Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért költik a családok...

Miért költik a családok nagyértékű kocsikra a pénzüket?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok akiknek ilyen 20 milliónál drágább kocsijaik vannak.

Miért kell az? Miért nem jó egy 5-10 milliós? Nem érzik pazarlásnak az ilyen drága kocsikat?


2013. márc. 10. 18:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
83%
Ennyi pénzért már egyedibb autókat is vehettetek volna, nem széria bmw-ket. :) M5+M6 együtt nem kerül annyiba. És azok legalább tartják valamennyire az árukat. A 760 meg a 650 úgy 3 év múlva a harmadát fogja érni.
2013. márc. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
70%
Akinek van ra penze, miert ne vehetne? En 3,5 millioert vettem autot, vehettem volna egymillioert is, de komolyabb felszereltsegut akatam venni. Miert kell irigykedni allandoan?
2013. márc. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim jól keresnek, sosem voltak anyagi gondjaink, nem kellett azon gondolkodni, hogy mit veszünk meg a boltban, vagy milyen házat építünk. Így azon sem szoktak gondolkodni, hogy milyen autót vegyenek. Olyat vesznek, ami tetszik nekik és jó a felszereltsége. Édesapám nagyon szereti az autókat, gyakran cserélgeti őket és több is van neki. Édesanyámnak nem ennyire fontos, de az ő autója is 20 millió körül van. Én elsőre használt autót kaptam mikor letettem a jogsit, de ez az én kérésem volt, akármit választhattam volna. Nem akartam túl nagy teljesítményt, hisz még kezdő voltam, illetve méretre sem akartam túl nagyot. Mikor már magabiztos voltam akkor lecseréltük egy olyanra, ami régóta szívem vágya volt. Valószínűleg ez nem így lenne, ha nem ilyen színvonalon élnénk. Ha az egész családnak csak egy 2 milliós autóra telne, akkor azt vennénk. Én nem látom azt a környezetemben, hogy hatalmas hiteleket vennének fel autókra az emberek. Mindenki a pénztárcájának megfelelőt vásárol. És amúgy nem, nem érzem pazarlásnak, hogy erre költjük a pénzt. Szeretjük az autókat és kész. Emellett sokat költünk minőségi ételekre, sportolásra, kikapcsolódásra, de évente legalább egy középkategóriás autó árát elköltjük adományozásra is, de volt már olyan év is, amikor luxusautó árát ajánlották fel a szüleim beteg gyermekek részére egy összegben.
2013. márc. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
45%

"Ennyi pénzért már egyedibb autókat is vehettetek volna, nem széria bmw-ket. :)"


Nem szériák. A BMW Individual segítségével mindenki személyre és egyedivé szabhatja a BMW-jét ha újan veszi. Csak a hangsúly a belsőn van és nem a külsőn.


"M5+M6 együtt nem kerül annyiba."


Hát ha az alapárukat nézzük akkor tényleg nem:) Az alap 760i meg az alap 650i Cabrio sem kerül 100 millióba. "Csak" olyan 60. Full extrásan viszont az M5 és M6 páros is 100 millió felett van. Eleve a fullos M6 15-20 millióval drágább mint a fullos 650i. Tudom mert néztem mikor vettük az enyémet:)

Amúgy nem tudom mivel lenne egyedibb egy M5 meg egy M6?:)

Ha annyira egyedi kocsit akartunk volna akkor vettünk volna AC Schnitzer, Hamann, Lumma vagy Alpina BMW-t. Viszont nem az egyediség meg a feltűnősködés volt a cél. Egyszerűen csak a lehető legjobbakat akartuk.

Egyébként volt E60-as M5-ösünk. A 760i sokkal jobb nála:)


"A 760 meg a 650 úgy 3 év múlva a harmadát fogja érni."


3 év alatt nagyjából az értékük felét veszítik el, ahogy minden új autó. Ezzel számolni kell mindenkinek aki új kocsit vesz. Utána viszont már elég jól tartják az árukat.

2013. márc. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
91%

nem is az a baj akinek 20+ millás kocsija van, mert az nyilván amúgy is kőgazdag és zsebből kiperkálja.


a probléma ott kezdődik, hogy az általános közfelfogás (lásd pl pont a kérdező) szerint a "megfelelő" autó 5-10 milliós. na én inkább erre mondom, hogy minek? felvenni rá a hitelt, több 10 évig fizetni mire már rég elértéktelenedik, csak mert új autó kell. átlag magyar családba óriási luxus az új autó, de eszméletlen hogy ezt milyen sokan nem ismerik fel.

2013. márc. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

megvan ennek a gondolkodásnak az ellentétpárja is, amikor valaki simán vehetne normális, kényelmes, középkategóriás autót, de olyan fillérszexuálizáló, hogy egy 12 éves suzukival jár. sehonnan nem hiányozna az az 1-2 milla amit rákölt, de esze ágában sincs eladni a tragacsát.


mi úgy voltunk vele, h fontos egy jó minőségű, megbízható, tágas autó, és erre a lehetőségeken belül költöttünk is. mire cserélni kell, összejön rá a pénz, és még be is tudjuk számíttatni. hitelre soha nem vennénk, mert ha TK-ra törjük, akkor a semmiért csengetünk még éveket.

2013. márc. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
35%

16-os!

Csak kíváncsiságból érdekelne, hogy milyen kocsijaitok voltak még?

2013. márc. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

Nekem többen is mondták már, hogy nagyon sok ember kb. két számmal nagyobb autót vesz, mint amennyi indokolt/gazdaságos lenne neki. Megy a nagyzolás és ő sem akar lemaradni.

Az érdekesség kedvéért írom, hogy állítólag a románok még nálunk is "jobbak" ebből a szempontból. Ott állítólag nem számít egyedinek a Lamborghini a panelparkolóban.

2013. márc. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
16%

"Nekem többen is mondták már, hogy nagyon sok ember kb. két számmal nagyobb autót vesz, mint amennyi indokolt/gazdaságos lenne neki. "


Te egyébként honnan tudod, hogy kinek mi a gazdaságos vagy indokolt? Mi pl. 24 évesek vagyunk, a páromnak egy elég nagy touring autója van. Sokan mondhatnák, hogy rohadt felesleges, csak azt pl. nem tudják, hogy egyrészt nagyon gazdaságos a fogyasztása (dízel), másrészt pl. arra szoktuk használni, hogy az üléseket lehajtva, matraccal kényelmesen, kinyújtózva aludni lehet benne, tehát gyakran járunk így kempingezni.


Ezt most csak példának írom, a lényeg az, hogy a közeli ismerőseid/családod életén kívül nem sokak szokásaiba látsz bele, ezért szerintem hülyeség megítélni, hogy vajon megéri-e nekik az az autó, vagy sem, ugyanis valószínűleg fogalmad sincs a helyzetükről, csak mutogatsz vakon a nagyvilágba.

2013. márc. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
75%
Ezért kell Zsigulit venni,annak csak nő az értéke évről évre!!(Nem tudom,ki hogy,de ha valakinek akár egy BMW,akár másik autó tud olyan élményt adni,mint egy sperdifis,dupla weber karbis,tolóváltós,havassy motoros jóféle VFTS,ami kijön max 2-3 millióból,hát...Azt megnézném ;))
2013. márc. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!