Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bevállalnátok egy ilyen...

Bevállalnátok egy ilyen "családi" hétvégét? Ez jó alkalom megismerni a párom kislányának az apját?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vagyunk együtt a barátnőmmel. Jól alakul a kapcsolat, a kislányának már bemutatott egy hónapja. Azóta az apját egyszer láttam, de csak kezet fogtunk, sietett. Párszor az ő barátnőjével találkoztam mikor ő jött a kislányért, beszélgettünk úgy fél-fél órákat.

Jó fejnek tűnnek (barátnőm is az így nem csoda, hogy nem egy suttyóval volt korábban). Barátnőm most azt kérdezte mit szólnék hozzá, ha lemennénk az ex családjának hétvégi házába mi is. Ők mennek plusz a két testvére párostól (egyik szintén gyerekkel). A kislányt akarták vinni először, majd hívták a barátnőmet (amúgy barátai is) vagyis minket.

Nem vagyok féltékeny, tudom, hogy meg kell őket jobban ismerjem ha együtt maradunk, de kicsit félek rögtön beleugrani ebbe a két napba, összezártan. De nem tudom hogyan mondhatnám meg anélkül ezt, hogy félreértené, azt hinné én nem vagyok nyitott arra a kapcsolatra ami közöttük van.

Vagy ne parázzak? Menjek el?

Mit tennétek a helyemben?



2013. márc. 7. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne zárkózz el, mert abból később problémád lehet a barátnőddel. Elmész és ha nem jól sikerül, akkor elmondhatod, hogy Te megpróbáltad, nem rajtad múlt.
2013. márc. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mesélted, olyan kerek az egész, cirkuszmentes, csöndes, normális. Miért ne mehetnél, tiszta lapjaid vannak, szeret a kislány és a barátnőd is, gondolom. Én elmennék:)
2013. márc. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6%

Mondd meg, hogy még korai. Mondd azt, hogy ha már összeköltöztök, vagyis ténylegesen "egy család" lesztek, akkor jöhetnek majd a szélesebb rokonsággal is a bulik.


Addig amíg még a jövőtök sem biztos, az összeköltözés sem, addig nem kell nagyon belelovallni magad a családi életükbe. Ezt persze ne mondd neki!

2013. márc. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9%
Mondd meg, hogy mindennek megvan a maga rendje és ideje. Szereted, ha sorrendben mennek a dolgok. Előbb az összeköltözés, aztán a családozás.
2013. márc. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elvált szülők gyerekei számára ezek lennének az idilli kapcsolatok. Ahol nem rágják még a válás után is egymást, hanem igyekszenek baráti kapcsolatban létezni az új párokkal együtt. Nyugodtan elmehetsz, ha hívtak. Ez nem jelent számodra kötelezettséget, csak azt a gesztust, hogy kíváncsi vagy a párod környezetében élő személyekre.
2013. márc. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%

Perverz, undorító, mocskos, s nem normális dolog az exekkel összehozni az új partnert. Aminek vége, annak VÉGE kell, hogy legyen. Milyen az már hogy te azzal bulizol vagy nyaralsz együtt, aki előtte a nődet d.gta? Ez nagyon nem normális. Nem azt mondom, hogy köpjed szembe az utcán, csak maradjon annyi kapcsolat MAX, hogy ide-oda adják át egymásnak a gyereket és ENNYI! Nem telefonálgatás meg együtt időtöltés....FÚJ!


Gyomrom fordul ki az ilyen tapintatlan emberektől!

2013. márc. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ismered-e már a testvéreit, meg az ő barátnőiket. Mert ha őket még nem, akkor azért elég hirtelen lenne egyszerre ez a sok új ember, én legalábbis nem kérnék belőle. Én úgy szeretem megismerni az embereket, a másik rokonait, hogy apránként, előbb az egyikükkel találkozunk egy ebédre, vagy egy délutánt együtt töltünk, majd a másik testvérrel, úgy jobban is lehet ismerkedni, beszélgetni, ha egyszerre csak két új felnőtt (egy pár) van jelen. Majd jöhet a másik testvér. És csak aztán mennék el velük kétnapos kiruccanásra, ha már pár alkalommal egyébként is találkoztunk, már mondhatjuk, hogy ismerjük egymást, nem ott kell új emberként, feszengve alap dolgokat elmondani magamról, bemutatkozni. Főleg, ha még együtt sem éltek.
2013. márc. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnám kikerülni ezt ahétvégét, tudom magadmról hogy el sem mennék. Valahogyan ez az egész nekem természetellenes Én harcos típus vagyok aki nem a barátom az szinte az ellenségem.

Az ex és az új nője mint baráti társaság ez mind szép kulturált, de az én személyiségem nem ilyen, én ezt nem akarnám sem az exet sem a nőjét sem mindenféle jöttment emberrel a közös pihenést. Nem illetek össze igazán a barátnőddel. Bocs.

2013. márc. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is 6-os és a 8-as válaszolóval értek egyet. Oké, hogy legyetek jóban, hiszen ő az édesapja a szerelmed gyermekének, na de az, hogy együtt tölts egy hétvégét azzal az emberrel, akibe szerelmes volt a párod, és viszont, kicsit morbid. Szerintem a barátnődnek is érdekes felfogása van. Ha tőlem azt kérné az élettársam, hogy ruccanjunk ki egy hétvégére az exével, hát meg sem mondom mit csinálnék! :) Nekem ez.............sok(k)!

Persze beszélgessetek, amikor mennem a kisgyerekért, meg ha találkoztok az utcán stb. de a többnapos közös programba én biztosan nem mennék bele. Persze mindannyian mások vagyunk, máshogy gondolkodunk. Én azért megmondom őszintén, a párommal is elbeszélgetnék!

2013. márc. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Ez gáz.Minek puszipajtáskodni a nőd exével.Az egy lezárt dolog(vagy mégsem??)És miről fogtok csevegni?Hogyan szexeltek a nődel régen meg sztorizgatnak majd a régi szép időkről.Hát én nem mennék az tuti.Az egy dolog, hogy a kislány apja.Az én szüleim is elváltak, fura is lett volna ha apám meg anyám a mostani párjaikkal együtt nyaralgattak volna :S
2013. márc. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!