Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végtelenül elvagyok keseredve,...

Végtelenül elvagyok keseredve, a szüleim biztos csalódni fognak bennem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok, 10.-es vagyok, 4,2 az összátlagom, humán tagozaton vagyok tehát magya-törin, mindennből szinte jó vagyok kivév a reál tantárgyak, és legfőképp a MATEK... 1,91-re állok most, ma tuti írtam egy egyes dolgozatot, alig tudtam valamit, tanárhoz is járok, gyakorolok, de mindig nehezebb feladattal találkozik szinte a dogában, amit írat a tanár, és nem tudok mit tenni:(( Általában olyan szép eredményeket érek el, nem akarok matekból megbukni! Az osztályban is kb mindenki jó tanuló, milyen egy szégyen vagyok. Tanács?
2013. márc. 5. 17:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%

GOndolom mindenből 4 5 vagy akkor.

Szerintem elkéne menned SNI-s vizsgálatra. Oka: ha semmi másból nem vagy rosszabb 3 egész valemnnyinél és úgy vagy 1 es matekból az eléggé kitűnik nekem, hogy nincs rendben valami. Egy próbát megérne.

Ha kiderül, hogy diszkalkuliás vagy akkor se kell aggódni, se szégyelni. Vannak emberek akik diszkalkuliások és sokra vitték. /Később érettségizned se kell belőle DE akkor bekell járni fejlesztőre./

2013. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nincs neked valamilyen részképesség zavarod? Az én egyik lányomnak van, a nevelési tanácsadóban felmérték és kiderült, hogy mi a baj. Neki nem ez a gond hanem más, szegénykém igyekszik ahogy tud, de ennyit tud kihozni... Te is legalább megpróbálod.

Beszélj a matektanároddal hogy ő mit lát, a szüleid vagy a tanárod is kérheti a vizsgálatot.Még az is lehet, hogy felmentést kapsz. Ismerős fia a helyesírás osztályzása alól kapott felmentést, tanulnia kell, csak jegyet nem kap rá, az anyuka azt mondta, hogy amióta lekerült a gyerek válláról a stressz és a teljesítéskényszer, azóta sokkal jobban megy neki.

2013. márc. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem olyan jó a különtanárod amiért nincs javulás az eredményeidben. Még azt tudom, tanácsolni, hogy jó matekos osztálytársaidat kérd meg, hogy segítsenek mert hátha az ő nyelvük közelebb áll a tiédhez! Különtanárnál én semi vittem sokra, de a barátnőm mindig tök jól el tudott mindent mondani! :))


Ügyesen!


21/L

2013. márc. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell kétségbe esni! Az, hogy a matek nem az erősséged nem jelenti azt, hogy csalódni kell benned. Az én szüleim kifejezetten büszkék rám, amiért az orvosi padjait koptatom, holott 9-10-ben én is kettes voltam matekból :) egyszerűen nem ment és kész, a tanárt sem szerettem. Ettől még nem lettem egy senki és Te sem leszel az. A fő az, hogy az menjen jól, amivel később foglalkozni szeretnél.
2013. márc. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A matek érettségim 2-es lett, minden más 5-ös. Jogi diplomát szereztem, nem érzem magam a matek miatt debilnek (jelzem, máig utálom). Te sem vagy debil.
2013. márc. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat. Szerintem nem lesz baj otthon. Egyszerűen ez nem megy neked. Nekem meg a nyelvtan és a helyesírás és a nyelvek nem mentek, mégis diplomás vagyok. Egyszerűen nem bölcsésznek vagy hasonló humán szakra mentem. Te nem matematikusnak vagy számvitelesnek és hasonlóknak mész és kész. Amit viszont észrevettem, hogy ez azóta van mióta általánosba nem tudtam megírni egy dolgozatot és helyesírásból is 1-est kaptam. Gáz, nem gáz ez van. Lehet ebben benne volt, hogy nagyon féltem a tanártól is. Azóta bennem van hogy én nem tudok helyesen írni és félek, ha már nincs helyesírás ellenőrzés :D De ha akkor bebizonyítja valaki, hogy egy 3-as szinten, vagy nem olyan vészesen tudok helyesen írni, akkor most nem itt tartanék. Érettségin is hiába tudtam a fogalmazást, a helyesírással és nyelvhelyességgel sokat buktam. Valószínűleg nálad is hasonló a gond. Már félsz mert ős régen volt benne sikerélményed. Próbáld meg elhinni hogy értesz te a matekhoz. Egyszerűen csak a gondolkodás módját kell elkapni, az meg fejleszthető. Jó, valószínűleg nem javasolja majd senki sem hogy menj vele tovább, de egy érettségit leteszel vele és kész. Pl. kezd nagyon egyszerű feladatokkal. Ugyan olyan a többi is csak pepitába. Így kell felfogni. Jó, nekem erre volt ráállva az agyam matek tagozaton, de pl. évszámokat már nem tudtam több hétig is tárolni mondjuk töriből (pedig 5-ös voltam belőle).
2013. márc. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ami fontos, hogy a szüleid előtt ne titkold a dolgot. Nem az a szégyen, hogy rosszul állsz, de azon tuti kibuknak, ha utóbb tudják meg. Most még messze az év vége, addig sok minden változhat.

Meg keress egy másik tanárt. Sok diák tart különórákat, és van, maikor tényleg hatásos, de sokuknak semmi pedagógiai érzéke. :D Szóval ha esetleg ilyen módon jársz órára, akkor keress egy tanári végzettségű korrepetitort.

Illetve ha tényleg ennyire nem megy a dolog, könnyen lehet, hogy valami tanulási zavarod vagy diszkalkuliád van, ahogy már írták páran, érdemes kivizsgáltatni. Volt egy osztálytársam, aki 10 évig szenvedett, húzós suliba jártunk, szóval kapta rendesen az oltást (pedagógia fail amúgy szerintem, de mindegy), önbizalom nulla, emiatt már azokat se tudta úgy megtanulni, amiben amúgy jó volt. Utána egyéb okokból került pszichológushoz, aki rájött, hogy diszkalkuliás, felmentették matekból és kb. helyre jött az élete sulis téren.

Szégyen biztos nem vagy. Inkább erősítsd azt, amiben jó vagy, olyan úgy sincs, hogy valaki mindenben egyformán zseni. :)

2013. márc. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!