Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt egyes...

Miért csinálják ezt egyes emberek? Ha összejönnek valakivel, ejtve vannak a barátok?

Figyelt kérdés
Az egyik "barátnőmnek" 2 éve van barátja, együtt élnek, egy munkahelyen dolgoznak, mégis mióta együtt vannak alig találkozik velem/velünk (többen voltunk barátnők), mindig mindenhová együtt mennek, mi hiába hívjuk már bárhová, mindig van valami kifogása. Tavaly nyár óta nem is találkoztunk pedig ugyanabban a városban lakunk. Az előző barátjánál is ezt csinálta. Aztán mikor szakítottak már jó volt valakinek a vállán sírni. És elég sok embertől hallottam, hogy van ilyen barátja/barátnője. Ez miért jó? Én 4 éve együtt vagyok a párommal, de sosem hanyagoltam emiatt a barátaim és tőle sem várom el ezt, hogy mindig csak velem foglalkozzon. Vagy hagyjam innentől és ne keressem? Csak azért szomorú mert kisgyerekkorunk óta barátnők voltunk. 21L
2013. márc. 5. 13:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Én is ilyen vagyok mint a barátnőd. Egyszerűen mióta összejöttünk a férjemmel megszűntek azok a nagy barátkozások az én és az ő részéről. Mi is együtt járunk mindenhova, de nagyon jó. Ez van már 8 éve. Egyszerűen nem igénylem a társaságukat.Most ne azt gondold hogy ki sem lépünk a házból vannak ismerősök körülöttünk de nem járunk össze a családon kívül senkivel sem.És nem tudom megmagyarázni miért de nekünk ez így nagyon megfelel. Nálam mindig van valami ami fontosabb a barátnőknél, amit előrébb helyezek. Nem tudom megindokolni miért vagyunk ilyenek. De valahogy úgy érzem kinőttem már ezeket a nagy baráti összejöveteleket.
2013. márc. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, de már nagyon bánom, hogy ezt tettem, mert nekem a szakítás után már nem volt pofám visszakuncsorogni magam a barátaimhoz. Így maradtam barátok nélkül. Egy-kettő megmaradt, de azokkal is csak felszínes kapcsolat folytatódott, mondjuk sosem voltam egy nagy barátkozós ember.

Viszont a mai napig bánom ezt a lépésem, de én tudom, hogy anno miért tettem. Szégyelltem a páromat a nagymenő barátaim előtt, mert ő olyan kisfiús, visszahúzódó fajta volt és nem is feltételeztem róla, hogy jól érezné magát a teljesen más stílusú barátaim között. Ezért őt választottam, de már látom, hogy hiba volt. Persze visszacsinálni már nem lehet.

2013. márc. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

Ez sok mindentől függ.

Az exemmel 5 évig voltunk együtt, közben intenzíven tartottam a kapcsolatot a barátaimmal. Azt hittem, jól van ez így.

Most a párommal viszont amióta együtt vagyunk, alig igénylem mások társaságát. Persze néha összejövünk, de például nem akarom kiönteni a szívem a barátnőimnek, mert a párom lett a legjobb barátom és csakis neki mondok el mindent.


Valószínűleg ez a kapcsolat mélységétől és milyenségétől függ.

2013. márc. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Valahogy én is úgy érzem magam mint a 3. Nekem is a legjobb barátom a férjem. Tényleg nincs olyan dolog amit ne mernék elmondani neki.És nagyon sokat hülyülünk is, mászkálunk. Mióta meg össze is költöztünk 3 éve olyan közös programjaink vannak hogy jövőbeni tervek szövögetése, mit alakítunk a házon, hogy építjük meg a medencénket. Egyszerűen ezek nekem olyan fontos dolgok hogy a barátnők panaszáradata eltörpül mellette. Egy legjobb barátnőm van gyerekkorom óta aki külföldön él évente 2x jön hozzám, néha email, de az az érdekes hogy nem kell naponta találkozni fél év után abban a 2 órában mindig ott folytatjuk ahol abbahagytuk. Ez időtől találkozóktól független barátság.
2013. márc. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ki ilyen, ki olyan. Meg kapcsolattól is függ. Mi is inkább szeretünk együtt eljárni társaságba a férjemmel, szerencsére megértőek a barátaink, sőt szívesen befogadták a másikunkat is a baráti körbe. Ahogy pedig nekik is lett barátjuk, barátnőjük, férjük, feleségük, szép lassan egy közös baráti társaság alakult ki velük.

De az tény és való, hogy azért az első nálunk a szűkebb család. Az a barát, aki ezt nem érti meg, az nem barát.


A te esetedben viszont, ha úgy érzed, hogy a barátnőd teljesen semmibe vesz ha van valakije, akkor lehet, hogy tényleg nem érdemes keresned. Vagy ti is megpróbálhatjátok a barátokkal együtt körös programokra elhívni őt is, a barátját is. Ha ez sem jön össze, akkor nem tehetsz mást, mint hogy elfogadod, hogy ő sajnos ilyen.

2013. márc. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az nekem is természetes hogy a párom az első és én is vele osztom meg a dolgaimat, ő az akinek mindent elmondok. De nekem ettől fontosak a barátaim is. Persze már nem vagyunk gyerekek, nem járunk egy suliba, munka, főiskola, stb. van, de attól még többiekkel tudjuk tartani a kapcsolatot és legalább 1-2 havonta találkozunk. Én próbáltam úgy is, hogy hívtam a barátját is, hogy jöjjön ő is, de erre barátjának az volt a válasza, hogy ő nem jön, mert nem ismer engem...
2013. márc. 5. 13:49
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez a természetes!
2013. márc. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%
Az is lehet, hogy a barátnőd párja féltékenységi rohamos, magyarul egy idióta és lelkileg zsarolja a csajt, hogy sehova ne tudjon elmenni. Sose tudhatod. Burkoltan történnek ezek a dolgok. Nekem is volt egy ilyen barátnőm, aki látszólag hanyagolt minket, viszont akárhányszor ki mert velünk mozdulni, a barátja akkora hisztit csapott, hogy egy nagy sírás lett az egész találkozóból.
2013. márc. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ezek a "barátok" nem barátok, csak ismerősök.

Egy valódi barát (egy, kettő, de nem több!) mindig többet ér, mint egy kazalnyi felszínes ismerős. Egy emberre vagy kettőre mindig KELL, hogy időd legyen, mert a barátság olyan, mint a rózsakert: folyamatosan ápolni kell és törődni vele.

2013. márc. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 zabmester ***** válasza:
100%

Hát, még ha a kapcsolat eleje lenne, akkor azt mondanám, hogy persze, ez belefér, de egy idő után azért a barátokkal is foglalkozni kéne, mert különben nem marad egy sem.

Itt is szoktam nézni, hogy sok anyuka írja, hogy a férjük állandóan dolgozik, meg eljár a haverokkal, ők meg egész nap otthon. És akkor ha írják nekik, hogy menjenek el ők is a barátnőikkel, akkor általában erre az a válasz, hogy nincs kivel menni, nincsenek már meg a barátok.

Egyébként szerintem az ilyen emberek igazából nem is tudják, mit jelent barátnak lenni. Az nem barát, aki csak arra használja az ismerőseit, hogy ne unatkozzon, amikor épp nincs pasija. Egy barát akkor is kíváncsi rád, és szívesen van veled, ha van valakije.

2013. márc. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!