Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, mit lehet tenni?...

Mit tegyek, mit lehet tenni? Soha nem ivott, de már 3 napja minden délután részeg.

Figyelt kérdés

A férjem eddig maximum egy sört ivott meg. Most pedig, hétköznapokon részeg, nem lenne baj, ha szombaton inni, de persze mértékkel, de hétfőn és kedden is részeg volt, pedig korán reggel kocsival indul munkába.

De nem ez a legnagyobb gond, akik engem felneveltek először apám, aztán nagyapám és nagymamám, majd csak nagymamám, mind alkoholisták voltak, folyamatosan bántottak. Tudom, mennyi kárt okoz az alkohol, és ezt neki is mondtam már, ő is azt mondta megérti mert neki az anyukája volt alkoholista és utálja az alkoholt amiért tönkretette. Még is mostanában folyamatosan iszik és ugyanúgy bánt, mint anno azok akik felneveltek.

Mit tennétek?


2013. márc. 6. 08:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Történt valami esetleg vele mostanában? Kihűlt a házasság? Bántja valami?
2013. márc. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Munkahelye megvan még?
2013. márc. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Munkahelye meg van, de ha ott történt valami akkor arról nem tudhatok, mert nem nagyon beszél a napjáról. A házasságunkban semmi változás nem állt be.
2013. márc. 6. 08:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig valami tuti, hogy történt, mert hirtelen nem kezd csak úgy el inni az ember. Szerintem lehet h feszkó van ott bent, vagy lehet hogy elmúlt benne az érzelem és úgy érzi hogy unatkozik. Szerintem nagy unalom érzése lehet és monotonnak érzi a napjait. Tuti hogy ez lehet...
2013. márc. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tavasszal az emberek megkattannak ki így, ki úgy. No meg tavaszi fáradtság és depresszió is lehet benne. S tombolna egy kicsit. Lehet hogy kéne vmi programot szervezni neki, amit ő élvez első sorban! Unalmas lehet mindig ugyanazt csinálni...
2013. márc. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendszeresen hódol a hobbijának, múlt héten amikor csak tudott kiment a szabadba (horgász-vadász), nem mondtam neki, hogy ne menjen.
2013. márc. 6. 08:28
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én alkoholista apa mellett nőttem fel.


Biztos, hogy ezt nem tűrném. Ha nem hajlandó elmondani, hogy mi a baja, és más megoldást keresni a bajára, akkor kalap-kabát, lehet menni. Kizárt, hogy együtt tudnék élni egy részegessel. Én ebben nagyon nem vagyok toleráns.

2013. márc. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg rajtam is rajtam van a tavaszi fáradtság, én is szeretnék kicsit tombolni, uncsmagam a i néha mindig ugyanazt csinálni 3 kicsi gyerek mellett. ÉS mégsem iszom le magam részegre. Mert felnőtt, felelős ember vagyok. Nehogy már ez elfogadható indok legyen :o
2013. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
*unalmas is néha
2013. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Teljesen megértelek, ha az alkoholt választja akkor engem eldob magától, mert én szenvedtem 8 éves korom óta az apám és a nagyszüleim miatt, tovább nem vagyok hajlandó. Egyik ember sem ér meg ennyit.
2013. márc. 6. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!