Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám meghalt de nem tudok...

Az anyám meghalt de nem tudok sírni és ezért rosszul érzem magam. Ez baj lenne?

Figyelt kérdés

Múlthéten halt meg (beteg volt) tegnap volt a temetés és rajtam kívül szinte mindenki sírt, én nem tudtam meg amúgy is idegesített a pap. Egyenesen utálom őket. Hiányérzetem van meg még valami más. Sokszor mondták már, hogy érzéketlen vagyok. Valamikor gyerekkoromban sírtam utoljára de nem emlékszem olyanra, hogy rám szóltak volna. Olyan hülyén érzem magam emiatt mert mások szerintem azt hiszik, hogy nem szeretem és nem hiányzik pedig ez nagyon nem így van. Nagyon jó volt a kapcsolatunk és csak jó emlékeim vannak róla. Ugyanez volt az összes nagyszülőm temetésén (1 még él). Mi lehet a gond?

30/F


2013. márc. 7. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nincs gond, ez nem baj

mindenki másképp gyászol

Nem annak hiányzik a legjobban a szerette, aki a leghangosabban sír!

2013. márc. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs gond. Mindenkiben másképpen "csapódik le" egy tragédia, egy baleset, egy gyász, bármi. Mind különbözünk, és lehet más-más reakciónk, attól még lehet "normális" ahogy érzünk...

Mindenki úgy gyászol, ahogyan az az ő szervezetének, lelkének kell, jól esik. Minden személy lelkivilága más és más. Neked erre van szükséged...ne érezd magad emiatt rosszul!

2013. márc. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd részvétem!

Semmi gond nálad, túlságosan is szeretted, elvesztése miatt még mindig "sokk"-ban vagy! Hetek, hónapok is eltelhetnek, amikor majd kitör belőled a fájdalom, más pedig azt gondol, és azt mond amit akar! Ne foglalkozz velük.

Valahogy én is így voltam: február elején temettük, és csak a következő karácsonykor tudtam igazán kisírni magam, akkor éreztem a legjobban, hogy már nincs ott az asztal mellett.

Nem vagyunk egyformák. Akik ismernek, tudják, és azt is tudják, hogy utolsó idejében tisztességgel, becsülettel elláttad mindennel, amire szüksége volt, a többi nem érdekes. Nyugodj meg.

2013. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Apukám temetésén én sem tudtam sírni, pedig imádtam, belehaltam majdnem az elvesztésébe. Sok éve történt már... szoktam sírni, de olyan fura helyzetekben jön ez elő... (Pld. ballagáson, keresztelőn, autóban miközben kint szakad az eső... )
2013. márc. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nincs, én is ilyen vagyok (N/45). Máshol és másképp fog előjönni a gyász és nem pont ott és úgy ahogyan szeretnéd. A férjem halálakor sem tudtam sírni, és a korábbi halálesetek kapcsán sem. Viszont a férjem halála után pánikbeteg lettem, sok volt az anyagi gondom és addigra felgyűlt a sokféle fájdalom bennem.

Az elfojtott érzések egy idő után ellenünk fordulnak. Talán lesz egyszer egy olyan alkalom, hogy jól kisírod magad, de ezt sem kívánom neked, mert az utolsó csepp a pohárban senkinek sem hiányzik. Remélem egy jó társ, a saját gyerekeid szeretete pótolja édesanyád elvesztését.

Nem vagy érzéketlen, csak nem teszed ki a kirakatba a fájdalmadat mint mások. Lehet, hogy neked évek múlva is majd hiányzik, a többiek akik jól kibőgték magukat a temetésen azok egy év múlva már nem is gondolnak anyukádra.

2013. márc. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én ugyanolyan vagyok mint te, csak nekem emiatt nincs lelkiismeret furdalásom, mert tudom hogy én inkább belül gyászolok mintsem könnyesre bőgjem magam. Van akinek ez segít, én inkább ilyenkor magamban elmélkedem, emlékezem a szép együtt töltött pillanatokra és remélem hogy egy jobb helyről néz le rám.
2013. márc. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1.azzal ne foglalkozz, ki-mit hisz, mert nem sírsz- (az róluk szól, nem rólad)

2.előzők igazak,de mégis van valami, ami miatt például József Attila írja:"S tudjon zokogni anyja temetésén."

[link]

Talán az, hogy "ki"-sírja a bánatát, míg a befelé hulló könnyek "benn" maradnak, mardosnak és váratlan helyzetekben ataviszitkusan előtörhetnek.

3.Biztos, hogy így sokkal hosszabb a gyászmunka, a feldolgozás.

2013. márc. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem baj.Nem kell megfelelni másoknak, ne foglalkozz az emberek véleményével, Te tudod, hogy érzel.
2013. márc. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elmesélek valamit:

A nagymamám szeptemberben halt meg. Már számítottunk rá, mivel az ágyból sem tudott felkelni, lefogyott, gyönge volt. Nem tudtam sírni sem akkor, mikor megtudtam, sem a temetésén.

Karácsony után kerestem egy sütireceptet, de nem találtam. Azt gondoltam: sebaj, megkérdem a mamától. Ekkor fogtam fel igazán, hogy nincs többé. Kb három órát végigzokogtam, aztán mintha egy több tonnás súly szakadt volna le a hátamról.

Mindenki másképp gyászol. Engem a környék nagyon gonosznak tartott, mert viccelődtem. Ha valami bajom van, csak öntöm magamból a szóvicceket.

Na ez a durva, nem az, hogy nem sír az ember.

2013. márc. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagymamám se tud sírni... Sokszor mondta, hogy örüljek neki, hogy én tudok (akkor is, amikor nem kéne). Szóval mivel nem ő az egyetlen ilyen akit ismerek, én nem tartanálak érzéketlennek, és amúgy is könnyen lehet, hogy később mégis kitör belőled, ahogy az egyik válaszoló is írta.. nem lehet tudni, de ettől még érzéketlen nem vagy:)
2013. márc. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!