Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jót tesz az egy...

Szerintetek jót tesz az egy négy évesnek, hogy ennyi helyen van, ennyire nincs stabil rendszer?

Figyelt kérdés

A szülők (25-30 között lehetnek most) szétmentek mikor még babakorában. Azóta mindkettőnek van párkapcsolata. Fele-fele arányban van a két szülőjénél. De mindkét helyen állandó menés van nagyszülőkhöz, testvérekhez, barátokhoz. Egy héten kb. 2, max 3 nap az ami nyugisan telik a gyereknek. Szerintem nagyon lazán kezelik az egész gyerekkérdést, az oviba is mindig összevissza mennek érte, nincs olyan hogy 1 hét az anyánál 1 az apánál (bár lehet ilyen korban még ez sem lenne elég stabil háttér), hanem telefonálgatnak egymásnak. A "mostohaanya" is leviszi magával az ő nagyszüleihez (idegenekhez) napokra, a mostohaapa is akár egyedül van vele éjjel (anya utazgat a munkája miatt). Pedig mindkét kapcsolat 2-3 éves lehet, a gyerek pedig már nagyon hozzájuk van nőve. Arra is gondolni kellene, hogy mi lesz ha szakítanak. De a testvéreik (mind a négy "szülő" testvére) is hozza-viszi.

Azt sem tudom mennyire fogja fel, hogy az ő szülei egy pár voltak, aminek vége. Nem különülnek annyira el egymástól, akár együtt is szoktak ide-oda menni a gyerekkel mind a négyen, vagy valamelyikőjüknél lenni. Egyrészt jó, hogy érintkeznek, de ez a nagy barátság már nem hinném, hogy egészséges a gyerek szempontjából.

Nem azt mondom, hogy egy gyereknek minden egyes nap ugyanazt kell csinálnia. De csak én látom azt, hogy ez már sok(k) egy ilyen kicsinek?

Egyébként nyitott, okos kisfiú, még nincsenek vele gondok, de később szerintem lehetnek kötődési zavarai.



2013. márc. 6. 14:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
73%
Kedves 8-as én magamból indulok ki, mivel gyerekkoromban engem is folyton vittek mindenhova és nem lettem szorongó felnőtt, annyi hogy most sem vagyok egy otthon ülős típus, szeretem ha zajlik körülöttem az élet...
2013. márc. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Nem vagyok senki anyja a történetben. Az anya (közeli) rokona vagyok.
2013. márc. 6. 14:40
 13/25 anonim ***** válasza:
62%
Nekem minden álmom volt, hogy ilyen kesze-kusza, izgalmas családom legyen. Már felnőttem, de ismertem olyat, akinek ilyen volt a gyerekkora és abban a korban nagyon irigyeltem érte :) Biztos megvan az árnyoldala is, de szerintem te egy kicsit túlreagálod ezt a dolgot.
2013. márc. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
32%
Kedves utolsó, vagyis nyolcas válaszoló, én felpontoztalak. Értem a kérdezőt. És nem nem jó amit csinálnak. kellene egy biztos pont a gyermeknek, és hétvégente mehetne látogatóba pl. a mostoha nagyszülőkhöz, de nem ottalvóban. Az nem baj ha ismeri a mostoha szülőket, de ez a bizonytalanság nem való neki. Két kisfiam van, a nagy öt éves. Szóval mint anya gondolom azt, hogy nem való ez a gyermeknek. Kihez fog például kötődni? Ki lesz az állandó személy az életeben akire minden nap számíthat?!
2013. márc. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
72%

Kb. leírtad a gyerekkoromat :) 20 éves vagyok, semmi bajom köszönöm szépen az aggódást :)

A szüleim sosem voltak együtt, véletlen gyerek vagyok egy pár hetes kapcsolatból. Hamar lettek nekem is meglettek mostoháim, 2-3 éves koromra. Szüleim is nagyon jó barátságban vannak egymással. Engem soha nem zavart ez össze. Eleinte gondolom fel sem fogtam, de később sem akartam, hogy ők összejöjjenek, vagy nem tudom mire gondolsz ez ügyben. Annyi, hogy sosem tudtam őket átverni, mint egy gimis osztálytársam akinek szintén elváltak a szülei, és nem beszéltek egymással és egy rakat zsebpénzt kapott. Én sajnos nem:)

Én első unoka, unokahúg voltam minkét szülőm családjába, és a mostoháékba is. Ennek megfelelően tény, hogy el voltam kényeztetve, de ebből sem lett semmi bajom. Kicsit rosszul esett mikor 10-12 éves koromban elkezdtek születni az unokatesóim és tesóim, de ezt is megemésztettem.

Ha valami problémát fel kell hoznom magam ellen, talán megtanultam, hogyan kell manipulálni, rávenni az embereket dolgokra. Megkeresni a leggyengébb láncszemet és magam mellé állítani. Kiskamasz, kamaszkoromban nagy sportot űztem abból hogyan győzzem meg őket arról amit szeretnék. Anyukámmal volt a legnehezebb dolgom, de egy-két hét alatt mindig elértem, hogy a másik három támogasson előtte. Ez lehet rossz tulajdonság majd kiderül.. Egy sulis teszt szerint jó főnök válna belőlem :)

2013. márc. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
78%

14

15ös vagyok. Én például tisztában vagyok vele, hogy mind a két szülőmre számíthatok teljes mértékben. Ezt mindig is tudtam.

Voltak kamaszkoromban dolgok amit először a mostohaanyámmal beszéltem meg, mert úgy gondoltam vele egyezőbbek a nézeteink. Meghallgatott elmondta a véleményét, de mindig anyukámhoz irányított, hogy beszéljem meg vele is.

De ha baj volt akkor tudtam hogy akár mind a négyen ott teremnek. Szerintem egyáltalán nem voltam emiatt hátrányos helyzetben. Van akinek sajnos még egy ilyen szülő sem jut. Nekem volt/van négy.

2013. márc. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Ha a kérdés így kezdődik: "Szerintetek..." Akkor hogy lehet, hogy annyi lepontozás van? Hiszen csak a véleményünket írjuk le, akár egyezik a kérdezőével vagy a többi válaszadóéval, akár nem. Azt hiszem, ezt sosem fogom megérteni...
2013. márc. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
37%
Nem az a baj hogy jól kijönnek a szülők meg mostohak meg a család. Hanem az összevissza, rendszertelen élet zavarja a kérdezőt. Még mindig a nyolcast támogatom lehet pontozni. :-)
2013. márc. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
28%
Én is arra gondoltam amit a 8as írt
2013. márc. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

15ös vagyok még mindig :)

Nálunk is sokszor alakultak spontán a dolgok. Ovis-kisiskolás koromban nem heti bontásban voltam náluk, hanem pár naponta. Felsőtől már igen, mert tanulni kellett ez azért eléggé beszabályozott. Nem teljesen emlékszem már a kisgyerekkorra, de tudom, hogy volt hogy futottam apu felé alsósként mert nem számítottam rá. Na majd megkérdezem este, hogy ők mennyire voltak ilyen téren összeszedettek. Ismerve őket nem vennék rá mérget, hogy azok voltak :)

2013. márc. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!