdekel, mert ilyen onzo emberekkel meg nem talalkoztam.:(

2013. márc. 3. 20:12
 7/9 anonim ***** válasza:
páromnál hasonló helyzet volt. csak Ő tudta, hogy mindent megtett. anyja nem akart a segítségből kérni. tovább léptünk és neveljük porontyokat :) anyukája azóta öngyilkos lett. erről Ő nem tehetett, kár lenne magát hibáztatnia. szerencsére nem is teszi. addig fognak használni amíg hagyod magad. sajnos vannak ilyen emberek.
2013. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Innentől kezdve, te a babádért vagy felelős, és ebbe az is beletartozik, hogy nem idegeled halálra magad várandósan ilyen emberek miatt.

A rokonaid felnőttek, az életüket ők alakítják.

2013. márc. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ÉDesanyádnak sürgös korhazi kezelés!!!Te pedig ha megszültél,fogod tudni hogy hohyan cselekedj.Onnantol kezdve csak a.gyermeked lesz igazán fontos!
2013. márc. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!