Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ismertek gazdag nagycsaládo...

Ti ismertek gazdag nagycsaládosokat? Csak én tapasztalom, hogy ők megállnak 1-2 gyerek után?

Figyelt kérdés

2013. márc. 4. 13:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
92%
Ha havi 1M-nél húzod meg a vonalat, akkor igen, többet is 3 gyerekesből 5 család jut eszembe, 4 és 5 gyerekesből egy-egy, de ismerek egy családot 9 gyerekkel, mondjuk abból egypár örökbefogadott.
2013. márc. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Tényleg nem a nagyon gazdagokra vagyok kíváncsi. Lehet inkább úgy kellett volna kérdezzem, hogy a tehetősebb családok közül(ahol 1-2 millió bejön vállalkozásból vagy két szülő keresetéből) ismertek e olyanokat ahol kettőnél több gyerek van. Mert én végignézve az ismerőseimen úgy látom nem vállalnak többet.
2013. márc. 4. 14:04
 13/28 anonim ***** válasza:
92%

szerintem attól még, hogy valaki gazdag, nem biztos, hogy szereti a gyerekeket. Vagy lehet, csak 1-2-t akar pénztől függetlenül. Van, akinél nem anyagi kérdés a gyerekvállalás, nincs összefüggés.


Egyébként 3 gyerekes jómódút ismerek, de sokat dolgoznak is a pénzért. Ők hármat akartak, ennyi.

2013. márc. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 zabmester ***** válasza:
92%

Eleve nem nagyon ismerek igazán gazdag embereket :)

Mondjuk van egy ismerősöm, ők azért elég jól élnek, marha nagy házuk van, elég távoli helyekre járnak nyaranta, meg hasonlók, szóval az én mértékemmel mérve ők gazdagok. Ott három gyerek van, bár mondjuk a két idősebb már felnőtt, plusz egy iskolás van.

2013. márc. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
27%

Igen, az osztálytársam.

Elváltak a szülők, és mind2 újraházasodott, így 4 szülő tartja el a 2 gyereket.

Balatoni osztálykirándulást ő vetette fel, 3havonta! új telefonja van, ipad, havonta teljesen új ruhák, táskák, cipők, 2hetente új köröm stb.

2013. márc. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
68%

Attól, hogy van pénzem 5-6 gyereket eltartani, még nem jelenti azt, hogy 5ször-6szor szeretnék szülni...

Van akinek az első gyerekkel járó terhesség-szülés-nevelés kimeríti az erőforrásait és azt mondja, hogy több gyereket nem vállal. Nem hiszem, hogy pénzkérdés lenne!

2013. márc. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, a kérdésben megfogalmazott állítás igaz-e, szerintem valószínűleg nem mindenkire. Pl. nekem beugrott egy 4 gyerekes család, akiket ismerek, meg egy háromgyerekes is.


De ha igaz, annak lehetnek logikus okai.


1. A gazdagság sokaknak nem az égből hullott. Ergo ahhoz, hogy megteremtsék és szinten is tartsák a jólétet, mindkét embernek komolyan kellett karriert építeni, sokat tanulni. A nem diplomás szakmáknál sokkal hosszabb a szamárlétra, amit meg kell mászni, a diplomásaknál kb. ugyanez az idő a tanulásra megy el. Így aztán karriert építő apuka és anyuka idejébe jellemzően 1-2 gyerek fér. Plusz ott az ambíció is, aki mondjuk 20-30 éves kora közt kőkeményen kiépített egy karriert, vevőkört, bármit, az nem feltétlen tudja vagy akarja ezt az egészet félredobni, hogy szüljön 5 gyereket.


2. "A gyerek nem pénz kérdése." - ezt gyakran írják a gyerekvállalós kérdéseknél. Pedig dehogynem (ámbár nem CSAK...) Ha a gazdag nagycsaládos vállalna 5-6 gyereket, akkor pillanatok alatt fel sem tűnne senkinek, hogy ők gazdagok, mert mindent felemésztene a gyerekek ellátása. Nem beszélve ugye az anya jövedelmének kieséséről.


3. Mint írtam: a gyerek nem csak pénz kérdése. A legtöbb 4-5 gyerekes anyuka, akit láttam, állandóan türelmetlen, üvölt a 2 évessel is, csattan a megérdemelt pofon (nem nagy, de pofon), és ha lenne normálisan ideje minden gyerekére, akkor a gyerekek nem harcolnák ki.

Mindezen nem segít, ha bejön havi egy millió, hacsak nem költik a felét 2 babysitterre, na de akkor meg minek szüljön valaki 5-öt, ha nem ő neveli, szereti, gondozza őket? Az egésznek az értelme veszik el, hogy az ember felneveli a megszületett kicsiket. Márpedig nem mindenki (sőt, a többség nem!) alkalmas ennyi gyerek nevelésére. Pl. én se lennék, bár a milliós jövedelem sem fenyeget egyelőre.


4. Hüvelye, méhe, petefészke a milliomosnak is csak ugyanannyi van, mint a szegénynek. Ma a legtöbb nő nem igazán alkalmas arra fizikailag, hogy évente-kétévente mondjuk 10 éven át folyamatosan szüljön-szoptasson. Sok esetben a rizikó gyerekről-gyerekre nő (több ilyet ismerek, akit a dokik megpróbáltak lebeszélni a sokadik gyerekről, de ők csak összehozták, és nem lett jó vége...) , és ha belehal a 6. szülésbe? (Persze, az elsőbe is bele lehet, de a szervezet tűrőképességének van határa.) Akkor remek, legyártott 5-6 árvát, de sebaj, van pénz elég...

Nem jó megoldás.


Tehát végeredményben kár szerintem beleturkálni más családok gyermekvállalási stratégiájába, mert még mindig inkább nőjön fel a családban 1 vagy 2 gyerek, de normális körülmények közt (és itt megint nem a pénzen van a hangsúly, hanem azon, hogy testi-lelki-szellemi értelemben mit tudnak megadni neki), mint hogy 5 érzelmi roncsot gyártsanak le a gyerekekből, amikor előre tudták, hog ymax. 2-höz lesz türelmük.

2013. márc. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
89%
Én igen. Elég vaskos a tárcájuk, apuka több millát keres havonta, anyuka háztartásbeli, van öt ( azaz 5!!!! ) gyerekük. És még így is minden gyerek magánsuliba jár, méregdrága ruhák hord, mindenkinek külön az, külön ez, hatalmas ház, szal jól megy nekik a szekér.
2013. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
81%
Az én környezetemben sok ilyen család van. Ők simán megtehetnék, hogy vállalnak több gyereket, apa anya millión felül keres. Mindkét szülő diplomás, dolgozik, de a nők ebben az életszakaszban és még évekig a karrier miatt nem engedhetik meg maguknak úgymond, hogy még egy vagy két gyerekkel kimaradjanak.
2013. márc. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
77%

Igen, a páromék. 4-en vannak testvérek, 4 fiú. 17-18 évesen mind a négyen kaptak szalonból vadonatúj autókat, ezen felül anyukának, apukának van külön autója és még 2 van tartalékba vadászatra és kisebb fuvarozásra. Persze mind újonnan szalonból. Mind a 4 gyerek ballagására 120-150 fős vendégsereg volt hivatalos, élő zenekar, pincérek, szakács... Mind a négyüknek már felépült a saját háza (legkisebb testvér 19 éves, legnagyobb 28), persze hitel nélkül. Amikor bekerültem a családba nagyon furcsa volt megszokni, hogy nem érdekli őket a pénzt, bármit megvesznek, ami megtetszik nekik, minden óhaj-sóhajra már jön is a köteg pénz, hogy menjünk megvenni.

Egyébként egyszerű földműves szülők, akiknek annyira jól sikerült az életük, hogy ők már csak irányítanak, 50 alkalmazottjuk van, hatalmas földterület, hatalmas üvegházakkal és fóliákkal. Modern gépek, kamionok.

Ők egy példa a kérdésedre. Viszont többségben, aki gazdag szerintem is megáll max 2 gyereknél.

2013. márc. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!