Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent ha ferj es feleseg...

Kolosi robert kérdése:

Mit jelent ha ferj es feleseg egymast jelolik meg a lakasuk 1/2 reszenek (sajat resz) orokosekent?

Figyelt kérdés
Anyam halt meg elobb.Ekkor a ferje eladta a lakasukat es vett egy masikat.Most a ferj is elhunyt es az egesz orokseg raszallt az o lanyara.A kerdesem,hogy ez jogilag igy rendben van?

#Kimaradtam #oroksegbol
2013. márc. 7. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Az hogy el tudta adni a lakás jelzi, hogy nemolt kettejük nevén a lakás, vagy valaki, ebben az esetben te, az anyai örökös hozzájárultál az eladásnak. Az új lakás kinek a nevére került, ha a férj nevére, akkor az ő örökösei kapják a lakást.
2013. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem jól értelmeztem a magyarázatot olvastam csak el. Ha egymást jelölik meg,akkor az örököl, aki tovább él, ebben az esetben a férj. Tehát a dolog rendben van.
2013. márc. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha egy pár vesz egy lakást, akkor felesben tulajdonosok.

Ha valamenyik meghal, akkor a meghalt részét felesben a másik házastárs, és a meghalt fél gyerekei öröklik, azaz még egy negyedrész lesz a visszamaradt házastársé és egynegyed a eghalt ÖSSZES gyerekéé.

Ha végrendelkeznek, akkor a visszamaradt fél örökli a másik részét. Ha van közös gyerek, akkor ö a hagyatéki tárgyaláskor kérheti a köteles részt, ez a végrendelet nélküli örökség fele, azaz ebben az esetben egynyolcad rész. Ha ezt akkor nem igényli, akkor a végrendelet az érvényes.

Ha a megmaradt fél is meghal, akkor az ö részét a gyerekei öröklik.

Ha a kérdésben szereplö párnál a feleség meghalt és a férj az örökös, és a teljes lakás tulajdonosa. Ezt eladhatja, mivel a sajátja. HOgy a kapott pénzzel mit csinál, magánügye, ha maradandó értékbe fekteti (pl. itt lakás), akkor azt a gyereke(i) örökli(k).


SZóval ez igy rendben van, feltéve, hogy a feleség halálkor a feleség gyereke (mert úgy értem, ez vagy te), nem igényelte a köteles részt.

2013. márc. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tévedés 2. válaszoló! Akkor is jár a gyereknek köteles rész, ha van végrendelet és a végrendeletben a házastársra (vagy akárki másra )hagynak mindent.


A kérdésre pontosan nem lehet válaszolni. Ha anyukádnak a lakásban tulajdonrésze volt, akkor nem örökölhetett volna mindent a férje, még végrendelet esetén sem, sőt ő csak haszonélvezetet örökölhetett volna anyukád része után. Anyukád részét neked kellett volna örökölnöd.


Ha viszont anyukádnak semmilyen tulajdona nem volt a lakásban, akkor rendben van az örökösödés a jelen formájában.

2013. márc. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ha valamenyik meghal, akkor a meghalt részét felesben a másik házastárs, és a meghalt fél gyerekei öröklik,"


Nem így van! A házastárs csak özvegyi haszonélvezetet örökölhet a törvényes öröklési rend alapján, ha nincs végrendelet.

2013. márc. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mindannyian nagyon akartok segiteni,es ilyen gyorsan meg soha nem kaptam valaszokat,koszonom .Viszont ahanyan irtok annyi felet.Ebbol latszk hogy nehez tema!

Szoval:Nem mondtam le az anyai oroksegrol.

Mindketten a hazastarsat jeloltek meg orokoskent.Anyam halt meg elobb.A ferj eladta a kakasukat es vett a penzbol masikat.Most elhunyt a ferj,es a lanya lett megjelolve orokosnek.Ez azt jelenti hogy ebben az esetben mar nem vagyok az orokos (anyam)helyettese?

2013. márc. 7. 13:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Pontosan azt jelenti!
2013. márc. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hiába jelölte meg anyukád a férjét a végrendeletében örökösnek, köteles rész akkor is járt volna neked:


[link]



Ügyvédtől érdeklődj, hogy utólag mit lehet tenni.

2013. márc. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kötelesrészt mindenképp kapnod kellett (volna), ez a törvényes öröklés esetén járó vagyon fele.
2013. márc. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!