Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudjak megbocsájtani...

Hogy tudjak megbocsájtani apámnak, ha nemcsak anyám életét tette tönkre, hanem az egész családét?

Figyelt kérdés
Az egész gyerekkorom pokol volt miatta és a személyiségem is eltorzult.Képtelen vagyok megnyílni és ez már egyre nagyobb problémákat okozott nálam.Még sajnos nincs lehetőségem elköltözni a közeléből,viszont ha megbocsájtok és elengedem a múltat,azzal legalább magamat megkímélem és nekem sokkal könnyebb lesz.Hogy tegyem?Egy házban élek vele és minden nap látom.Mindennél jobban gyűlölöm azért,amit velem és számomra nagyon fontos emberekkel tett és hogy neki meg van mindene,miközben mások tönkrementek miatta és megjárták a poklot.Hogy tudjam ezt megbocsájtani?Egyszerűen már attól elkap a hányinger,hacsak ránézek.Hogy bocsássak meg neki?

2013. febr. 15. 22:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
De mi miatt, mert ez így elég hiszinek néz csak ki.
2013. febr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Sehogy. Ez a "tudni kell megbocsátani" csak az álszentek imádott dumája. Vannak dolgok, amiket nem kell megbocsátani, én is gyűlölöm apámat, mert tönkretette a gyerekkoromat, az anyám életét is és a nővéremét is. Ha valaki szemétségeket követ el egész életében, ugyan miért érdemelné ki a bocsánatot? Hogy aztán még több szemétséget vétve tovább keserítse mások életét? Ugyan!


Az, hogy vele kell élned (bár szerintem esély mindig van), akkor bizony nehéz dolgod van.


Volt egy exem, aki szintén gyűlölte az apját, de az anyját is. Folyton veszekedtünk, mert állította, hogy gyűlöli őket, én viszont erre mindig azt mondtam, mégis jól jön a pénzük, mert 31 éves létedre még ők tartanak el, mert nem dolgozol.


Ha te is ebbe a kategóriába tartozol, akkor nem sajnállak.

2013. febr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2 Magam miatt akarok megbocsájtani,nem azért,mert megérdemli.A tudatlan,proli dumát meg most mellőzzük:)
2013. febr. 15. 22:55
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyád szó nélkül asszisztált ahhoz, hogy apád tönkretegye a te életedet is, akkor ugyanolyan bűnös, mint az apád...
2013. febr. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Tudatlan, proli dumát? Mit is értesz ez alatt? Feltettél egy kérdést, amiben semmi konkrétumot nem írsz, csak hogy utálod az apádat és hányingered van tőle. Ennyi infóból próbálnak meg választ adni neked az emberek és még te prolizod le őket? Így akarjon segíteni az ember ...
2013. febr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Mi ez a rossz duma, hogyan beszélsz te azzal aki jó tanácsot ad neked? Magad miatt akarsz megbocsátani? Ezek szerint még azt sem tudod, megbocsátani csak annak lehet aki megbánta amit elkövetett. Úgy látod, apád megbánt bármit is?
2013. febr. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

5 A proli duma az,hogy költözz el,tartsd el magad,mert bezzeg én 17 évesen már főállásban dolgoztam stb.Sokan nem értik meg,hogy ez a mai fiatalok számára nem olyan egyszerű,mint anno.


6 Nem bánt meg semmit,mindent tagad sajnos.Még így is lehetetlen?Azért szeretnék magam miatt megbocsájtani,hogy elengedjem a múltat végre.

2013. febr. 15. 23:25
 8/17 anonim ***** válasza:
Legy szives, fejtsd ki jobban, mit ertesz ezalatt: ``...és hogy neki meg van mindene,miközben mások tönkrementek miatta.`` MINEL KONKRETABBAN IRSZ, ANNAL PONTOSABB/JOBB VALASZT KAPSZ A KERDESEDRE. Az eddig leirtak alapjan, azt tudom tanacsolni, hogy költözz el otthonrol. Ha nincsen munkahelyed, akkor keressel egyet. Jelenleg ugy tünik a szamomra, hogy a mindennapjaidat nem a sajat boldogulasod, hanem az apad szemelyisegenek az elemzese tölti be. Ezert javaslom a tavolsagtartast idöben es terben egyarant. Akkor vegre a sajat eleteddel foglalkozhatnal.
2013. febr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

Most nem tudsz neki megbocsátnai, mert nem lehet megbocsátani akkor, amikor éppen gyűlölöd, vagy haragszol rá (és lehet, hogy jogosan). A megbocsátás mindig egy folyamat végén van (a gyász végén, gyász azért, hogy elvette a gyerekkrodat, hogy pokollá tette az életeted stb.), nem közben.


Akkor tudsz neki megbocsátani, ha kellően messze leszel tőle, mind fizikailag, mind lelkileg. Javaslom, hogy keress meg egy pszichiátert, igen jó volna.


És azt tudd: soha nem egy emberen múlik egy kapcsolat: nem tudom, hogy ki sulykolta bele a buksidba, hogy apuka a Rossz, a Minden Dolgok Elrontója, de ez nem feltétlenül igaz. Anyuka legalább annyira felelős azért, hogy a családi légkör pokollá lett, és legalább annyira felelős azért, hogy te meggyűlölted az apádat. Csak ezek a szálak nem látszanak. Apuka látszik, akiből családi bűnbakot csináltak. Nincs olyan, hogy az egyik szülő a Szent, a másik pedig a Gonosz. Általában a belül mélyen nagyon hasonló emberek szokták egymást választani.


Magadat ments azzal, hogy szakembert keresel, te már másként élsz, és hagyd a szüleidet maguknak. Ők valamikor egymást választották - neked nem volt választásod. Az igazi áldozat ebben a családi pokolban nem az anyukád (bármennyire is szeretne annak látszani), hanem TE és a tesvéreid, ha vannak. Leginkább te.

2013. febr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9 Tudom,hogy anyám is legalább annyira hibás,de nem akarom elkezdeni őt is gyűlölni,éppen eléggé haragszok rá is,mert önzőnek és gerinctelennek tartom.Szakembernél már voltam,nem is egynél és részben segítettek,de az igazi problémát nem tudtuk megoldani.Csapdában vagyok,mert még nincs meg mindenem ahhoz,hogy elköltözhessek.Ezért jó lenne már most elengedni apámat,hogy többet ne gyötörhessen a látványa itthon.De azt hiszem,a gyász nálam még el sem kezdődött.:S
2013. febr. 16. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!