Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdem elhinni lassan én is,...

Kezdem elhinni lassan én is, hogy én vagyok a család fekete báránya. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok.Itthon élek a szüleimmel még,és épp most párkapcsolatom sincs.Igazából,ha jobban belegondolok,eddig minden párkapcsolatom katasztrofális volt. Nem vágyom gyerekre,sosem vágytam,és esküvőre sem. Nem vagyok az a tipikus konyhatündér típus,sőt! És nem szeretek háztartást vezetni sem,tehát nem lennék soha jó háziasszony. Éltem már külön a szülőktől,nem vagyok szerencsére életképtelen,akkor is és most is mindent megcsináltam (nyilván) magamnak,de férjre,családra sosem vágytam.

Ezzel szemben anyám 19 évesen,nővérem 18 évesen,mamám 18 évesen,unokatestvéreim 20-21 évesen lettek édesanyák. Ezért napi szinten kapom idehaza az ívet,hogy mikor állapodok már meg,mikor lesz innen is nekik (!!!) unoka? Randizok-e valakivel,mikor megyek már férjhez? Mért nem vagyok olyan "jó gyerekük",mint a nővérem,aki már kettő unokát is adott nekik (!)?

Gondoltam rá,hogy elköltözöm,mert zavar már ez a nyaggatás,mert persze a rokonság ugyanezt hajtja,de bennem van a dac,hogy márcsak azért sem. Tudom,ez nem feltétlen jó taktika,de kifizetem az itthoni lakhatásom és nem kell idegenekhez alkalmazkodnom.

Elvagyok a kis négy falam közt,barátnőzök,dolgozom,tanulok. Nem hinném,hogy baj van velem.

Mit gondoltok a helyzetről? Nem provokálni akarom a népet ezzel a "nem akarok gyereket,sem férjet" kijelentéssel,hisz minden tiszteletem az édesanyáké,akik háztartást vezetnek,dolgoznak,gyermeket nevelnek,akik 24 órában tanárok,orvosok,pszichiáterek,takarítónők,gyári munkások,óvónők és még sorolhatném,hisz egy anya,az mind ez egyben ,nemde :)?!

Csak én nem vagyok ilyen.


2013. márc. 7. 06:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezzel semmi gond nincs.lehet hogy a Családod fekete báránya vagy de attol még nel dől össze a világ

Valamilyen szinten minden mind fekte bárányok vagyunk a saját családunkban.

Éld az életed ugy ahogy neked jo, de azért nem ártana kirepülni a családi fészekböl, , már csak a nyugalmad érdekében kérjük is.

2013. márc. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát néha zavarnak ez tény. viszont tudom magamról,hogy idegen emberek jelenléte,jobban zavarna adott esetben,ha csak egy szobát bérelnék valahol és lennének lakótársak. Meg így azért könnyebben tudok félretenni is,és az meg bármikor jól jöhet.
2013. márc. 7. 07:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi gond. Nem akarsz férjet, gyereket, hát nem akarsz. Nem csak az a teljes értékű nő, aki gyereket szül. Családdal pedig közöld, Neked igy jó, nem vagy érett a férje, gyerekre.

Anyukádnak meg vigyél egy macskát, vagy kutyát, unokapólónak.

Nálam bevált, (cica) nem nyaggatom a lányaimat unokáért.

Ő dolguk, Ő életük. Nem járhatom az Ő útjukat, mert nem az én dolgom. Beleszólni sincs jogom, mert az Ő életük.

Nem vagy ettől fekete bárány, mert nem a szülők elvárása, elképzelése, terve, vágyai szerint élsz.

Ők látnák jónak. Te meg nem. Kész.

2013. márc. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

07:23!

Köszönöm :)!

2013. márc. 7. 07:27
 5/10 anonim ***** válasza:

A helyedben elköltöznék KÜLÖN lakásba, akkor nem kell senkihez sem alkalmazkodnod.


Abban igazad van, hogy magánügyed, hogy hogyan is akarsz élni és ebbe nincs beleszólása a család többi tagjának. Viszont éppen a kevesebb stressz miatt jobb lenne, ha nem találkoznál velük napi szinten, hanem max egy-két alkalommal havonta, vagy még ritkábban.

2013. márc. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát ezzel csak az a gond,hogy egyedül egy egész lakást kibérelni...vagyon. Nekem meg nincs annyi a fizum,hogy jól kijöjjek így egy hónapban. Szerintem kajára alig maradna úgy.
2013. márc. 7. 07:40
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az mindenképpen hülyeség, hogy folyton ezzel nyaggatnak. Ha nekem nem tetszik valakiben valami, akkor azt megemlítem egyszer, max kétszer és kész. Ennyi. Ha nem változik, akkor vagy beletörődöm, vagy otthagyom. (Ez persze az olyan dolgokra vonatkozik, amik nem okoznak mindennapi, gyakorlati hátrányt. Ha az adott dolog ilyen - pl. valaki rendszeresen az asztal szélére rakja a poharat, ahonnan én könnyen leverem - akkor ha a konkrét hatás jelentkezik (leesik a pohár és összetörik), akkor újfent felhívom az illető figyelmét a dologra, de csak azért, hogy észrevegye a kapcsolatot. De a te eseted nem ilyen.) Sajnos sok ember nem így áll hozzá, hanem úgy érzik, hogy ők tudják, mi a jó, és ha valaki másképp csinálja, akkor az biztosan rosszul csinálja. Ezért feljogosítva érzik magukat, hogy hetente háromszor elmondják neki és a szemére vessék, hogy miért nem úgy tesz, ahogy ők javasolták.


Ez ellen elköltözéssel vagy az "egyik fülemen be, a másikon ki" stratégiával lehet védekezni, ha a megbeszélés nem segített.

2013. márc. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy kicsit kényelmes és összeférhetetlen vagy, azért nem akarsz férjet, gyereket.

Amúgy nincs ezzel semmi baj, egy csomó mindentől megkíméled magad.:D

A másik része viszont, hogy az ilyen típusú emberek később rájönnek, hogy húha, mégiscsak vannak igényeim úgymond, csak addigra sajnos kifutnak az időből...

2013. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Ettől nem félek :).Nekem így is teljes az életem férj és gyerek nélkül.Megvan mindenem,úgy gondolom. Szüljek azért,hogy rossz anyja legyek a gyereknek? Mert már egy ordító gyerek láttán is égnek áll a hajam.És menjek férjhez,mert a társadalom (családom) ezt elvárja?

Hát,köszönöm nem!

És ign,ez így nekem tökéletesen kényelmes,és ha ez így nekem jó,akkor meg minek változtassak rajta :)?

2013. márc. 7. 14:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ezeket elhiszem, meg persze ne szülj, ha nem akarsz.

Csak azt mondom, hogy később általában az ilyen típusú nők gondolkodása gyökeresen megváltozik, de sajnos sokszor már biológiailag késő.

Hogy veled mi lesz, azt nem tudom.:D De ha most így jó, akkor nyilván nem kell semmit erőltetni.

2013. márc. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!