Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helytelen viselkedés ha...

Helytelen viselkedés ha elfogadok cuccokat "apámtól" de nem bírom a képét?

Figyelt kérdés

Apám nemrég bukkant fel, miután kiskoromban lelépett. Én nem nagyon bírom a képét, nem vagyok hülye, hogy elfelejtsem, hogy elhagyott. Meg az sem tetszik, hogy próbál megvenni. Van pénze, míg anyámmal elég sz.r körülmények között élünk. Vesz ezt-azt. Ha ez neki öröm legyen. Szerintem normális ha kihasználom, ha ad. Miért ne tenném? Barátnőm viszont azt mondja nem kellene ezt csináljam, helytelen, mert "szegény" azt hiszi hogy kezdem megkedvelni. Oké egy rendes embert nem húznék le, de ő egyáltalán nem ez a kategória, meg van is pénze bőven. Barátnőm hisztizik vagy igaza van?

17/F



2013. márc. 7. 18:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
60%
Akkor mégiscsak rendes nem gondolod? nyilván észreveszi, hogy abszolút nem kedveled, mégis ad... hát igen, nekem nem lenne képem elfogadni, ha utálom. Ha meg elfogadom, és amúgy örömet okoz nekem vele, az a minimum, hogy kedvesen viszonyulok hozzá. Azt meg talán tényleg meghallgathatnád, hogy mi volt az oka annak, hogy elhagyott titeket. Nekünk anya apukája bukkant fel csak úgy a semmiből, amikor már én magam is 15 éves voltam, anyu pedig születése óta nem látta!! És simán minden feltétel nélkül megbocsátott(unk) neki és örültünk a felbukkanásának , nem az, hogy pénzel, de mi meg látványosan utáljuk... Pf:) Sajnos azóta meghalt, de én igazán szerettem és örültem neki, hogy 15 évesen, de megismerhettem a nagyapámat:)
2013. márc. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"Oké egy rendes embert nem húznék le, de ő egyáltalán nem ez a kategória, meg van is pénze bőven."


Miért nem rendes ember? Azért ez nélkül elég nehéz véleményt írni. Nem fizetett eddig gyerektartást?

2013. márc. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
szóval anya a saját apját 40 évesen ismerte meg :) előtte még csak beszélni sem beszéltek telefonon sem. Aztán egyszercsak kaptunk egy telefonhívást, és 5 perc múlva már ott állt az ajtóban :) Igaz, csak 7 évig volt része az életemnek, de nagyon szerettem én is és az egész család, és sok jó élményem van vele :) Szerintem próbáld meg a kedvességet és a közel kerülést egymáshoz.
2013. márc. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Te sem vagy rendes, kvittek vagytok.
2013. márc. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Lelépett egy nővel külföldre. Ezt nehéz félremagyarázni. Az egy dolog hogy anyámat elhagyta, de engem is. Eddig sz.rt rám.. Mikor hazaköltözött akkor jutott eszébe, hogy hoppá van egy fiam. Nincs másik gyereke gondolom ezért. Ha nincs ló jó a szamár is alapon. Ha lenne másik nem hiszem hogy kapálózna miattam. Magyarázkodni sem nagyon akart, egyszerűen közölte, hogy ő ilyen volt akkoriban.. Hát kösz. Én meg ilyen vagyok most.
2013. márc. 7. 18:50
 16/20 A kérdező kommentje:
Miért nem rendes?? Aki több mint 10 évig sz.rik a gyerek fejére az rendes ember szerinted?
2013. márc. 7. 18:53
 17/20 anonim ***** válasza:
Az ember változik élete folyamán, az eseményekóőbl tanulunk, változunk, te is ő is. Valószínű hogy megbánta, hogy otthagyott, és szeretné jóvá tenni (és nem "próbál megvenni", csak nem tudja, hogy tegye jóvá, ezért egy kicsit sután teszi). Próbáld a "megjavulását" segíteni.. Tudom, ez nehéz, de ehhez tartozna a te megbocsátásod és a kissé ügyefogyott "tárgyakkal" való közeledés olyan irányba való terelése, hogy értelmes segítő emberként álljon melletted - kell ez, hiszen pályaválasztás, tanulmányaid, majd a munkád jó lesz megbeszélni egy tapasztaltabb férfivel, aki segítőként szeretne már lenni (hiszen miért is bukkant volna fel?). Mindez mindkettőtök szellemi fejlődését jó irányba vinné. És ez pedig minden másnál fontosabb.
2013. márc. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Ha meg is bánta volna (amit nem tudhatok biztosan), attól még megtette, elb.szta az életem. Már úgysem lesz az apám, amúgy sem vagyok már gyerek hogy kelljen, szóval én nem is nagyon erőltetem, hogy megkedveljem. Ez tény. Miért miért? Nem adhat semmi olyat mint amit mondjuk az anyám, csak pénzt. Ezen nem is akarok változtatni, szóval nem akarok én tanácsokat kérni stb. Nincs rá szükségem.

Csak jól jön a pénze.. Amúgy meg ki tudja meddig ad még, mikor dönt úgy megint, hogy lelép, addig kell megszedjem magam.

2013. márc. 7. 19:11
 19/20 anonim ***** válasza:

Tudod mit gondolok téged olvasva? :)


Azért tetted fel ezt a kérdést, mert úgy gondolod helytelenül viselkedsz. Mégpedig azért mert érzed, hogy kihasználod, miközben kezded megkedvelni, de félsz, hogy újra elmegy, újra sérülsz. Nekem ez jön le abból amit írsz, főleg az utolsó hozzászólásodból. Neked nincs rá szükséged, nem akarsz tőle semmit.. dehogynem. És azt hiszed azért kellesz most neki mert nincs másik gyerek. Ebben nem lehetsz biztos. Nem tudom mennyi ideje van újra jelen az életedben, milyen ember valójában. Így nem tanácsolhatom, hogy azt, hogy bízz meg benne 100%-osan már most. De kezdj el hinni, próbáld meg megbeszélni vele a dolgokat. Nem hiszem, hogy véletlen jött vissza és unatkozásból keresett meg. Azt sem, hogy nem látja rajtad, hogy mire megy ki a játék, mégis belement, ahogy egy másik hozzászóló írta nagyon rossz módszerrel akar visszakapni téged. De nem az a lényeg hogy vissza akar? Biztos nehéz helyzet ez neked, de kicsit próbáld megismerni. Lehet mégsem olyan szörnyű alak. (még ha tényleg óriási hibát követett is el)

2013. márc. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Megítélni nem akarlak. Csak azt tudom mondani, amit én tennék/gondolnék hasonló helyzetben.

Ebben az esetben kizárólag a vagy-vagyot alkalmaznám. Tehát vagy adok egy esélyt az apámnak bizonyítani és eközben elfogadom a pénzét és a pénzén vásárolt dolgokat, vagy nem adok neki esélyt és nem fogadok el tőle semmit. Biztos, hogy nem az lenne a célom, hogy megszedjem magam rajta, ahhoz azt hiszem, túl büszke lennék meg nem is tartanám egyenes dolognak. Na meg nem szívesen hallgatnám azt se, hogy "bezzeg a pénzem jó volt, ugye?".

Egy valami még feltűnt, az utolsó mondatod a kérdésben. Ha valaki téved vagy olyan dolgot mond, amivel mások véleménye nem egyezik, az nem egyenlő a hisztivel. Még akkor sem, ha nőnemű az illető.

2013. márc. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!