Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők gyerekei! Ti...

Elvált szülők gyerekei! Ti hogy oldottátok meg a szalagavatót?

Figyelt kérdés
6 éve elváltak a szüleim, mivel apukám alkoholista. Most viszont 3hete nem iszik, hogy olyan legyen mint egy "igazi apuka" a szalagavatómon. Nagyon szeret engem, és ez nagyon jól esik, hogy végre megjött az esze:) Anyukámnak van egy barátja egy éve, ez viszont rosszul érinti apát, és azt mondta, nem jön el, ha anyukám párja eljön. Tegnap viszont anyukám is közölte, hogy ha a párja nem jöhet, nem jön ő sem, szóval válasszak... Legszívesebben lefújnám az egészet..
2013. jan. 19. 11:52
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy apám nem egy szent, nem fizet gyerektartást, és rengetegszer megbántott, de mégiscsak az apám... Anya mindent megtesz értünk, nagyon jó anya, a barátja is jófej, bírom, de apukám azért fontosabb, ez gondolom érthető.
2013. jan. 19. 11:55
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
én megmondanám nekik hogy ez az egy rohadt nap szóljon már rólad és ne az ő sérelmeikről... apukádnak nem kell anyukádék mellett ülnie, de ne csesszenek már ki veled ennyire a te nagy napodon. de ha sehogy sem működik, akkor én inkább anyukádék párjára állnék..
2013. jan. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Egyszerűen. Anyámék eljötte apám meg nem. Nem is hiányzott onnan, hogy hőzöngjön meg ilyenek.
2013. jan. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesóméknál volt ilyen szitu. A szalagavatóval nem volt gond, mert csak két ember mehetett. Egyértelmű volt, hogy apa és anya, ennyi.

A ballagási kaja viszont össznépi volt, elég gáz lett volna, ha az anyja bemutatja az ex férj családjának az új csávóját is, így belátta, hogy jobb ha nem hozza.


Én is megkérném őket, hogy hagy szóljon ez rólam. Megbeszélném anyu párjával, hogy ne haragudjon, ez nem neki szól, bírod őt, de szeretnéd, hogy apukád ott legyen és azt is, hogy anyukád. A többit meg oldják meg egymás között és ki is szállnék a témából. Ha nem tud valamelyik engedni, apud, vagy anyud, akkor a helyedben már őszintén lesz*rnám ki jön és ki nem, csak legyünk túl rajta...

2013. jan. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Én beszélnék velük közösen, hogy ez a te napod, végre egyszer a saját kis sérelmeik helyett a te boldogásodra is gondolhatnának. Igazából ha muszáj lenne választani, én is anyukád mellé állnék, mert mégis ő volt az, aki tisztességben felnevelt, és nem ő kezdte el az ultimátumokat adni, de én ilyen esetben azt is bevállalnám, hogy jó, akkor egyikőjüknek sem kell ott lennie, ha ennyire akarnokok... akkor talán elgondolkoznának...
2013. jan. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Egy-két hónappal ezelőtt még nekem sem lett volna kérdés, anya jött volna, de apukám meg annyira próbálkozik, már eltervezte, hogy majd előtte nap felhívja anyát, hogy legalább most viselkedjenek normálisan egymással, meg hogy majd hoz sütit, ilyenek.

A ballagás is úgy lesz megoldva, hogy mivel anya kikötötte, hogy apa nem jöhet, ezért egyikkel ebéd, másikkal vacsora...

2013. jan. 19. 12:07
 7/26 anonim ***** válasza:
nekem egyszerű volt. apámat kb 10 éve nem láttam(alkesz, lelépett szó nélkül és azóta se tud róla senki semmit) és anyámnak se volt senkije, így csak a legfontosabb emberek voltak ott. én a helyedben anyud párját választanám. apád soha nem lesz már igazi apuka.
2013. jan. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Szerintem a szülőknek kéne ott lenniük, nem anyukád barátjának. Bár azt azért fel nem fogom, hogy anyukád hogy mondhat olyat, hogy ha a párja nem jöhet, akkor ő se jön.


Mondjuk azt sem venném szívesen, ha apám ott hőbörögne, mert mondjuk megint beiszik előtte, ki tudja, 3 hét még nem a világ. Ha apád nem akar jönni, mert ott lesz az új pár, akkor ne is jöjjön, mert lehet, csak balhé lenne.

2013. jan. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Viselkedjenek normális felnőtt módjára! Ne üljenek egymás mellet de ilyet senki nem kérhet! Ez a te napod, te döntöd el ki menjen!!
2013. jan. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Baromi nehéz... Szeretném ha az apámmal táncoltatnék, mással nem is lennék hajlandó, viszont tényleg félek attól, hogy mi van, ha lerészegedik előtte.

Kész idegroncs vagyok már, 6 éve ez megy, már szeptember óta ezen parázok, hogy mi lesz szalagavatón.

A másik meg, hogy muszáj egy asztalhoz ülniük sajnos..

2013. jan. 19. 12:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!