Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért költik a családok...

Miért költik a családok nagyértékű kocsikra a pénzüket?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok akiknek ilyen 20 milliónál drágább kocsijaik vannak.

Miért kell az? Miért nem jó egy 5-10 milliós? Nem érzik pazarlásnak az ilyen drága kocsikat?


2013. márc. 10. 18:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
Többnyire az vesz ilyen kocsit, aki meg is teheti, hogy ilyet vegyen. Én egy 5-10 millást sem engedhetek meg magamnak, ekkora hitelt pedig nem fogok a nyakamba venni valószínűleg soha. Ha megtehetném, akkor viszont én sem az árát nézném az autónak, hanem a biztonságosságát és azt, hogy tetsszen.
2013. márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

jó esetben az költ ilyen sokat autóra, aki már nem tudja hova tenni a pénzét.

mondjuk az én családomban sosem volt divat a nagyzolás. az olcsóbb és a drágább kocsi is elvisz ugyanoda. egy bizonyos árkategória felett az autó inkább státuszszimbólum mintsem közlekedési eszköz.

2013. márc. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtehetném, hogy olyan autót válasszak, aminél semmi más szempontot nem kell figyelembe vennem, csak hogy nekem tessen, akkor én sem azon aggódnék, mennyibe kerül.


Jó esetben valóban az vesz ilyen drága autót, aki megteheti. Ha valaki felelőtlen, annak úgyis megvan a böjtje. De ha telik rá bőven, miért kellene ezen spórolnia bárkinek is?

2013. márc. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
51%
hogy a 20 éves osztálytalálkozón villogjanak
2013. márc. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
46%

"hogy a 20 éves osztálytalálkozón villogjanak"


egyetértek!!

2013. márc. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%

Egy bizonyos kereset után az autó már inkább szól a presztízsről, mint arról, hogy valaki A-ból B-be eljusson.

Volt főnökömnek is volt egy 20 millió körüli Toyota terepjárója (asszem Land Cruiser), egyetlen egyszer láttam használni, amikor a másik kocsija szervizben volt.

Viszont van olyan ismerősöm (és ez az amit tényleg nem értek meg), akinek az álma egy Audi A5-ös volt, 120000-es fizetés mellé. Úgyhogy szépen kigazdálkodta az árát, majd egy év után eladta féláron, mert egész egyszerűen nem volt pénze fenntartani.

2013. márc. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
51%
Ha annyi pénzem lenne hogy semmit nem jelent venni egy kocsit, akkor valami nagyon ütőset vennék. Jó erős motor, jól gyorsuljon, jól nézzen ki. Felfelé nyíló ajtók, jó hangcucc stb. De átlag keresetnél azt nézném hogy keveset fogyasszon, viszonylag nézzen ki valahogy, és tartós legyen, ne swift :D
2013. márc. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%
Mert megtehetik, hogy olyat vegyenek, amit a legjobbnak, a legszebbnek gondolnak ártól függetlenül. Az ő dolguk, mire költik a pénzüket, gondolom, nem kenyérkérdés nekik.
2013. márc. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%
Ha telik nekik rá, akkor neked nem mindegy, mit vesznek?
2013. márc. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
38%

Nekünk két nagyértékű luxus autónk van.

A férjemnek egy BMW 760i nekem pedig egy BMW 650i xDrive Cabrio. Mindkettő full extrás kivitel, a kettő össz. ára valamivel meghaladta a 100 milliót. Készpénzre vettük őket és nem hitelre. Nem is azért, hogy bárkinek villogjunk velünk, pont nem érdekel mások véleménye.


Egyszerűen az ilyen autók nem mérhetőek egy 5-10 millióshoz.

A felhasznált anyagok minősége és kidolgozása ég és föld. A műszaki felszerelések szintén. Menetteljesítmény szintén.

Vannak akik azt mondják, hogy az ilyen kocsiknál csak a márkát kell megfizetni. Ez viszont nincs így. Akik ezt állítják illetve akik azt kérdezik, hogy miért kell ez azok nyilván még nem vezettek ilyen prémium kocsit. Különben tudnák, hogy mennyivel is nyújtanak többet mint egy átlag kocsi! Minden forintjukat megérik!

2013. márc. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!