Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltöztünk a szüleimtől...

Elköltöztünk a szüleimtől albérletbe. Ők viszont így nem tudják a házat fenntartani. Nem tudok én sem minden hónapban pénzt adni nekik, hiszen fizetnem kell az albérletet, rezsit, a gyerekeknek étel, ruha, stb. Nem tudom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 12:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
71%

9-es!

Gondolom, ez nekem is szólt.

Nos, páromat zsarolták ilyennel a szülei, mikor bejelentette, hogy elköltözik. Vagyis nem szó szerint, de sajnáltatták magukat, jaj, hogy élnek meg. Érdekes, megoldották valahogy, éhen nem haltak.

Korábban párom teljes fizetését lenyúlták és ki tudja mire költötték, mert most érdekes, kettejük nyugdíjából is megélnek valahogy.

Párom szerencsére észhez tért, és már nem tejel nekik. Ők a saját hülyeségük áldozatai, tipikusan azok, akiknek a felesleges dolgokra van pénzük, de a számlákra már nem marad... Sajnáljam őket? Hát nem...

Egy pillanatban: nincs pénzük kifizetni a számlákat, csak késedelmi kamattal, mert két héttel nyugdíj előtt jönnek a számlák (amit ha megfordítunk: gyakorlatilag két héttel nyugdíj UTÁN jönnek...), de ezért van pénz új telefonra, számítógépre, stb.

2013. márc. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
29%
11: És honnan tudod, hogy a kérdező szülei le akarják nyúlni a gyereküket? Honnan tudod, hogy nem arról van szó, hogy idősek és betegek?
2013. márc. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%

ma 12:53


Azért ez annál összetettebb!Mi is nagyon sokat segítünk a szüleinknek, de azért van egy határ,hogy ne menjen át kihasználásba.

Amikor a szülő a napi 2 doboz cigit, meg az 1 üveg bort megveszi, mert az jár neki, de a rezsit meg nem akarja kifizetni, mert nincs miből(vajon miért nincs), akkor ne a gyerekeiről nyúzza már le a bőrt.

Ilyen alapon akkor egy némelyik szülő azért szül, hogy legyen majd aki eltartsa?

Szóval, érted,vannak itt olyan esetek, amikor már egy gyereknek nem kötelessége a szülő hátsóját kinyalni.

2013. márc. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
82%

Én vagyok az, aki már öt éve anyósnál lakik... engem is ezért nem fog már érdekelni, hogy miből tartja fönn a házat, mert egyébként ő is rendszeresen feji pénzzel a tehetős testvérét, nekünk siránkozik, hogy neki nincs kitől kérni pénzt, rá pár napra meg hazaállít egy rakás márkás ruhával, hogy annyira jó akció volt a kedvenc boltjában, nem lehetett otthagyni őket. A legjobb, hogy ezeknek töredéke jó és hasznos dolog, a többi a harmincadik póló és nem megfelelő méretű tizenezer forintos cipő... a férjem ilyenkor akad ki, hogy ezért mi nem adunk neki pénzt, hogy ilyenekre költse, a számlákat meg nem képes befizetni.

Amúgy anyukámék is nagy házat tartanak fönn egyedül, tesóm is elköltözött, de én is fizetek nekik havonta valami alacsonyabb számlát, a tesóm is, szóval szívesen segítünk mi, de csak akkor, ha ennek értelmét látjuk és azt, hogy tényleg rászorulnak...

2013. márc. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
58%
13:02 Lehet hogy igazad van, de annyira megdöbbentő, egyes emberek gondolkodása, mostanában annyi szülő gyalázó kérdést olvastam itt, hogy elképesztő. Nekem sem volt leányálom az életem, most vagyok 42 éves, szüleim pedig 65 évesek. Bármi történt, egy megtört idősödő szülőket látok, akikért a szívem szakadna meg, ha nyomorognának. Nem tudok Én sem nagyon sokat adni, de egy-egy tányér ebéddel, sütivel, olcsóbb bevásárlással segítek rajtuk, bármilyen lemondással is jár ez nekem, nekünk.
2013. márc. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

12-es!

Nem tudhatom, ez igaz. Ugyanakkor ha normális szülők lennének, eszükbe sem jutna ilyennel fordulni a családos gyerekükhöz. Hanem keresnének más megoldást: ha túl nagy a ház, adják el, stb.

Nem az, hogy a saját unokájuk elől veszik el a pénzt... Az én apám ilyet sosem tenne, azt tudom.

2013. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
76%
ma 13:07 Megértelek.Ezért is írtam, hogy ez eléggé összetett dolog. Biztos, sőt tuti vannak olyan gyerekek, akik lekakilják magasról a szülőket.Én nem ilyen vagyok, sőt nagyon sokat segítettem én is, a párom is a szüleinknek.Csak amikor látod, hogy ők meg semmit nem tesznek meg azért, hogy megéljenek,hanem elpazarolják cigire, italra, akkor egy idő után besokallsz. Te folyamatosan spórolsz, hogy ők jól éljenek! Ez nem így megy.
2013. márc. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Szüleim már idősek, betegek. Dolgozni semmiképp nem is tudnának. A ház eladását javasoltam én is, de nem túl kelendőek az emeletes házak mostanában. Nagyon szeretnék segíteni nekik, de nem tudom, mi lenne a legjobb :-(.
2013. márc. 5. 15:23
 19/22 anonim ***** válasza:
58%
Mekkora az a ház? Ha olyan nagy, nem lett volna jobb, ha ottmaradtok s akkor nektek sem kell albérletet fizetni?Vagy gondolom volt valami oka, hogy elköltöztetek?
2013. márc. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
58%
Költöztesd magadhoz őket, vagy költözzetek vissza.
2013. márc. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!