Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végtelenül elvagyok keseredve,...

Végtelenül elvagyok keseredve, a szüleim biztos csalódni fognak bennem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok, 10.-es vagyok, 4,2 az összátlagom, humán tagozaton vagyok tehát magya-törin, mindennből szinte jó vagyok kivév a reál tantárgyak, és legfőképp a MATEK... 1,91-re állok most, ma tuti írtam egy egyes dolgozatot, alig tudtam valamit, tanárhoz is járok, gyakorolok, de mindig nehezebb feladattal találkozik szinte a dogában, amit írat a tanár, és nem tudok mit tenni:(( Általában olyan szép eredményeket érek el, nem akarok matekból megbukni! Az osztályban is kb mindenki jó tanuló, milyen egy szégyen vagyok. Tanács?
2013. márc. 5. 17:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Nem vagy szégyen, csak a matek nem az erősséged. Neked nehéz, nem igazán érted és kész. Ha azt, amit most leírtál elmeséled a szüleidnek, biztosan meg fogják érteni. Én kétszer buktam meg 8.ban apu mégis hisz még bennem..
2013. márc. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De ennyire nem az erősségem komolyan?:( Kétségbe vagyok esve, sajnálom hogy Apuék fizetnek a matek különórákért is..Hiszen hülye vagyok.
2013. márc. 5. 17:43
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

ne szégyelld magad. felesleges. én is bukdácsoltam matekból mindig, de mégis leérettségizem 3-assal.


általánosban(5-8. osztályig) általában 2-3as voltam, 9.ben volt egy nagyon aranyos tanárom nála voltam 4-es is aztán 10-12-ben megint egy szigorú tanárom volt alig voltam kettes. 12 félévkor meg is buktam, hiába tanultam, gyakoroltam sose sikerültek jól a dolgozataim. a végén 1,6-tal mehettem érettségizni. ez van.


nem mindenki reálbeállítottságú. ha a szüleid ezt megértik akkor nincs gond. szerencsére anyám se egy észlény matekból így nem volt miért szekáljon, meg amúgyis csak magamnak tanultam senki másnak.

2013. márc. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De az osztályomba azért elég sokan jók, én meg ilyen debil vagyok tényleg.
2013. márc. 5. 17:46
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
nem vagy debil, én míg suliba jártam, már az általánostól kezdve tök hülye voltam a matekhoz.....nem számított mennyit tanultam, készültem....egyszerűen nem értettem az egészet! Minden évben úgy "rugdostak" át a tanárok kegyelem kettessel......tudom milyen rossz érzés, engem is megviselt akkoriban, de a legfontosabb, hogy a szüleidnek mondd el őszintén, nagy tehertől fogsz megszabadulni. Ők is megfogják érteni, hisz a többi tantárgyból jó vagy, tehát nem a szorgalommal van itt a baj. Egyszerűen van amiben jobb az ember és van amiben kevésbé....nekem se volt az erősségem a matek és ezt még szépen fogalmaztam meg. :) fel a fejjel :)
2013. márc. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

Tényleg nagyon különbözik a "reál agy"-"humán agy", csak a gondolkodásodat kéne átállítani, ami persze nem könnyű. A matekot nem lehet bemagolni, megtanulni, belekényszeríteni a koponyádba, ott nem szárnyalhat a képzelőerő. Az van, és vagy érted, vagy nem.

Ha kell keress másik korrepetítort, mert akikkel én találkoztam, "híres debil matekosok", mind megértették, csak máshogy kellett magyarázni, esetleg lassabban, más példákkal.

Nem vagy debil, és nagoyn szép dolog, hogy akkor is próbálkozol, ha ennyire nem megy. De nem szabad elkeseredni akkor sem, ha azt látod, esélytelen a helyzet.

Keress egy jó tanárt, és szorgoskodj tovább! :)

2013. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

Nem, nem vagy debil.

Ráadásul azt írod, gyakorolsz, tehát szorgalmas is vagy.

A szüleid pedig nyilván látják, hogy te teszel azért, hogy jobb legyél belőle, tehát nincs okuk bántani a rossz jegy miatt.


Azt írod, mindig nehezebbek a példák, mint amit gyakorolsz. Nekem is ennyi idős a lányom, mint te, ő a felvételi feladatgyűjteményekből old meg feladatokat (és hasonlóan áll a matekkal, mint te, mondjuk bölcsészkarra indul, nem fogja tönkretenni a lelkem, ha nem lesz belőle 100% az érettségije...)


Fel a fejjel, jó??? És még egyszer: nem vagy debil.

2013. márc. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok: nálunk is mindenki jobb volt mint én. de semmit nem tudtam ellene tenni. annyi boldogságom volt az egészben, hogy amikor a logaritmusokat vettük abból én voltam az egyik legjobb(valamiért az könnyen felfogtam) voltak belőle majdnem 4-es dolgozataim(épp csak pár ponton múltak)
2013. márc. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%
Vigyázzatok mikor ilyeneket írtok ki, hogy miből buktatok meg, mert én nem is olyan régen feltettem egy olyan kérdést, hogy minek kell lenézni azt aki megbukott matekból írásbeli érettségin, meg leszóltam azokat akik ezért hülyének titulálnak, hát ne tudjátok milyen balhé lett belőle! Elhordtak minden tyúkeszű, bunkó idiótának, hogy milyen fatönk stílusom van, ilyen hülye vagyok meg olyan, hogy lehet megbukni bla-bla. Én már azóta nem is szólok semmit, mert valami szemétláda úgy is beszólogat! Inkább nem idegesítem magam! De a kérdéshez visszatérve a matekot tényleg érteni kell, és kevés az olyan ember aki nagyon okos is belőle, de sok tanulással és kitartással a helyzet javulhat! Emiatt ne legyél szomorú! Ilyenek ezek a reál tárgyak!
2013. márc. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Tanárnak az is dolga, hogy a nem átlagosan teljesítő tanulókkal külön beszéljen, ha azok kérik, és segítsenek, együttműködjenek. Egy kettest biztosan össze tudtok hozni, mivel ha látja, hogy megteszel minden tőled telhetőt, és nem rajtad múlik, hogy nem sikerül, mert valamiért nehéz neked alapból a matek.


Ajánlom egyébként ezt : http://www.youtube.com/user/HunDigitalSquirrel biztos fent vannak gyakorlófeladatok megoldásának magyarázatai abból a témakörből is amit épp tanultok, keresgélj, hátha ez megkönnyíti a dolgod.

2013. márc. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!