Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítsek rajta? Ti mit tennéte...

Segítsek rajta? Ti mit tennétek? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

A szüleim sajnos nagyon korán meghaltak. Egy féltestvérem van csupán,aki az egyetlen élő rokonom,akivel anyu volt közös,apukám csak a nevelő apja volt testvéremnek. És édesapám nővére,a nagynéném még az aki él. Azt tudni kell,hogy nagynéném és a férje is alkoholista volt már egész fiatal házas koruk óta. Gyerekük nem született. Nagyapám 10 éve halt meg és ebben nagyban szerepe volt nagynénémnek,ugyanis egy faluban éltek,de a papára nagy ritkán nézett csak rá,holott tudta,hogy rákos. Volt,hogy mikor be volt rúgva nagynéném a férjével együtt,megverték papát meg elhordták mindennek. Szegény öreg,pedig hívtuk,hogy jöjjön el hozzánk lakni,mert 400km volt köztünk kb. a távolság,így az anyagi körülményeink sem engedték a gyakori utazgatást,ezért vettük volna nagymamám halála után 15 éve a papit magunkhoz,de ő nem akart jönni. Hát igen,idős fát átültetni,már nem nagyon lehet. Aztán ahogy a papa meghalt és a házát eladtuk,majd túl voltak apuék a nővérével az örökséggel kapcsolatos herce-hurcán (pár száz ezer forintért ment a harc,a fröcsögés,szidkozódás nagynéném részéről persze mindig ittasan.A hagyatéki tárgyalásra is részegen ment el.)meg is szakítottunk minden kapcsolatot nagynénémmel és a férjével. Azt gondolom,meg sem érdemelte,hogy beszéljünk vele. Mélységesen megvetettem és vállalom,gyűlöltem is,amiért ő ott volt helyben és mégsem gondozta a beteg apját,sőt meg is verte!

Sajnos 5 éve apukám beteg lett,és pár hónap múlva meghalt,anyám pedig egy év múlva húnyt el.

tehát a nővéremen kívül senkim nincs. Azonban a napokban kaptam egy telefont. Nagynéném volt az. Nem akartam vele beszélni,de kérte,hallgassam meg,és most józan volt. Mondta,hogy 2 éve elvált a férjétől és már leszokott az alkoholról is. Viszont pár hónapja diagnosztizálták nála a mellrákot. Volt műtétje,kezelések,de pénze már nincs a gyógyszerekre.

Kicsit érzelmi zsarolásnak tűnt,ahogy beszélt,hogy csak mi ketten maradtunk egymásnak (nekem nincs családom,párkapcsolatom sem),hogy csak rám számíthat és el van keseredve. Mondta,hogy nem pénzt kér,hanem azt,hogy hadd költözzön hozzám. Mert mikor kezeléseket kap,nem mindig tudja magát ellátni,hisz rosszul van és én mint jó unokahúg,ebben segíthetnék neki. De hát azért azt érezzük,hogy itt nem csak ennyiről lenne szó. Hisz nálam lakna,nincs pénze gyógyszerekre,ergo nekem kéne kifizetnem,etetnem,gondoznom ezt mind 26 éves fiatal nőként,nem egy túl magas fizetés mellett,amiből egy egész családi házat fent kell tartanom,mert a szülői ház az enyém lett,így állapodtunk meg nővéremmel,hisz neki van saját háza,családja,és azt mondta,egyszer,ha lesz annyi pénzem,majd kifizetem a részét,de nem fontos. Ők jól élnek,és a végtelenségig kedvesek,és hálás vagyok nekik.

Ne értsetek félre,mindig segítek azoknak,akik megkérnek,illetve rászorulnak,de a nagynénémnek a pia fontosabb volt mint a saját testvérének (édesapámnak) a temetése,mert el sem jött rá. És ahogy a nagypapával bánt....a szívem szakad meg,ha rágondolok :(. Nővérem szerint,ha eddig nem hiányoztam neki,akkor most,hogy bajban van,oldja meg egyedül. És lényegében igaza is van testvéremnek. Viszont ott van bennem az emberség,hogy mégiscsak a rokonom. Bár annyit hazudott már,hogy nem tartom elképzelhetetlennek,hogy csak pénzt akar,meg ingyen lakhatást és nem is szokott le az italról,de még csak nem is beteg!

Tanácstalan vagyok! Segítsetek,mert egyedül nem tudom hogyan tudnék ennyi tragédiával megbírkózni:(!

Bocsánat,ha kicsit keszekusza lett a dolog,ha válaszoltok és valami nem világos,szívesen elmagyarázom!

Mit tanácsolnátok nekem?


2013. márc. 5. 03:55
1 2
 1/17 anonim válasza:
Úgy tudsz megbizonyosodni arról, hogy igazat mond, ha bemutatja a papírt, amin az orvosok diagnosztizálták a betegségét. Ha ezt nem tudja gondolkodás nélkül megtenni, akkor fenntartással kezelném a dolgot. Ha van ilyen papírja, akkor az orvossal, aki aláírta, tudsz beszélni az alkoholproblémáiról is.
2013. márc. 5. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Van egy idézet: "Mindig azt kapod, amit adsz" ....

Igen sajnos sokban hasonlítunk ezét már most meg tudom mondani, hogy segíteni fogsz.. én is ezt tettem és tenném is a helyedben... az, hogy beteg vagy nem kiderül úgy is...nagy felelősséget vállalsz, ha most segítesz neki jobb ha tudod...

igazából, hogy miért is ne segíts :

Mert magának teremtette ezt a helyzetet és mikor rá lett volna szüksége valakinek nem, hogy nem segített hanem még bele is rúgott... ez nem szép dolog.. sőt embertelen..

Hogy miért segíts :

Mer nem vagy lelketlen, aki csak magával törődik és ezzel is azt bizonyítanád, hogy nem vagy olyan mint Ő.

Ezektől függetlenül ha a helyedben lennék tennék egy próbát.. elhívnám magamhoz de valamit valamiért alapon a legkevesebb, hogy kitakarít és rendben tartja a házat mikor épp nem gyengélkedik... és egyet jegyezz meg ha be akar hozzád jelentkezni ne engedd még csak tartózkodási helyként sem!!!!!! mert akkor nem rakhatod ki a szűrét.. tudom sajnos... Amúgy volt egy ismerősöm akinek az anyukája rákos volt tényleg van, hogy nem képes egyedül fürdeni felállni stb... sok lelki erő kell hozzá... de ne mások véleménye alapján dönts bízz magadban magadra hallgass..!!! Sok sikert és gyógyulást kívánok! Majd írd meg, hogy mi lett ha lesz kedved :)

2013. márc. 5. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok,köszönöm! Igazából eljönni is nehézkesen tudna,hisz ugye a falu,ahol él 400km-re van,neki meg nincs pénze. És ilyen drága vonatjegyre nekem sem nagyon. Ezért nehéz az orvosi papírokat is megnéznem.Max,ha elküldi postán,vagy nem tudom. Semmiképp nem jelenteném be magamhoz,hülye azért nem vagyok. De a gyomrom forog ettől az egésztől. Ha nem segítek,küzdhetek a lelkiismeretemmel,ha segítek,meg olyan,mintha a papát és aput árulnám el. Fogalmam sincs mit tegyek!
2013. márc. 5. 04:24
 4/17 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén kérdező,hogy nem irigyellek.Nehéz döntés.

Nekem az a véleményem,hogy nem érdemli meg a segítségedet.Enyhén szólva is ki akar használni.Lakhatás,felügyelet,élelem,stb.Gondolom csak szoc.segélyből tartja el magát.Ehhez az összeghez még kb 30000 forintot kellene raknod,hogy elég legyen neki orvosokra,gyógyszerekre,táplálék kiegészítőkre,stb...

Három variációt tudok elképzelni:

-1.:Odaveszed magadhoz.Így megnyugszik a lelkiismereted,de őrlődni fogsz a papád és apukád miatt.Ráadásul nem lenne magánéleted,hallgatná kivel mit beszélsz telefonon,stb...

-2:Nem veszed magadhoz,minden marad úgy,ahogy van.Egy a bökkenő vele.Kínozna a lelkiismereted...

-3.:Szociális otthon.Mindenképpen valamilyen otthonba kellene mennie.De ezt csak a lakóhelye szerinti illetékes hivatalban tudja elintézni.Így,ha odafogadnád magadhoz és utána intéznéd neki,akkor be kellene jelentened./Soha ne tedd meg,mert bármilyen dolga lehet a háttérben.pl végrehajtás,stb./

Akkor most leírom,én mit tennék.

:-Fizetéskor kivennék két-három napot.

:-Összespórolnám a vonatjegyem árát /ha másképp nem menne,kérnék kölcsön a nővéremtől/

-:Leutaznék a "nagynénémhez" /nem tudnám úgy nevezni,miután verte a papát/

-:Fognám őt és a papírjait.

-:Bekísérném a hivatalba és segítenék elrendezni az otthont.

-:Ha nem akarna menni,akkor igényelhettek mellé szociális gondozót aki egy héten többször kimegy gondozni/ingyenes/.

:-Ha ettől is elzárkózik,akkor hagyd a csudába,mert akkor azt jelenti,hogy nem is olyan beteg.Ha az lenne bármilyen segítséget elfogadna.

Bocsánat a terjedelemért és /ha van benne/ az össze-visszaságért,de gyorsan akartam írni sokat.

2013. márc. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemli meg.ne őket okozzon lelkiismeret furdalást mert az ilyen embert nagyon nevezném rokonamnak. Ne arra gondolj hog valamilyen szinten rokonod...arra ahogy viselkedett a papáddal.na és elvileg itt kéne hog azt érezd:ssza@rok én a fejedre, megedemled hogy egyedül maradj a gondoddal.hivd azt aki eddig jo volt neked,.

Szerinem nem kegyetlenség, szimplán:az ilyen nem rokon, ennyi erővel támogass beteg gyerekeket.

2013. márc. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hívő, de tisztelem, és tetszik a vallás mint kultúra, ill. művészet. Az viszont valahogy nálam mindíg bejött, amit anno Jézus mondott, ha arcon ütnek, tartsd oda a másik ocádat is. Jó nem egy kocsma verekedés kellős közepén, hanem átvitt értelemben.

Ugyanis az, hogy ő hogy k_rja el az életét, az ő dolga. A Tied meg az, hogy megtedd azt, amit jónak érzel. Meg aztán egy kosár almánál is mindig egy rohasztja a többit. Egyesek szerint a lelkiismeret Isten szócsöve. Franc se tudja. De tény hogy nem manipulálható.

Én a következőt tenném:

Egyetértve a korábbi hsz-al természetesen ellenőrizném a szavai valódiságát. Ha igazat mond, akkor engednék neki.

Itt pedig megint két lehetőséged van. Ha átb_sz, akkor kivágom...

Ha nem, akkor meg nem kell annyit takarítanod, mosnod, főznöd...

Persze mindezt csak akkor, ha a magánéletem megmaradna, tehát, el tudnád a lakás v.melyik részébe szeparálni.

A nagypapid pedig nem hiszem hogy azt mondaná, figyelj gyermekem, csomószor belémrúgott, ezért bosszuld meg ezt nekem. A bosszú sohasem vezet jóra. Ha a papád is az lett volna akkor szerintem rég belevágott volna egy kést felindultságában, vagy valami szívlapáttal kiegyengette volna a hátát... de nem tette. Persze könnyű kívülről beszélni.

2013. márc. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Egyet gondolj át nagyon: ha egyszer magadhoz veszed, sosem fogod tudni kirakni. Teljesen mindegy be van-e jelentve vagy sem. Ha ő nem akar menni, akkor mégsem fogod a ruháit kidobálni az utcára. Már csak sajnálatból sem.

A 4-es válaszolóval értek egyet.

2013. márc. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szörnyű miylen családok vannak. Én a helyedben nem vállalnám et fel, nem érdemli meg. Ez szint tiszta érzelmi zsarolás. Fordított esetben ö sz.arna rád ha neked lenne rá szükséged. Ez tuti, ahogy annó sem segített. Szerintem megbocsájthatatlan amit az Apjával tett és az alkoholizmus nem kifogás semmire. Lehet nem szép hozzáállás de én igy lennék vele. Sajnos ilyen esetben nagyon nem tudok megbocsájtó lenni. Én csak annak segítek aki megérdemli, nem kérnék cserébe semmit, de a bizalmamat, segítségemet ki kell érdemelni. lehet nem szép hozzáállás én igy lennék vele. Azt kell eldöntened, hogy a lelkiismereted tiszta tudna-e maradni ha nem segítenél neki, ha nem nincs ételme nem segyíteni mert utána egész életedben bánnád hogy nem segítettél. Ezt neked kell végig gondolni. 29/N
2013. márc. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy ennyien vettétek a fáradtságot és átolvastátok a történetemet! Az otthon jó ötlet lenne,na de hogy oda ő be nem költözne,arra meg mernék esküdni,ismerve a régi mentalitását is. Attól,meg szinte nem is félek,hogy ha nálam lakna takarítana,főzne mosna,hiszen azt mondja, a kezelések után nagyon rosszul van,plusz mikor utoljára a házában voltam,olyan volt,mint ahova a bomba bevágott: kosz,igénytelenség,bűz. Nem egy házitündér.

De aki azt írta,utazzak le,és intézzek neki otthont,az ő tanácsát fogom mindenképp fontolóra venni. Megnézem ,mi is a szitu. Ami jövőhéten fog megtörténni. Mondjuk nem tudom,mi lenne a jobb: ha beteg lenne,de nem inna már és valóban elvált volna az agresszív,alkoholista férjétől,vagy ha egészséges lenne és csak a vérem akarná szidni. Mert ezt a betegséget,még neki sem kívánom!

Köszönöm még egyszer,hogy írtatok,ha érdekel majd titeket,megírm,hogy alakult a dolog.

2013. márc. 5. 09:23
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem segítenék.
2013. márc. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!