Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldottátok meg anyagila...

Hogyan oldottátok meg anyagilag a válást? Mi egyszerűen kivitelezhetetlennek tartjuk

Figyelt kérdés

A férjemmel nagyon régóta vannak problémáink. A nagy szerelem nélkül még meglennénk, de már ott tartunk hogy minden hülyeségen összeveszünk, egymásnak ugrunk. Próbáltuk megoldani a gyerekek miatt, de nem megy. Biztos bennünk van a hiba, de mivel nem tudunk túllépni rajta szeretnénk elválni.

Viszont akárhogy számolunk, egyszerűen nem tudjuk kihozni azt, hogy mindannyian meg tudjunk élni. Én 110et keresek. A férjem 150et. Van egy lakásunk, aminek most járt le a törlesztése. (ezért is gondoltuk, hogy most már el tudunk válni) Eladni nem igazán akarjuk, ha már kinyögtük az árát. Illetve még ha el is adnánk, megfeleznénk az összeget, abból egyikünk sem tudna semmit kezdeni. Max felélnénk. Ha marad a lakás és a gyerekekkel itt maradok, akkor a férjem albérletbe megy. Egy lakás albérlete- rezsije (egy szobát nem bérelhet másokkal, eddig végigdolgozta az életét, ennél már azért több jár) úgy egy százas. Marad 50en amiből ő meg tud élni, de gyerektartást már nem tud fizetni. A mi rezsink 60 körül van, a maradék 50ből én egyedül két gyerekkel nem tudok kijönni. Ha mi megyünk albérletbe, és ő marad, fizeti a gyerektartást akkor kb. ugyanitt tartunk. Még az a lehetőség lenne, hogy hazaköltözök anyukámhoz vidékre, ha sikerülne is munkát találnom, a gyerekeket kirángatnám a megszokott környezetből akkor alig látnák az apjukat, tényleg csak kéthetente másfél napra. Ezt sem akarjuk.

Egyszerűen nem látok megoldást.

Hasonló keresetekkel ti hogyan oldottátok meg????



2013. márc. 3. 21:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos az itteni kérdésekből kiindulva magasról tesz a többség miből fizet az apuka az a dolga aztán közbe megdöglik akkor az van. A volt feleség marad a lakásba, mert az a gyereknek kell, az apa fizeti a gyerektartás, a hitel felét amiben a volt feleség lakik persze ez is a gyerekek miatt, fizeti a gyerektartást ami szintén a gyereknek kell csak, mellette beújít egy új férfit aki szintén támogatja és megoldva minden.


Válni akkor is elválhatók, ha a közös lakásban éltek tovább is.

2013. márc. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor elváltam szintén volt ingatlanunk,és olyan 80 ezret kerestem.

Mi közös megegyezéssel váltunk el. Az ingatlanunkat eladtuk és felesbe ment. A volt férjem az anyjához ment vissza, mi a fiammal albérletbe. Én túlóráztam, és amikor apás hétvége volt mindig dolgoztam szombat-vasárnap is, hogy több legyen a fizetésem. Mellé kaptam a családi pótlékot, és a 12000 forint gyerektartást. Olyan 150-180 ezer forint kijött így 1 hónapban amivel másfél szobás kislakásban szépen elvoltunk.

Később újra férjhez mentem, és onnantól még könnyebb lett. Ahogy a volt férjem is újra nősült..


Én azt mondom, hogyha valaki nagyon akar új életet annak menni fog. Lesznek nehézségek, de legalább nem kell egy rossz házasságban élnie.

Ahogy téged olvaslak, ti nem igazán akartok elválni. Ha akarnátok akkor mindenre van megoldás.. Igaz lemondásokkal, de van megoldás.

2013. márc. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Tényleg szeretnénk elválni, mert már sokszor nagyon feszültek vagyunk, nem akarjuk hogy a gyerekek így nőjenek fel. Vagyis elsősorban próbáltuk leküzdeni a hülyeségeinket, de már évek óta ez megy, sajnos nem hiszem hogy valaha békésen tudnánk élni egymás mellett. Szóval tényleg jó lenne elválni.

A plusz állás jó lenne, de pl. a férjem is hiába keres nem talál. Én sem tudom, mit találhatnék hétvégékre. Talán takarítást. Megnézem majd hogy ez mennyi pénzt jelentene.

2013. márc. 3. 22:00
 4/13 A kérdező kommentje:

1

Nem látom értelmét annak, hogy papíron elválunk, de együtt élünk. Gyakorlatilag már jó ideje csak látszatházasságban élünk, szóval a helyzet nem változna semmit.

2013. márc. 3. 22:02
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia


Szerintem nem menthetetlen a kapcsolatotok.

Mi lenne ,ha ismét úgy tennétek mintha nem is ismernétek egymást próbáljatok változtatni az életeteken. Tudom hülyeségnek hangzik ,de hogyha újra csapná a szelet a férjed az az önbecsülésednek sem tenne rosszat te pedig próbálj valamit cserébe az ágyban mutatni.

Nálatok nincsen nagyon nagy baj ,de belefásultatok a dolgokba meguntátok és valami ujat akartok. Nem hiszem ,hogy jó volna hozzászokni más szokásaihoz. Ismeritek egymást és valaha gyerekeket terveztetek KÖZÖSEN!


Anyagiakat pedig így nem lesz egyszerű megoldani ,csak hogyha egy lakásban maradtok...

2013. márc. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Lehet hülyeség nem tudom mennyire tudnál megélni gyerektartás nélkül de mi lenne ha megegyeznétek,hogy nem tudom mennyi a lakás rá eső része de pár évig nem fizetne gyerektartás azzal te kifizetnéd a lakás részét, neked megmaradna a lakás, ő meg tudna újra spórolni.

Megegyeztek, hogy ő fizet 40. ezer gyerektartás te meg minden hónapban 40. ezer lakás kifizetést. Persze ez csak látszatra lenne

2013. márc. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5

Próbáltunk mi már mindent az elmúlt években. De csak időszaki eredménye van. Ha csak belefásultunk volna a kapcsolatunkba, akkor még nem is lenne olyan nagy gond. Elélnénk szépen egymás mellett, a gond az, hogy ez nem megy, rengeteget veszekszünk, vagy felrobbanunk magunknak.


6

A keresetemből, nem tudok rezsit fizetni, 3an megélni. Éppen ez a gond :)

2013. márc. 3. 22:20
 8/13 anonim ***** válasza:

szeretnék offolni: annyi marakodó, acsarkodó válásos kérdést olvasok itt, le a kalappal hogy ezt ilyen kulturáltan és nem egymás kárára próbáljátok megoldani és a gyerekeknek is ez a legjobb. Remélem dűlőre juttok.


ui: én hazaköltöztem a szüleimhez, más megoldás nem volt az anyagiak és a segítség miatt.

Ti esetetekben: én mégis felezném a lakás árát és keresnék egy olcsóbb rezsijű albérletet a férjednek is és nektek is (mi nagyon szép másfelesben éltünk Bp-en 40ezres rezsivel).Ha gondos apa, jó lenne hogy ne a távolság miatt maradjon el a gyerekektől.

2013. márc. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló helyzetben vagyunk. A házat én örököltem, mi maradnánk a gyerekekkel, viszont a hitel az ő nevén. Nem tudna albérletet fenntartani, hitelt törleszteni, gyerektartást fizetni. Már mínuszban lenne, és még nem is evett. Viszont én sem tudnék a gyerektartás nélkül meglenne. Nem sok mindent tehetünk, tűrjük egymást, szerencsére mi el tudunk élni egymás mellett, aztán mindenki megy a saját útjára. Nem tökéletes ez így senkinek, de a szegénységnek ára van... :(
2013. márc. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8

Igazából félünk eladni a lakást. (ha egyáltalán eladnánk) Ennyink van. Sosem tudni mit hoz a jövő, legyen mihez nyúlni. De lehet más megoldás nem lesz, jobb lenne egy kisebb rezsijű. Csak már annyi pénzt beleöltünk, elherdálni is sajnáljuk.

Lehet én is hazaköltözök anyukámhoz, ha nincs más, csak ott meg nem biztos hogy találok munkát. Egy kevesebbet látott apa talán még mindig jobb, mint puskaporos hangulatban felnőni.

2013. márc. 3. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!