Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jót tesz az egy...

Szerintetek jót tesz az egy négy évesnek, hogy ennyi helyen van, ennyire nincs stabil rendszer?

Figyelt kérdés

A szülők (25-30 között lehetnek most) szétmentek mikor még babakorában. Azóta mindkettőnek van párkapcsolata. Fele-fele arányban van a két szülőjénél. De mindkét helyen állandó menés van nagyszülőkhöz, testvérekhez, barátokhoz. Egy héten kb. 2, max 3 nap az ami nyugisan telik a gyereknek. Szerintem nagyon lazán kezelik az egész gyerekkérdést, az oviba is mindig összevissza mennek érte, nincs olyan hogy 1 hét az anyánál 1 az apánál (bár lehet ilyen korban még ez sem lenne elég stabil háttér), hanem telefonálgatnak egymásnak. A "mostohaanya" is leviszi magával az ő nagyszüleihez (idegenekhez) napokra, a mostohaapa is akár egyedül van vele éjjel (anya utazgat a munkája miatt). Pedig mindkét kapcsolat 2-3 éves lehet, a gyerek pedig már nagyon hozzájuk van nőve. Arra is gondolni kellene, hogy mi lesz ha szakítanak. De a testvéreik (mind a négy "szülő" testvére) is hozza-viszi.

Azt sem tudom mennyire fogja fel, hogy az ő szülei egy pár voltak, aminek vége. Nem különülnek annyira el egymástól, akár együtt is szoktak ide-oda menni a gyerekkel mind a négyen, vagy valamelyikőjüknél lenni. Egyrészt jó, hogy érintkeznek, de ez a nagy barátság már nem hinném, hogy egészséges a gyerek szempontjából.

Nem azt mondom, hogy egy gyereknek minden egyes nap ugyanazt kell csinálnia. De csak én látom azt, hogy ez már sok(k) egy ilyen kicsinek?

Egyébként nyitott, okos kisfiú, még nincsenek vele gondok, de később szerintem lehetnek kötődési zavarai.



2013. márc. 6. 14:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Te kije vagy ennek a gyereknek? A leírásod alapján ez senkinek sem okoz problémát a családban ez a helyzet. Akkor te minek ütöd bele az orrodat?
2013. márc. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Egy rokona vagyok.

Nem ütöm bele az orrom, csak érdekelne, hogy mások szerint is jó e ilyen lazán kezelni a gyereknevelést. Én nem látom jól a helyzetet vagy tényleg lehetnek később gondok a kisfiúval.

Simán véleményekre lennék kíváncsi.

2013. márc. 6. 14:25
 3/25 anonim ***** válasza:
72%
És? Az tök jó, hogy ennyien szeretik, majd a szülei elöntik hogy nevelik. Én is jártam ide-oda, mostohaanyám egész családjához, és nagyon jó velük a kapcsolatom ma is. Kaptam plusz egy komplett családot.
2013. márc. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

Sokkal jobb ez mintha acsarkodnának a szülők,tiltanák egymástól,stb,stb.


Szerintem ez igy jó.

2013. márc. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Andizsuzsi ***** válasza:
88%
Ebből csak az látszik, hogy egyik szülő sem "vasárnapi". Szerintem sokkal normálisabb, mintha csak 2 hetente látná valamelyik szülőjét. Egy 4 évésnek nem kell tudnia, hogy a szülei egypár voltak, de már vége, bőven elég, ha tisztában van azzal, hogy ki az anyja és az apja. A többit majd ahogy képes rá, megtanulja. Ha nincs semmi gond a gyerekkel, akkor abból is látszik, hogy ő is jól kezeli a helyzetet.
2013. márc. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem szuper, hogy jól kijönnek egymással az elvált szülők, és minél több helyre megy a gyerek, annál jobban tágul a látóköre. Plusz még mindenütt örülnek is neki, kényeztetik, foglalkoznak vele, ez király helyzet!
2013. márc. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Persze, hogy minden jobb, mintha acsarkodnának.


Talán nem írtam érthetően, mit találok problémának.


A gyerek nem tudja mire számíthat este. Van hogy azt hiszi az anyja megy érte az oviba, de az apjáék kitalálják, hogy hétvégén elmennek bulizni ezért egy adott nap (legyen csütörtök) felhívja az anyát, hogy aznap ő menne a gyerekért, aludjon náluk aznap, másnap, hogy a hétvége szabad legyen.


A két szülő és mostoha család között a gyerek nem tesz különbséget. Egy pár éves kapcsolatba szerintem még nem kell ennyire bevonni egy ilyen kisgyereket.

Biztos jó hogy ilyen sokan szeretik, de mi lesz ha szakításra kerül sor?

2013. márc. 6. 14:33
 8/25 anonim ***** válasza:
40%

Kedves válaszolók, akkor nektek vagy nincs gyereketek, vagy marhára nem értetek a gyerekek lelki világához.

Tudjátok, a legeslegfontosabb egy kicsinek még ebben a korban a biztonság, a kiszámíthatóság, az állandóság.

Ezért is van, hogy már csecsemő kortól be kell vezetni a gyerekeknél egy jól működő, rugalmas napirendet, akár védőnői segítséggel is. Ez a gyerekek egészséges kiskönyvében is szerepel, hogy 1 éves koráig mi a kialakult napirendje. Ez számukra eszméletlen fontos, hogy mindig tudják, mi miután következik, iszonyat jó az időérzékük, nekik nem mindegy, hogy egyik nap 2-kor mennek haza, másik nap 5-kor. Iszonyat nagy szorongást és belső feszültséget okoz, ami sok szervi és lelki problémához vezet. Úgyhogy nem kell leszólni a kérdezőt, nem kérdezett hülyeséget.

2013. márc. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem kb fél év után igenis bele kell vonni a gyereket,főképp ha együtt élnek az uj párral.

Jóhogy nem 10 év után vonnák csak bele.


Hásártos anyós vagy milyen rokon vagy te?


Teljesen normális amit csinálnak.

2013. márc. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%
Akárhogy is pontozgattok le, akkor is az a helyzet, hogy van egy mindenki számára jól működő rendszer, de jön egy minden lében kanál rokon, aki elkezd problémát gyártani a semmiből és itt keresi hozzá az önigazolást. Ez van. Ha nem tetszik, akkor is.
2013. márc. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!