Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti bevállalnátok a fekete...

Ti bevállalnátok a fekete bárány szerepét ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Családom kéri, adjak nekik jelentős összeget kölcsön. Kérik (mit kérik, elvárják) hogy segítsem/sük ki anyánkat, lassan nyugdíjba megy és nagyon sok tartozást sikerült felhalmoznia.


"Pár százezret" kéne beáldoznom, mondta nővérem. Ami jelenleg nincs is, mert így karácsony előtt is már vagy 60-at adtam anyámnak. Valami hitelkártyás tartozása van, 400-500 ezer között.


Nem akarok adni. Az alábbi okok miatt:

- hiába húzzuk őt ki, vissza fog csúszni, ki is számoltam hány hónap alatt. Ugyanis van egy parasztház, amit nem hajlandó eladni, kiadni meg nem kell embereknek most 20-30 ezerért sem. Ennek és a nagy családi háznak összesen 110ezer(!!!!!!!!!) a fenntartása!!! Erre rájön a jelzálog törlesztő, és persze amit ételre költ.

- a másik házat képtelen anyám/tesóm eladni, mert "nincs értéke". Mikor mondtam, ha 1 millát adnak érte és nem kell a rezsit rá fizetni, az is fene sok segítség, anyám olyan zokogó/hisztirohamot kapott, hogy azt hittem, infarktus lesz a vége

- soha nem látnám a pénzt viszont. Anyám büszke, és most esküdözik hogy visszafizetné, de ha azt is belekalkulálnám a dolgokba, még hamarabb lesüllyedne, még ha tízezresével adná is meg!!!

- gyűjteni akarok végre a házasságunkra menyasszonyommal. Ő is olyan keményen dolgozik, őt is lehúzták a szülei hónapokig, el se tudom mondani mennyit sírt szegény, míg és mikor végre megmondta hogy elég volt.

Semmivel nem tudnak anyagilag támogatni, ezt szüleink már az eljegyzés bejelentésekor megmondták, mert ők is úsznak az adósságban, örökölni is azt tudnánk csak.


Tehát: mindent nekünk, kettőnknek kell felépíteni a nulláról (most albérletben élünk Pesten) kedvesemmel. Így talán érthető, hogy nem adok és nem akarom elodázni az esküvőnket sem, 2014 elején szeretnénk, de ha segítek még tovább kéne halogatni.


Legyek a fekete bárány, mondjam hogy nem adok míg a másik házat el nem adják? Lehet előbb kitagadnak mint ezt megtennék, ha meg igen, örökre a szememre vetnék (anyám lehet bele is halna.....), de felháborít milyen illúzióban élnek! 6 éve így megy a pocsékolás, ebből lett a szép kis adósság. Persze majd a gyerekek kifizetik a szülők zseniális adósságát.........


2012. dec. 12. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Fillért se! Oldják meg ők.
2012. dec. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%

anyád amikor gyerek voltál akármit feladott volna érted, legyen már benned annyi gerinc hogy nem árulod el a családodat.

de beszéljétek meg, hogy adják el a parasztházat, mert neked is szükséged van a pénzre.

2012. dec. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

saját életed van, azzal kell foglalkozni


amúgy is adtál már 60ezret, legyen elég

2012. dec. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Én csak attól félek, ha a szüleid meghalnak egyszer(fogadd el, sajnos egyszer ők is elmennek a föld alá, ez az élet törvénye),attól az adósságaik még nem évülnek el!

S akkor ki más állna helyt a hitelezőknél, mint az utódok.


Vagyis kimondom kerek perec: ha nem törlesztitek ezt az adósságot, akkor a haláluk után te(vagy ha van bárhány és bármilyen nemű testvéred, akkor ti,erről nem kaptunk információt) kellesz/kelletek helytállni...

2012. dec. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

De ismerős helyzet... Férjem mondta egyszer, hogy anyámnak olyan pénzt adni, mintha azzal fűtenénk, sőt még annyi haszna sincs.

Ő is felszedett mindenféle hitelt, hülyeségre, nem dolgozik. Én már egy forintot sem adok neki. Meguntam. Magának csinálja, oldja meg. Van nélküle is anyagi gondunk.

2012. dec. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Azért az nem kevés, de különben sem lenne értelme adnod.

Ez van, ha a saját hülyeségükre így reagálnak, az nem miattad van.

2012. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem úgy működik, hogy fizessen a gyerek. Max visszautasítják az örökséget, ha több a kiadás.
2012. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
nekem úgy kellett felnőnöm (24 éven keresztül), hogy négyen laktunk 21 négyzetméteren és ennek 120 000 forint volt a havi rezsije, mert egy romos parasztház volt, és anyám nem volt hajlandó elköltözni a szüleitől mondván hogy gondoskodni kell róluk, miközben a testvére a szomszédban lakik. Egész gyerekkoromban nemcsak hogy egy fillért nem költöttek arra, hogy nekem meg a testvéremnek legalább minimális emberi körülményeink legyenek a család 700 000 forintos havi bevétele mellett, hanem az sem érdekelte őket, hogy a nyomor miatt több állandó betegségem alakult ki, hanem elmondták, hogy mivel már felnőtt vagyok oldjam meg egyedül. Gyerekkoromban úgy éltem, hogy nem volt soha rendesen kaja, hanem állandóan gyorséttermi kaját hozattak, nem volt asztal, ahova le lehetett ülni, hanem a földön hasalva ettem, nem volt ágyam sem 15 éves koromtól kezdve, nem volt soha takarítva, mivel ilyen kis helyre csak belépsz utcai cipővel és már tele van porral, télen állandóan hideg volt, nyáron állandóan meleg, ráztak a vízvezetékek, penészesek voltak a falak továbbá egyáltalán nem költöttek arra, hogy táborba menjek, szakkörre járjak, hanem helyette mindig elmondták, hogy erre nekem mind nincs szükségem, meg hogy a többi gyereknél én mindig sokkal jobb leszek, mert azok kádár rendszerben felnőtt szülők gyerekei (apám '37-es születésű, és '88-as vagyok)meg magukat sajnálták, hogy igaziból ők milyen szegények mert a zsidók kifosztják az országot és azért kell nekünk így élni. Éppen ezért nekem erről a helyzetről az a fentiek szerinti elfogult véleményem, hogy nulla pénzt adjál neki, és ettől nem te, hanem ő a fekete bárány. Senkinek nincs joga a másikat lehúzni a proli életszínvonalára vagy tönkretenni az életét csak hogy a nyomorult káros dolgait fenntarthassa. Gebedjen meg és ő tehet róla, mivel nem akar alkut kötni a fenntarthatóságért.
2012. dec. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

2-es:

bőven megszolgáltam az elmúlt években rendszertelen, változó mennyiségű támogatásokkal mindazt, amit gyerekkoromban adtak. Most sem a kapzsiság vezérel, de akár egy feneketlen kútba is dobhatnám a pénzem. Az anyám kósza álmát és elodázott problémáját (a házat évek óta el kellett volna adni) meg nem én fogom állni.


Négyes:

csak anyám van. De: ezért mondom, csak a tartozást örökölNÉNK, de semmit nem fogunk, mert az össz örökség sokkal több, mint a 2 ház értéke együttvéve, és így persze lemondok róla. Nővérem makacsul megtartaná a házat, de felőlem ölhet bele amennyit akar.


Attól félek hogy az idegbe belehal anyám. Azt sose tudnám megbocsátani magamnak (és tesóm is rám hárítaná), pedig, ha tényleg gonosz vagyok, az ő elodázott, rossz döntéseiből maradt a hitel, tartozás!

2012. dec. 12. 22:00
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A tesóm, és én...


Tavaly nyár elején megkért, hagy költözzön oda hozzám 2 hétre, otthagyja az egyetemet, keres munkát, albérletet, belementem. Aztán ugye eltelt a 2 hét, sehol semmi. Aztán jöttek a dolgok, hogy adjak egy ezrest, adjak egy 10-est, adjak egy 20-ast, bajban van... Novemberben meguntam, megmondtam, van 2 hete elköltöznie, mert ez így nekem sok. A szüleink meg rázendítettek, milyen szívtelen vagyok, meg gonosz, meg szemét, szegény nővéremet miért nem támogatom... Nem tudott elmenni albérletbe, azt mondta, nincs pénze kaucióra. Kinézett egy lakást, kifizettem neki a 2 havi lakbért kaució gyanánt, és a tárgyhó lakbérét is, tehát 150 ezer forintot összesen. Megköszönte, elköltözött. Utána még néha telefonáltunk egymásnak, úgy tűnt, minden rendben. 3 hónap múlva megjelent 2 szatyornyi holmival, hogy kitették a lakásból, mert nem fizetett (magyarul felélte, amit én beleöltem, és ennyi), és akkor most jönne vissza, és küldjek már egy költöztetőt a lakáshoz, mert maradtak ott cuccai, de nincs pénze elhozni. Elhozattam, és megmondtam, 2 éjszakát alhat itt, és többet nem. Persze a szüleim megint engem kezdtek el zsarolni, és terrorizálni, mert nem akartam tovább eltartani a nővéremet, iszonyú bűntudatom volt, ne tudtam, mit tegyek.


Aztán 2 nap után megint hívtam költöztetőt, felpakoltam a nővérem cuccait, adtam egy 10-est a fuvarozónak, és bemondtam apám címét. Iszonyú hiszti lett belőle. Szívtelen vagyok, gonosz, álságos, ennyit nem bírok megtenni a tesómért, stb.... De nem érdekel. Ezek szerint neki sem annyira kényelmes csak úgy eltartani pluszba egy felnőtt embert, nekem miért lenne kötelességem? És igen, a tesóm akkor sem dolgozott, amikor rá volt kényszerítve, és külön élt, pedig fél év alatt igazán találhatott volna...


A tanulság:

Az emberek nem változnak. Az embereknek nem azzal teszel jót, ha megoldod az életüket, hanem ha ösztönzöd őket, hogy oldják meg - és ez sem mindig jön be. Nem kell erődön felül adni senkinek, pláne ha ezzel a saját anyagi helyzeted kerül veszélybe.

2012. dec. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!