Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a környezet...

Miért van az, hogy a környezetem nem tűri el, ha örülök?

Figyelt kérdés
Akárhányszor nagyon jó kedvem van, mindig belém rúgnak valamivel és sokat bántanak. Ez öntudatlan, mert anyagilag támogatnak, meg elvileg nem akarnak egy megnyomorodott emberré tenni, de akkor nem értem ezt. Mitől alakul ki ilyen parancs az emberekben, hogy "ne örülj"? Igazság szerint a nagyszüleim is ilyenek, pesszimisták, mindenben CSAK A ROSSZAT látják, csak a sopánkodást hallani egész nap és az önsajnálatot. Ez sajnos rám is rám ragadt, de igyekszem leküzdeni, csak nehéz. Mit csináljak, hogy ne tegyék tönkre az örömömet? Nem tudom teljesen elzárni magam tőlük.
2013. márc. 8. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Írsz példát, mivel szoktak "belédrúgni"?
2013. márc. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szavakkal bántanak, meg rágalmaznak és rám fognak mindent, mindennek én vagyok olyankor az elrontója.
2013. márc. 8. 20:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyik füleden be másikon ki. Ők ilyenek, javíthatatlanok, te sose légy ilyen! A pesszimizmus megöli a lelket.


Ha állandóan bántanak, akkor mondd nekik, hogy ezek után tőled ne kérjenek semmit, semmibe ne számítsanak rád. Tudom, ez durva. De neked ők kinyírják az életkedved!

2013. márc. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tanuld meg leplezni az érzelmeidet, nekem is csak az segített, csak akkor engedd szabadjára az örömödet, ha egyedül vagy, vagy olyannal akiről tudod, hogy nem fog beléd rúgni azért, mert jó kedved van.
2013. márc. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a feleségemmel egy helyen dolgoztam és a főnököm kedden úgy kiabált vele valami abszolút kis semmiség miatt, hogy elsírta magát. Amikor meghallottam, nagyon felhúzta az agyamat az egész, megkerestem a szemetet és kérdőre vontam. Beleröhögött a képembe, hogy azt csinál velünk, amit akar, mert tőle függünk, erre beleköptem az arcába és lezúztam neki egy pofont, ő pedig elesett a földön. Utána ordította, hogy az volt az utolsó napunk, többet be ne tegyük a lábunkat arra a munkahelyre, de én őszintén szólva nem is mennék vissza, mert már régóta telt az a pohár...
2013. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző! Jól tetted! Kár, hogy sok más ilyen helyzetben levő ember nem mer így fellépni! :)

Az ilyen főnök meg sem érdemli, hogy jó munkaerő álljon a rendelkezésére.

2013. márc. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!