Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Lehet még normálisan kezelni ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

A férjemmel nagyon sok problémánk van. Állandóan iszik, egyszerűen nem akar Velünk lenni. Sokszor jön haza ittas állapotban, hajnalban.Fenyegetőzik, kicsit agresszív, de még nem bántott minket, csak a hangja nagy. A kocsmákban is mindig balhézik. Szülei pedig nem tudnak semmit. Volt pár hónapja egy nagyobb balhé, amikor kiderültek a dolgai. Akkor a szülök leültették és sok-sok szabályt bevetve próbálták jobb útra téríteni, de Ő , természetesen, személye és élete elleni támadásnak vette, és titokban folytatta tovább. Most ugyan itt tartunk. Egyik nap Apósom átjött, mert szerinte Én nem úgy állok ehez a családoz mint kéne, mert a Szent Estét Anyukáméknál mertem tölteni. Elmeséltem Neki, hogy az eddigi Karácsonyok úgy zajlottak, hogy a fiacskája a kocsmában ücsörgött, valamint mindent elmondtam Neki. A szörnyülködés helyett viszont azt vágta a fejemhez, hogy ezek szerinte nincsenek így, és amúgy is, 2 együtt töltött Karácsonyból nem lehet következtetéseket levonni, és igazán adhattam volna egy esélyt. Valamint, hogy akkor sem érti, hogy a gyerekkel miért kell napokra átmenni a szüleimez. (megjegyzem, após mindennap láthatja a gyerkőcöt, míg a szüleimhez úgy 2 hetente szoktam elugrani 2-3 napra), Megérti,hogy szeretem Őket, de aznap hazalehet jönni,mert 2 óra utazás azért belefér.

Apukám persze, mikor ezt megtudta, hogy miket mondott, felhívta, hogy mégis mit képzel, és nem fogja hagyni, hogy segítség nélkül hagyjanak, stb... szóval jól összevesztek. Apukám felajánlotta, hogy leülhetnének, 4-en szülők, és átbeszélhetik a problémát, de ettől teljesen elzárkóznak apósék. Szerintük ezt a problémát Nekünk kell megoldani a férjemmel, és élni kell minket hagyni. Ezt ara föl mondja, hogy az Anyósom még a Karácsonyfánkat, sőt a díszeket is átküldte, hogy ezeket tegyük fel. A férjem meg ugrott és azokat a díszeket amiket Én vettem nem tette fel.Ez az élni hagyni? mindegy is. Szerintetek ilyen esetben mit tegyek? Apósom másnap félrehívott és azt mondta Nekem, hogy szerinte Apukám királyt játszik, és jó lenne ha átbeszélném ezt, mert túlzottam bele akar szólni az életembe,és Ő akar uralkodni az életemen...Meg se tudtam mukkani...ebben az esetben mikor 3an mondjuk Neki,hogy a fiával problémák vannak, akkor miért ez Én kioktatásommal foglalkozik,miért az Én családomra támad rá?Úgy érzem rátelepszik az életemre? Most komolyan engedélyt kéne kérnem, hogy átmehessek a szüleimhez? Vagy azt kéne lesnem minden hétvégén,hogy a fia másnaposan fetreng délig, majd újra elmegy? Szerintetek mit lehetne csinálni? Nem szeretném ha Apukám összebalhézna apóssal.Szeretném ha egy normális viszony maradna, márcsak a gyerek miatt is.



2013. jan. 2. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan fogsz itt rengeteg jó tanácsot kapni, de sajnos én tapasztalatból tudom hogy vannak ilyen elmebeteg szülők.

Akármilyen r.hadék az édes kicsi fiuk, őt védik...

A kedves sógorom hónapokig csalta a kisbabás feleségét egy munkahelyi luvnyával.

Tudod mit csináltak anyósomék?

FALAZTAK neki. Napokig vendégül látták őket, sógorom a szerintem ráadásul 18 év alatti csajt kefélte egész nap anyóséknál.

A legszebb az egészben hogy a feleség hiába tudta meg az egészet, magára vette anyósék szövegelését hogy ő tehet az egészről, és azóta úgy tesz mindenki mintha mi sem történt volna.

(És csodálkoznak hogy azóta egyiküket sem vesszük komolyan párommal)


Ha ilyenek megtörténhetnek, én biztos vagyok benne hogy vannak cifrábbak is.

Tehát én csak azt tudom mondani hogy ne reménykedj.

Ha apósod ilyen "fiacentrikus", szerintem semmivel sem fogod tudni meghatni.

2013. jan. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amikor józanul lehet beszélni a férjeddel akkor üljetek le, mondjad el neki, hogy ez neked így nem jó, ha vannak problémái veled, akkor ő is mondja el. Amennyiben nem képes normálisan élni, abban az esetben szedd össze a gyereket, és hagyd ott. Ha nagyon szeret titeket, hátha rádöbben, hogy el is veszíthet. Ha pedig nem, akkor mindenképpen jobban jártok, ha elválsz, mielőtt még a ti életeteket is tönkre teszi.
2013. jan. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
,,Kedves" apósnak valahogy el kéne magyarázni, hogy hogyha te nem is érdekled, akkor legalább azt értse meg hogy az unokáinak nem feltétlenül kéne azt bámulniuk, hogy apuci hogyan issza le magát nap mint nap...Iszonyatosan nagy lelki problémáik származhatnak majd ebből a gyerekeknek, akik az ég világon semmiről sem tehetnek.
2013. jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet olyan emberrel hosszú távon élni, aki iszik. Sajnos ebben az esetben igaz, hogy kutyából nem lesz szalonna. Tapasztlalatból beszélek. Csak az éveidet pazarolod, ha vele maradsz, boldogtalan leszel, a gyerekeiddel félelemben kell élned. Megéri?!
2013. jan. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam Neki elmagyarázni, pl Karácsony kapcsán is,hogy Én egészen más mintát szántam a gyerkőcnek, nem éppen az alsó gatyában, sör szagúan dobáljuk a díszeket du-án a fára, de-t meg egyedül ülünk és ugyan úgy telik a nap,mint máskor. Erre azt mondta, akkor legközelebb süssünk sütit a gyerekkel együtt...itt adtam fel...A férjemmel már beszéltem, pont most akartam apósnak kitálalni, de megelőzött...csak ez a hozzáállás...
2013. jan. 2. 16:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szóba nem állnék többet az apóssal. Magyarázhat, de levegőnek nézném. Vizet prédikál és bort iszik.
2013. jan. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!