Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért kell a rokonok, barátok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell a rokonok, barátok, ismerősök egy részének elrontani az esküvői készülődést, és magát az esküvőt kéretlen "jótanácsokkal", és miért akarnak lebeszélni minket az esküvőről?

Figyelt kérdés

Többen is azt mondják, hogy elkapkodjuk a barátommal ezt az egész esküvős dolgot. Több mint két éve vagyunk együtt, fél éve együtt is lakunk, és januárban lesz az esküvőnk. De többen is, amikor átadtuk a meghívót, azt mondták, hogy butaságot csinálunk, mert még fiatalok vagyunk, és nagyon meg fogjuk ezt majd bánni. A barátom 24, én 22 éves vagyok. Nekem ez annyira rosszul esik. Tényleg nagyon szeretjük egymást. Sok mindent megtettünk már eddig is egymásért, és boldogok vagyunk együtt. Éppen ezért is szeretnénk összeházasodni. Szerintünk nem elhamarkodott döntés, éltünk már át nehéz időszakokat is. Tényleg egymás mellett voltunk egészségben-betegségben, és soha fel sem vetődött köztünk, hogy szakítanunk kellene. Szóval kívülről is látszik szerintünk, hogy boldogok vagyunk együtt. És amikor kérdezzük, hogy miért gondolják, hogy válással fog végződni a házasság, csak annyit tudnak válaszolni, hogy mert fiatalok vagyunk. Igazából nem látjuk értelmét, hogy vitatkozzunk, így a kételkedőknek annyit mondtunk, hogy reméljük nem lesz igazuk, és boldogok leszünk együtt nagyon sokáig, de ennek ellenére le akarnak minket beszélni az esküvőről. (Van, hogy csak ezért felhívnak minket, hogy megpróbáljanak meggyőzni minket, hogy mondjuk le az esküvőt.) Már arra is gondoltunk, hogy egy-két ember meghívását visszavonjuk, mert nem szeretnénk, ha a nagy napon is a "jótanácsukat" kellene hallgatnunk, ami annyiból áll, hogy ne házasodjunk össze.

Mit lehetne tenni? Igazából olyan gyerekesnek tűnik nekem az a megoldás, hogy azt mondjuk nekik, hogy bocsi, de mégsem akarunk látni titeket az esküvőnkön.


2011. aug. 6. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ismerős a dolog, bár nálam anyós volt az, akiben egy világ omlott össze az esküvőn, és a vendégek előtt kijelentette, a fia tönkreteszi az életét azzal, hogy elvesz engem. 7 éve voltunk együtt, 4 éve együtt éltünk.

Na ő volt az, akit nem is kellett volna meghívni. Egyébként neki volt egy közeli rokona, akit férjemmel a meghíváskor ismertünk meg - férjem is -, és amikor a meghívót átadtuk, már okoskodott. De anyósom ragaszkodott hozzá, hogy hívjuk meg. Nem értettem, mert elmondásuk szerint 29 éve beszéltek utoljára. Mikor az esküvő előtt végighívtam mindenkit, hogy biztos jönnek-e, elkezdett okoskodni, miért akkor van a polgári, mert akkor megy a sorozata. Én simán közöltem vele, nem ő megy férjhez, ezért nem is kötelező eljönni, pontosabban örülnénk, ha nem jönne el. Nem is jöttek el. És tudod, nincs lelkiismeret furdalásom.

Másokkal meg ne foglalkozz! Ha szeretitek egymás, ne törödjetek más véleményével. A ti életetek, nektek kell dönteni!

Sok boldogságot előre is!

2011. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Nem gyerekes, akik képesek elrontani az örömötöket, azok nem érdemlik meg hogy megosszátok velük. Mindig lesznek és voltak olyan emberek akik felhatalmazva érzik magukat arra hogy beleszóljanak más életébe, és hát igen, az esküvő és gyereknevelés a két dolog amihez MINDENKI azt hiszi hogy ha ilyen hírt kap, azonnal tanácsot kell osztogatnia különben halálnak halálával hal. Nem tudom miért van ez, de tény :) Várd csak meg majd a babanevelést, na ott aztán tudnak alkotni az észosztók, idegesítőbb lesz mint bármi amit el tudsz képzelni :)



Szerintem ha legközelebb valaki ilyen hülyeséget mond hogy elkapkodod, annak kedvesen mosolyogva mondd meg, hogy "köszönöm a tanácsot, de ha tényleg így gondolod akkor nem muszáj eljönnöd az esküvőre, csak akkor gyerek kérlek ha őszintén örülsz a házasságunknak"

2011. aug. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

"De többen is, amikor átadtuk a meghívót, azt mondták, hogy butaságot csinálunk, mert még fiatalok vagyunk, és nagyon meg fogjuk ezt majd bánni. "


Na ITT vettem volna vissza mosolyogva a meghívót, mondván, hogy rendben, akkor nem muszáj eljönni. Legyen önérzetetek.

2011. aug. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jajj ez olyan idegesítő lehet... :S

Ne foglalkozz velük, szerintem simán lehettek boldogok, a szerelem nem a kor függvénye, van aki 30 évesen megy férjhez, és ugye akkor nem korai, pár év múlva mégis elválnak, mert hát nem is volt szerelem...

Én sok boldogságot kívánok nektek! :)

2011. aug. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem nálam is elszakadt volna a cérna, ha ilyen megjegyzéseket tennének sorozatban. Ne foglalkozz velük! Sok házasságot fiatalon kötöttek és együtt öregedtek meg szépen és szerelemben. 40 évesen is lehet házasságot kötni ami 2 évig sem tart. A boldogság és szerelem nem kor függvénye, hanem a szerelemé, a kitartásé és a toleranciáé. Sok boldogságot! (Én is 22 vagyok)
2011. aug. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!