Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mostoha apám nem enged be a...

A mostoha apám nem enged be a saját házamba, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
és nem egyszer fordult már elő hogy meg is vert, anyám nem lakik velünk, én egy portán lakok a nagyimmal de külön házba! Lehet valamit tenni hogy ki semmizük onnan ezt a sátán embert? Viszont a fele ház rá lett iratva
2013. márc. 9. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hívd ki a rendőrséget. Be kell juss a saját lakhelyedre.
2013. márc. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Attól függ, kinek van a lakásra haszonélvezeti joga? Ha neki akkor teljesen törvényesen nem enged be.
2013. márc. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem értem. Anyukád nem lakik veletek, de egy tök idegen pasi igen. Miért lett fele ház ráíratva?
2013. márc. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kettes óriási baromságot írt. Hívj rendőrt. A saját lakásodba köteles beengedni. A bántalmazás miatt pedig tégy feljelentést.
2013. márc. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó te írsz baromságot, a haszonélvező mondja meg ki lakhat és ki mehet be a lakásba. A haszonélvezeti jog magasabb mint a tulajdonosi jog. A haszonélvező teljese törvényesen a túlajdonost sem kötelező beengednie.
2013. márc. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Teljesen lényegtelen, hogy ki a haszonélvező. Amennyiben kérdezőnek az a bejelentett lakcíme, az Úristen sem zárhatja ki onnan!!!
2013. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem lényegtelen, lehet vagdalkozni, kihívni a rendőrséget, de ez a törvény.
2013. márc. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
a sztori röviden annyi és bonyolult .. anyám meg apám elváltak, anyám össze jött egy másik emberrel , de közben ennek az embernek a volt felesége az én apámmal jött össze így ezért kellett rá iratni a fele házat! ez a mi házunk ő jött ide hozzánk (sajnos) anyám lelépett innen és most egyedül élvezkedik a házba még az ajtóig se enged be
2013. márc. 11. 11:01
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezért miért kellett ráíratni, még mindig nem értem.

Az ajándékozást vissza lehet csinálni érdemtelenségre hivatkozva, úgy tudom.

Neked jogod van ott lakni.

Bántalmazásért meg jelentsd fel. Amúgy hány éves vagy?

2013. márc. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azért kellett ráíratni mert házat cseréltek apám csak úgy mehetett oda a volt feleségéhez a rá iratják a fele házat stb.. már többszöri feljelentést is tettem de hát semmi nem történik és 20 éves vagyok :)
2013. márc. 12. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!