Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyitott házasság, de mégse?

Nyitott házasság, de mégse?

Figyelt kérdés

Én voltnék a házasságon kívüli jelölt. Nem tudom elfogadni a nyitott házasságot, mert szerintem egy ember, ha több kedvest akar magának, akkor azokkal egyenrangú kapcsolata kell legyen, és nem emelhet ki egyet a többi közül, az megalázó a többinek, és a színlelés egy bizonyos szintje mégiscsak fennáll. Namost ráadásul a fiú nem is akarja a szülei előtt felvállalni, hogy nyitott a házassága. Nincs kétségem az igazmondása felől, de magát ezt az életvitelt tartom képmutatásnak, színlelésnek. Hogy lehetne ezt megoldani, hogy ne rejtsen magában veszélyeket?

Mit lehet egy ilyen meggyőződésű embernek mondani, ami hat, amitől leesik neki a tantusz, hogy miért nem tiszta, amit csinál?



2013. febr. 21. 19:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak olyan szöveg, és nem is igaz - ha tényleg nyitott házasság lenne, akkor felvállalná.
2013. febr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
mondd meg neki, h nem vállalod a jelölést és onnantól megszűnik a problémád. illetve már nem a te problémád lesz többé, hanem csak az övé meg a párjáé. te meg válassz magadnak független férfit/nőt. gondold végig. tökéletes megoldás.
2013. febr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2: Igen, de a megfelelő személyiséget nehéz megtalálni, én életemben nem voltam még olyan helyzetben, hogy kölcsönösen akartuk volna egymást egy nekem tetsző emberrel, és most végre itt van. Másrészt: én nem független férfit akarok, hanem olyat, aki több kapcsolatot ápol (de nem házas).
2013. febr. 21. 19:49
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
mert? gondolod, h pusztán az, h nem házas, már garantálja, h mindegyik szeretőjével "egyenrangú a kapcsolata"? ugyanmár, mintha csak ezen múlna. te semmit sem tudsz az emberi kapcsolatokról...
2013. febr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

4: pontatlanul fogalmaztam, de ha a nyitót hozzáveszed, egyértelmű. Az a fontos, hogy ne legyen színlelés az életében.

A kérdés továbbra is:


Nincs kétségem az igazmondása felől, de magát ezt az életvitelt tartom képmutatásnak, színlelésnek. Hogy lehetne ezt megoldani, hogy ne rejtsen magában veszélyeket?

Mit lehet egy ilyen meggyőződésű embernek mondani, ami hat, amitől leesik neki a tantusz, hogy miért nem tiszta, amit csinál?

2013. febr. 21. 19:55
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

hozzávettem a "nyitót":). erre utaltam vissza a válaszomban:


"Nem tudom elfogadni a nyitott házasságot, mert szerintem egy ember, ha több kedvest akar magának, akkor azokkal egyenrangú kapcsolata kell legyen, és nem emelhet ki egyet a többi közül, az megalázó a többinek..."

2013. febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

ő azért vállalja ezt, mert nem akar válni.


minek akarod bármiről győzködni? vagy belemész, vagy nem. ha nem fogadod el, ne menj bele. nem megváltoztatni kell a másikat, hanem elfogadni amilyen, vagy kerülni.

2013. febr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7: Ez az!

Nem akar válni, de közben vallja, hogy több szerelmi kapcsolatot akarnak mind a ketten.

Miért győzködjem?

Mert ezt az egy dolgot leszámítva mindenben odáig vagyok érte, nagyon tetszik, és ez a vonzás kölcsönös.

2013. febr. 21. 20:09
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

7.: így van


szerinted nem tiszta, amit csinál és te így nem akarod. akkor ne csináld!


nem az a megoldás, h akkor elkezded győzködni (nem hülye, nem véletlenül akarja így, ahogy). túl naiv vagy, ha azt hiszed, szavakkal tudsz hatni rá. nem a belátási képességével van baj. nagyon is tudja ő, mit csinál.

2013. febr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Mert ezt az egy dolgot leszámítva mindenben odáig vagyok érte, nagyon tetszik, és ez a vonzás kölcsönös."


nem lehet kölcsönös, mert speciel te nem vagy házas, így alapból nyitottabb a szíved. tehát ez csak oda van, de nem vissza. ezért kell eldöntened, h ilyen feltételekkel belemész e. ezért volt hozzád őszinte, hogy dönthessél!

2013. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!