Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám miért nem gondol...

Anyukám miért nem gondol bele, hogy mi IGAZI barátok vagyunk?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőmmel mostanában egyre kevesebbet tudunk dumálni mert anyukám most összezavart mindent.Mert,hogy az anyját nem nagyon bírja ezért elkezdett "letiltani" róla.Mivel anyukám valahogy kicsit mintha féltékeny lenne a barátságunkra.Megkérdeztem anyukám tesóját,hogy voltak-e barátai,erre Ő mondta,hogy nem.És nekem most van egy csomó és mindig azt mondja,hogy durvák akikkel én barátkozok(mivel megváltozott a magatartásom mert 2 évig lenyeltem,hogy szekálnak de most már elegem lett és beszóltam nekik) és múltkor megszerveztem,hogy átmegyek a barátnőmhöz(mert nem egy helyen lakunk)de ekkor anyám mondta,hogy ne mert tanulnom kell.És most a barátnőm szülei teljesen összezavarodtak mert már egy ideje nem tartjuk a kapcsolatot(mert csak szünetben tudunk beszélgetni).Anyám meg folyton azzal jön,hogy biztos nem igazi barát biztos összeveszünk pár éven belül meg fölösleges megbíznom benne.De komolyan miért nem hagyja,hogy vele barátkozzak??

2013. márc. 6. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

(mivel megváltozott a magatartásom mert 2 évig lenyeltem,hogy szekálnak de most már elegem lett és beszóltam nekik)



ezért

2013. márc. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
a baratsagok jonnek-mennek, sokszor elmulnak, neha visszaternek, amelyiket nem gondoltad volna elsore, abbol meg lehet hogy evek mulva a legjobb baratod lesz. sosem lehet tudni. szerintem Anyukad tudja, hogy egy baratsag nem a vilag, lehet hogy voltak rossz tapasztalatai is, es igy meg csak vedeni akar.
2013. márc. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tapasztalat:

Nekem 7 éves barátságom van, és röviden a történet a következő.

13-14 éves korunkban ismerkedtünk meg, minden titkomat tudja, és ő az egyetlen aki ismer engem igazán. Úgy éreztem mindig is, hogy milyen jó, hogy nekem van egy ilyen barátságom, erősnek éreztem.

Anyám persze féltékenykedett, de egy anyának meg kéne értenie - de hát mivel ilyen tapasztalata nem volt sose, erről a közelségről -, hogy egy gyerek, és tizenéves, mindent előbb mond el a legjobb barátjának...barátnőjének.

Közben a barátnőmmel szétszakadtunk, volt egy kis szünet, de újra megtaláltuk egymást, és erősebb a barátságunk, mint előtte volt.

Persze erről anyám mit sem tud, egyrészt mert nem érzem, hogy tudnia kéne róla, másrészt folyton úgy érzi, ő az okosabb. Én meg úgy gondolom, hogy minden mély kapcsolat érzelmi élete a részletességénél fogva nem igen belátható egy kívülálló számára, és legfeljebb csak annyit érzékelnek, hogy, hát ezek már megint? De hát összevesztek! Igen, de amit nem látnak, pl. hogy meg is beszélték, és van még olyan a világon, hogy kitartás.

Úgyhogy nem értek egyet azzal, hogy barátságok jönnek mennek,ha igazi, akkor legalábbis ez nem így megy.

Az igaz, hogy tinikorban vannak felszínesebb kapcsolatok, de ha ezzel a barátnőddel úgy érzed önmagad lehetsz, és nagyon fontos neked, akkor ne hagyd, hogy anyukád befolyásoljon. Mert ez csak féltékenykedés az érzelmi életedre, és kapcsolati hálódra. És esetleg azt is látja, hogy ez a kapcsolat erőt ad neked, és nem hagyod már magad szekálni, ami persze szintén nem tetszik...

2013. márc. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!