Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Még mindig gondolok és sokat...

Még mindig gondolok és sokat álmododom az első nagy szerelmemről?

Figyelt kérdés

Most már eljutottam arra a pontra, hogy iszonyatosan zavar. 10 éve volt, ő is megnúsült és is férjhez mentem, nekünk van egy csodás lányunk. Egy ideig nem is foglalkoztam vele, hogy néha rólaálmodom, de ez mostmár zavaró, mert hetente többször is arra ébredek, hogy beszél hozzám, látom magunkat, sőt a férjemhez szólok és mikor megfordul az első szerelmem néz vissza rám.

Munka miatt találkozunk ritkán, akkor néhány napig nem tudom kiverni a fejemből,pedig semmi nem fűz hozzá, boldog vagyok, dolgozom, gyereket nevelek, nem egy tipikus unatkozó nő vagyok és nem hiszek a szellemekben sem, hogy közölni akarna valamit vagy hasonlók. Mi a fenét csináljak?


2013. márc. 7. 12:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Azért mert első. Van ilyen. Nekem is felötlig néha, pedig az első pofont az élettől miatta kaptam.
2013. márc. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

:)

Én is, úgy megcsalt mint a huzat :) De ezzel csak jót tett velem, mert kinyilt a szemem és megtaláltam azt akivel élek :) csak ezt akkor nehéz volt megemészteni.

2013. márc. 7. 12:52
 3/15 anonim ***** válasza:

Amikor sokat gondoltam a nagy szerelmemre, akkor a házasságom kezdett már észrevétlenül tönkre menni, így visszagondolva. Azóta meg 15 év kihagyás után újra együtt vagyunk.


Nem lehet ilyesmiről szó, ha jobban belegondolsz?

2013. márc. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
15 év után újra összejöttetek a nagy szerelmeddel?
2013. márc. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Neem,boldog vagyoka férjemmel!

Mint írtam,már kezd zavarni, mintha itt élne velem, az agyamban.

2013. márc. 7. 13:32
 6/15 anonim ***** válasza:
20%
Azt mondod, hogy "boldog " vagy, de lehet ha kicsit mélyebbre nézel önmagadba, lehet hogy "valami" mégis csak hiányzik? A "tudat alatti" gyakran jelez ilyen formán is.Az első teljesen meg nem élt szerelem talán azt jelzi, hogy hiányzik a szerelem? Ha netán így van,...mit lehet csinálni?Talán először szembesülni kellene az igazsággal.Aztán ha lehet "újból megélni a szerelmet" pl. a férjeddel.Ez az egész persze csak egy feltételezés, hogy mi lehet az igazság nem tudhatom.Mindenesetre kívánom , hogy rátalálj az igazságra , majd a megoldásra!
2013. márc. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Már végiggondoltam az egészet milliószor. Volt már ilyen tapasztalatom, amikor valaminemment jól és agondolataimmást kerestem,onnan léptem, de most egész más. Boldog vagyok a férjem mellett és ő is az, mondhatni felhőtlen....de hajnalban,amikor ismét rámnéz és agondolataimban va, úgy érzem betolakodik az életembe és gyűlölöm emiatt.

2013. márc. 7. 13:43
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem akarok lyukat beszélni a hasadba, de mindig elgondolkodtató, amikor valaki nagyon (pl. anno magam is), hogy hú, nagyon boldog vagyok a házasságomban, felhőtlen, a világ legboldogabb nője vagyok stb. Most már ugye a volt szerelmedre kezdesz haragudni, aki pofátlanul belép az álmaidba. De te meg még erősebben győzködöd magad, hogy ennek nincs semmi alapja, ám mégis annyira foglalkoztat, hogy másoktól vársz tanácsot. És mivel neked az egészhez semmi közöd, mert hisz boldog vagy..akkor valami szellem lehet a dologban vagy valami olyan ami tőled független.


Azt mondod találkoztok időnként. És akkor mit érzel, milyen érzés?


2. válaszoló voltam

2013. márc. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A felesége jelenlétében hűvös, amúgy normális a kapcsolatunk. De mióta ez a dolog él bennem, azóta figyelek mindenre, ha összefutunk, ne legyek túl kedves...szóval a határokra. Azt hiszem attól félek, hogy ő átlépné őket. Úristen! Igen, ez a gond....de ezek csak megérzések, álmok tulajdonképp.

És feltevődik a kérdés, hogy én átlépném e a határokat? Volt idő, amikor a körmöm szakadt meg érte és térdig jártam le a lábam érte, az már elmúlt.

Szeretem a férjem. Köszönöm!

2013. márc. 7. 14:06
 10/15 anonim ***** válasza:
Értelek. Gondolod, hogy valaki csak úgy beférkőzhet a gondolatainkba "beleegyezésünk nélkül" ? Talán beférkőzhet egy egy gondolat, de ahhoz, hogy leragadjunk az adott gondolatnál ahhoz szerintem mi is kellünk.Figyeld csak meg! Jön egy gondolat, aztán el kezdesz foglalkozni vele,(tovább szövöd, elemzed,emlékeidben kutakodsz,stb.) majd egyre gyakrabban előjön a téma a gondolat, és már azt veszed észre, hogy nem is tudsz szabadulni tőle.Ha valóban nem "érint már meg " az első szerelmed, akkor próbáld ki, hogy ha jön is a gondolat(azt nem tudod megtenni , hogy ne jöjjön)nem ragadsz le a gondolatnál, nem elemzed, nem teszel hozzá, nem kombinálsz, csak hagyod, ahogy jött úgy menjen tovább.No persze ha álmodban megjelenik , akkor azért már az azt jelentheti, hogy nem hagy nyugodtan a kérdés.Ekkor nem tanácsolnám az előbbit. Talán beszélni kellene vele, s közben figyelni önmagad.(érzéseid) Talán kiderülhet valami. pl.Nem megfelelően zártad le vele a kapcsolatot és ez még ott van Benned? Talán "nem értetted " , hogy miért csalhatott meg, és ez valahol ott van még Benned, talán áthoztad a házasságodba ezt a félelmet , úgymond " tudattalanul".Valahol mélyen Benned talán ott van a félelem, hogy a megcsalás megismétlődhet ,...csak most a házasságodban?Nem akarok rémeket beszélni Beléd, de ha a végére akarsz járni a dolognak , akkor bele kell ásnod magad, és kitudja , hogy mi van ott a mélyben , a háttérben!?
2013. márc. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!