Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a helyes döntés?

Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés
Alig pár napja költöztem vissza a szülői házba a pároméktól, mert sok volt a veszekedés és hát náluk elég zűrös az élet. én voltam a 7. lakó náluk. Nem sokára babánk lesz...alig 3hónap. a ,párom azóta ,teper' nagyon is, hogy menjek hozzá vissza, mert kellünk neki és már a külön háznak is neki ugrott, hogy oda tudjunk költözni és onnan mehessek majd szülni! elmondása szerint nagyon szeret és a piciért is él-hal már most! apám viszont hallani sem akar róla... Én meg nem tudom mihez kezdjek!!!! egy részt nem akarom, h a pici lássa kárát, h mi külön vagyunk és ide-oda legyen rángatva! másrészt meg nem vagyok benne biztos, h jó lenne újra együtt... nem szeretnék a gyerek feje fölött veszekedni!!!!Lehet tényleg más lesz ha már tényleg a magunk urai vagyunk?!!!
2013. márc. 7. 08:07
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Csak a gyerek miatt ne állj össze újra a pároddal, mert annak soha nincs jó vége. Heten egy fedél alatt szerintem nagyon gáz, mindig másokhoz alkalmazkodni. Én nem csodálom, hogy apukád hallani sem akar ilyen emberről, aki a 6 hónapos terhes feleségének még normális otthont sem tud biztosítani. Én sem szeretném, ha a lányom egy cigánytanyán élne és oda születne az unokám, a balhékba és veszekedésekbe. Szerinted később mi lesz? Ne várj csodát a gyerek megszületése után, sőt, akkor jön az igazi megpróbáltatás, az éjszakai etetések 3 óránként, egy kisbabának a nap 24 órájában szükséges van rátok, ha fáradtak vagytok, ha nem. Egy gyenge lábakon álló kapcsolat nem éli túl.
2013. márc. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Hűha a híres női felelősségvállalás...


"már a külön háznak is neki ugrott, hogy oda tudjunk költözni "


Ez alatt azt érted, hogy lehetne egy külön lakásotok a közeljövőben, mert én így értelmezem.


"egy részt nem akarom, h a pici lássa kárát, h mi külön vagyunk és ide-oda legyen rángatva! "


Most komolyan, leendő szülőként illene tudnod, hogy egy gyerek lényegében 2 éves koráig "nem is tud magáról". Ez azt jelenti, hogy az éntudata ez alatt a kor alatt még nem fejlődik ki. Jön,megy,érdeklődik minden iránt,de azt nem fogja fel, hogy ti ide-oda viszitek, ő ebből semmit nem fog fel, következésképp az élete legelején az ő szempontjából nem ez a legfontosabb. Fontos akkor lesz,amikor már kicsit idősebb.


"másrészt meg nem vagyok benne biztos, h jó lenne újra együtt... nem szeretnék a gyerek feje fölött veszekedni!!!!"


Na most vállaltál egy gyereket, nem az lenne a szülői kötelességed, hogy az apával megpróbálod a jó viszonyt kialakítani? Nem csak az egyik félnek kell teperni,neked is megkéne mozdítani a kisujjad, hogy rendbe tegyétek a viszonyt. Tudom ez nektek nőknek hihetetlenül hangzik, mert ti tökéletesek vagytok, mindig a másik lépjen,próbálkozzon,de nem így kell lennie.


"Én meg nem tudom mihez kezdjek!!!! "


Kerüld a konfliktusaokat, néha te is engedj az elvárásaidból és cserébe elvárhatod te is, hogy néha a te akaratod érvényesüljön. Erről szól minden emberi kapcsolat, még ha hihetetlennek is tűnik. Egy szónak is száz a vége, ne veszekedjetek,ha nem megy,akkor meg tudod mi lesz és tudod ki látja ennek a kárát.

2013. márc. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg legyen egy kompromisszumotok. Te lakj otthon, amíg el nem készül a saját lakhelyetek. De addig is minden nap legyetek együtt a pároddal, és járjatok el egy olyan emberhez, aki sokat tud a párkapcsolatokról. Esetleg többet is meglátogathattok. Pszichológus, párterapeuta, pap, nagymamák...
2013. márc. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

" #2 következésképp az élete legelején az ő szempontjából nem ez a legfontosabb. Fontos akkor lesz,amikor már kicsit idősebb. " - rohadt nagy tévedés! az első három év hihetetlenül fontos és meghatározó. (pont mivel ezalatt alakul ki az "éntudat" - és azért is, mert erre nem tud emlékezni, ha baj van és beépül, csak vért izzadó pszichológusokkal együtt tudja - talán, és részlegesen - feltárni és MEGÉRTENI, mi történt vele, és miért lettek olyan következményei később.

Nyugodt, békés szeretetteljes környezet kell a kicsinek- tehát ezt kell keresni- külön (jó lenne távolabb a veszekedő családtól) lakás? Nálatok addig, míg ezt megoldjátok, nem tudtok lenni?

2013. márc. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"rohadt nagy tévedés! az első három év hihetetlenül fontos és meghatározó"


De jó lenne, ha valaki értelmezné is egyszer ami le van írva. Ezt írtam:


"de azt nem fogja fel, hogy ti ide-oda viszitek, ő ebből semmit nem fog fel"


Hol írtam, hogy az első évei nem meghatározóak? Sehol. Szerinted a gyereknek trauma 3 éves koráig, ha a szülők babakocsival elviszik egyik helyről a másikra? Mert én azt írtam, hogy ez nem. Gondolom,akkor te azt is ellenzed, hogy egy anya néha napján felpattanjon babakocsival és gyerekkel a buszra és elvigye őt a nagyszülőkhöz,boltba,parkba,mert ez is szörnyű megrázkódtatás szegény gyereknek,mert nem tud alkalmazkodni az új helyekhez, jézusom még talán baltás gyilkos is lehet belőle ez miatt...

2013. márc. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

ne fárassz!

"de azt nem fogja fel, hogy ti ide-oda viszitek, ő ebből semmit nem fog fel"

- abból nem, de ha mint a kérdező írja,


"h mi külön vagyunk és ide-oda legyen rángatva!"

abból viszont igen.

Nem a kirándulásokról van szó, hanem a nyugodt, békés családi légkörről, amitől a létbevetett bizalma alakul ki.. Csupán csak.

2013. márc. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"h mi külön vagyunk és ide-oda legyen rángatva!"

abból viszont igen.


És mi a különbség e között és amit én írtam? Elhiszem, hogy fárasztó a gondolkodás, na de ennyire?

2013. márc. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1.derűs kirándulások és békés,nyugodt családi légkör

2.ide-oda rángatások (amit kirándulásoknak nevezek, hiszen a kicsi még "úgysem érti") és veszekedések, civakodások


az 1 és 2 közt különbség? semmi, nah, legyen igazad.

2013. márc. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"ide-oda rángatások (amit kirándulásoknak nevezek, hiszen a kicsi még "úgysem érti") és veszekedések, civakodások "


Látom te is imádod az érzelemdús kifejezéseket kihasználni az érvelésedben. Az a bizonyos "rángatás" az azt jelenti, hogy mivel anya és apa külön él, a gyereket néha elviszi egyik a másikhoz (bár azt nem értem, hogy miért nem lehet a szülőnek oda menni,ahol a gyerek van,de mindegy).


Másrészt amit még hozzátaszel az egészbe,de nincs ott a veszekedés,civakodás. Mi abban a veszekés, hogy egy gyereket elviszik a pontból b pontba? A kérdésben nem itt szerepel a veszekedés. A kérdező úgy tette fel a kérédst, hogy KÜLÖN kérdezi, vajon az ide-oda "rángatás" (továbbra sem értem miért rángatás) mennyit árt a gyereknek. Én ERRE mondtam, hogy SEMMIT. Te meg még ebbe is bele látsz minden mást. Lehet hogy a kérdező se tudja mit akar kérdezni, mindenesetre én csak az írásából tudok kiindulni.

2013. márc. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!