Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem nagyon el van...

A feleségem nagyon el van keseredve hogyan segíthetnék neki? Már élni sem akar.

Figyelt kérdés
Van két gyermekünk a kicsi most lesz öt hónapos de most a feleségem nagyon nehezen viseli. Tiszta depressziós lett, veszekszik mindenkivel, és csak egyre jobban fordul ellene mindenki. Pedig azt mondja ő csak beszélgetni szeretne valakivel mert egyedül érzi magát. Sajnos sokat kell dolgoznom, de a lelkem kiteszem a családomért de úgy látszik ez már nem elég... Annyira félek hogy kárt tesz magában! Ha valaki beszélgetne vele adok elérhetőséget! Nagyon magányos és én nem lehetek mindig mellette! Mit csináljak??

2012. nov. 11. 14:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem idegeneket kellene ráuszítani, biztos szívesebben beszélgetne, nem is tudom, a férjével.
2012. nov. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Én sokat beszélgetek vele, de ha nem vagyok otthon akkor máris kiborul teljesen. Szoktunk menni ide-oda de semmi nem elég...
2012. nov. 11. 15:01
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Irta a kérdező, sokat dolgozik.


Sok gyesen lévő kismama van itt fenn. Néha elolvashatná azok válaszait is. Akkor talán megnyugodna, másnak is nehéz az otthonlét, a gyereknevelés.

Két gyerekkel nem csak móka és kacagás otthon lenni, csak a gyerekekkel beszélgetni..felnőtt társaságra is szükség van.

2012. nov. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
szerinted beszélgetne egy idegennel? ha igen,akkor írj privit,beszélgetek vele:) pl msn-facebbok,ilyesmi:)
2012. nov. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen időszakom az első itthon töltött egy év alatt.. azt hittem, mindenki az ellenségem, pedig csak a hormonok "dolgoztak" még bennem erősen a szülés utáni egy évig. (A dokim szerint, merthogy neki is elmondtam ezt a problémát). A rákövetkező két év már jó volt! :)


Barátnője van a feleségednek? nekem sokat segítettek a barátnőim.. még ha csak napi egy-egy e-mail váltással, de az is nagyon jó volt, ha beszélni, találkozni nem volt alkalmunk.

2012. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a környezetetekben hasonló korú gyerekkel rendelkező anyuka? Vele beszélgethetne kicsit, ha mindketten otthon vannak szervezhetnének közös programokat. Szerintem könnyebb lenne neki.
2012. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Nincsenek barátnői, esetleg kisgyerekes ismerősei, akik szintén otthon vannak? Eljárhatnának együtt sétálni, játszózni, vagy bármi.

Tényleg elég őrjítő amúgy egész nap csak gyerekekkel beszélgetni, az ő nyelvükön magyarázni, megértem a párodat. Felnőtt társaságra van szüksége, akivel megoszthatja a gondjait és nehézségeit! Sokan azt hiszik milyen egyszerű egy anyának, csak otthon van a gyerekekkel, játék az életük. Elég rendesen bele lehet ebbe azért fásulni, ha nincs kivel megosztani az érzéseket. Az anyukájával mi a helyzet? Nem tudjátok elhívni 1-2 hétre segítségként? Így beszélgetőtárs is lenne most a mélypontján és egy kis terhet is levenne a feleséged válláról!

Próbálj megértő lenni!

2012. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Vedd rá, hogy tanuljom meg kötni babapulcsikat, én annak idején két gyerekkel voltam otthon, férjem éjfél körül járt haza és nagyon jó terápia volt a tv sorozatok nézése és rengeteget kötöttem, varrtam. Ez eltereli a depressziótól és siker élménye is lesz. Ha pedig nagyobb lesz a baba, vihetitek játszótérre, ott meg már lesz sok anyuka akivel barátkozhat. Csak pár hónapot kell kibírni, tavasszal már biztos könyebb lesz neki és neked is.
2012. nov. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem nagyon vannak barátnői :-( Van egy anyuka akivel jól elbeszélgetett a játszón de az meg jól megvan magában.... Nehéz haverokat szerezni :-(
2012. nov. 11. 15:16
 10/24 anonim ***** válasza:

Nekem ez szülés utáni depressziónak tűnik, de nem vagyok orvos.

Ha valóban az, akkor külső segítség nélkül nagyon-nagyon nehéz kilábalni belőle.

2012. nov. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!