Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hajlandó a leendő...

Miért nem hajlandó a leendő apósom megérteni hogy a párom (fia) nem ér rá folyton neki segíteni?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést ha hosszú lesz de már nincs ötletem és nagyon aggódom a párom miatt, ezért lenne jó ha tudnátok tanácsot adni.

A párommal már másfél éve lakunk külön, egy kis városban lakunk, családi házban élünk elég kis ház ez még a nagybátyám lakott itt, de ő már sajnos nem él, így mi költöztünk ide, mert eladni lehetetlen.

Ezzel nincs is baj de a párom szülei régen elváltak, mindkét szülővel tartja a kapcsolatot, de sajnos az apja túlzásba viszi a kéréseit. Ez az egész 1 éve kezdődött el, szinte 2-3 naponta hívta a fiát hogy segítsen neki dolgokba, jó segített neki mert egyedül él, és akkor volt egy kisebb lábműtéte agyon lábra sem bírt állni, csak mankóval járkált, de amióta meggyógyult és rendesen tud járni folyton a fiát szekálja, mert rájött hogy így milyen jó dolga is van. Tetteti hogy nem tud sokat mászkálni ami kamu mert a kocsmába elbír menni meg amikor az ő haverjai hívják disznót vágni akkor is tud menni segíteni meg inni persze.

A barátomat zsarolja valamivel hogy ha nem segít neki kitagadja és akkor búcsúzhat az örökségétől, egyébként semmilyen anyagi támogatást nem kapunk tőle, meg semmiben sem segített soha. Az anyjával nincsenek ilyen gondok hozzá szívesen eljárunk heti 1-2 alkalommal pár órára akkor ugye a párom fát vág neki, behordja stb... és az 1 hétre elég is szokott lenni. De az apjához már lassan minden nap jár.

Az apja kitalálta hogy ma menjen át hozzá és vágja fel az összes fát az udvaron és hordja le a pincébe mert kell neki a hely valamire. Utána meg az ebédjét is neki kellett megcsinálnia, meg elpakolni a padláson meg csomó minden, már 1 hónapja ez megy így rendszeresen, és az apja csak ugráltatja.

Ez csak egy töredéke volt a dolgoknak amiket ide leírtam de a párom már idegileg kezd kiakadni a dolgon, fáradt éjszakai műszakban is dolgozik biztonsági őrként egy irodaházban ahol ketten vannak egy műszakba ott is dolgoznia kell mert mivel az épületfenntartónak nincs sok pénze alkalmazni takarítókat így a folyosókat meg a nagyobb termek takarítását ő végzi el 2 emeleten ami azért elég nagy terület egy 8 órás munka plusz biztonsági őri szolgálatot kell teljesítenie. Összesen 12 órát dolgoznak hétvégén is, beosztás függő a dolog, és már kivan akadva idegileg mert fáradt , mert hosszú a dolog nem pihenhetnek úgy, és az apja is tudja de ő csak azt mondja hogy szerinte ez kifogás mert úgy is csak ülnek meg TV-znek. A párom ma reggel 7 kor jött haza munkából ledőlt aludni már fél órával később hívta is az apja hogy sürgősen menjen át mert vittek egy teherautónyi fát és be kell hordani, persze az apja semmit nem segített neki a párom délután 2 kor jött haza szó szerint bedőlt a házba annyira fáradt volt. Rengeteg benzin megy el csak ez miatt, és 1 hónapra jön ki egy teljes tank benzinünk, és mivel itt nincsenek nagy áruházak hetente a tőlünk 20 km-re lévő nagyvárosba járunk bevásárolni és oda kell az autó is. De van hogy már nincs annyi benzin így busszal oldjuk meg. A párom ma szószerint sírva fakadt az asztalnál mert az apja nem hagyja őt pihenni, alig bírt aludni mert délután fél 5 kor már a buszhoz kellett mennie hogy 6 ra műszak kezdésre beérjen és aludt vagy 2 órát. Már idegileg kivan bukva nagyon, sokszor van az hogy annyira fáradt hogy elejt dolgokat, egyszerűen képtelen figyelni dolgokra sajnos, sokszor csak alszik, meg van hogy belekezd valami munkába de félbehagyja mert nem bírja. Itt a kertben is lenne mit csinálni, jön a tavasz sok lomot el kell tüntetnie mert grillezőt szeretne kialakítani, meg van egy kis melléképület ilyen fészer szerűség amit tárolónak használnánk, de fel kell újítani mert szétesőben van, és a kertbe lévő dolgokat amik le vannak takarva oda akarja tenni hogy ki is nézzen valahogy. Már beszéltem az apjával, mondta hogy alap dolog hogy a gyerek segít a szülőknek, meg mi az hogy fáradt ha egyszer 25 éves, még bírnia kell a munkát, rosszul osztja be az idejét, meg nem képes elhinni hogy dolgozik is valamit abba az épületbe, mert a biztonsági őrök csak ülnek és TV-znek szerinte.

Ő ezt nem tudja elhinni. Az anyjával is beszéltem de ő sem tud mit csinálni azért is váltak el mert ugyanezt csinálta a bátyjával akit szó szerint kitagadott mert nem volt hajlandó segíteni és búcsúzhatott az örökségétől.

Már nem tudom mi legyen, anyukámnak van egy pszichiáter ismerőse ő kapásból mondta hogy sürgősen lépni kell mert a párom már az ideg összeroppanás szélén áll, és nem kell sok hogy teljesen összeomoljon ami elég súlyos következményekkel járhat, amit nem akarok, mert szeretem és agyon féltem.

Már nem tudom mi legyen aggódok nagyon, valahogy leszeretném már állítani ezt a dolgot, nem azzal van a baj hogy segít neki mert 1 héten 1 napot rá lehet áldozni mert csak 2 napot dolgozik és 2 napot pihen a párom és akkor lenne is rá ideje de nem minden nap. És itt ezzel van a baj. Én holnap reggel megyek dolgozni és nem akarok délután arra hazajönni hogy a párom össze van esve valahol a házban, vagy egyáltalán nincs itthon, már időnk sincs szinte egymásra ezek miatt, és már félek hogy tönkremegy teljesen az élete.

Nem tudom mi legyen aki tud tanácsot adni nagyon megköszönném és előre is elnézést a helyesírás hibákért, gyorsan írtam, meg azért is hogy hosszú lett.

23/N


2013. márc. 10. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Mennyi az a nagy örökség, ami megér a párodnak ennyit? Most is jól megvagytok, nem? Mondd meg a párodnak, hogy sz.rja le az apját, nem ér annyit az a pénz, hogy tönkretegye magát.
2013. márc. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, biztos velem van a baj, de én az ilyet sosem értettem. Tudod, mikor lehetne engem így ugráltatni! Te semmit nem tehetsz, a párodnak kéne felnőttként viselkednie, és megszabni a határokat az apjának.
2013. márc. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A párod mondhatná az apjának, hogy "Papa, heti egy napom van a fád behordására, több időm sajna nincs, oldd meg másképp." Sajnos vannak ilyen kihasználó szülők.
2013. márc. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bence_ ***** válasza:

Ha hazaér, rakd be az ágyba. Telefont kapcsold ki, csengőt is.

Max ha ég a ház akkor keltsd fel.

Aludja ki magát. Aztán ha felébredt beszéld meg vele, hogy ez így őrültség mert teljesen kikészül.

Apjára szánjon heti 1-2 napot.

Ha elköltöznétek mi lenn az apjával?

2013. márc. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én sem értem miért nem a párod áll a sarkára.

Mégis mit vár?

Az én édesanyám is úgy gondolta hogy neki ugyan nem kell dolgoznia mert eltartják a kölykei, hát fogtam magam és érettségi után megléptem szinte a híd alá.

Én értem hogy a nővéreimnek megfelel hogy nincs semmi életük, dolgoznak, hazamennek, leadják a fizut és takarítanak anyám helyett, de én valahogy máshogy képzeltem el a dolgokat, azt hiszem érthető :)

Engem is "kitagadtak", nem bánom.


Egyébiránt jogilag csak normális indokkal lehet bárkit kitagadni az örökségéből tudtommal, így amíg a párod egy idegösszeroppanás alkalmával nem megy neki az apjának a konyhakéssel, olyan nincs hogy kitagadják.

2013. márc. 11. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Ha a barátod hazaér, akkor kapcsolja ki a telefonját, és pihenjen.


2. Az apjának segitsen, ha a barátod szerint is indokolt, ha csak a papa lusta, akkor ne.


3. A kitagadás jó szöveg, csak semmi értelme, ugyanis JOGILAG csak akkor tehet ilyet, ha a gyerek érdemtelen lesz, pl. megpróbálja a szülöt megölni, kirabolni, egyálalán nem tartja vele a kapcsolatot, köztörvényes bünözö. Az, hogy nem csinál meg mindent a szülö körül, NEM indok. Ha a papa irna is ilyen végrendeletet, az nem érvényes, a halála után megtámadható.


4. A barátodnak kellene kicsit erélyesebbnek lennie és nem minden szóra ugrani.

2013. márc. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt azt a telefont nem kell mindig felvenni, hívogassa nyugodtan.Utána meglehet mondani hogy bocs nem értem rá.

A férjem családjánál is volt ez a kihasználósdi de erre csak egy megoldás van, az hogy azt mondja hogy nem. Írod hogy sírt, hát nem sírni kellene hanem azt mondani hogy nem.Röhej hogy te jársz a saját pénzeteken busszal bevásárolni mert apukához el van furikázva a benzin, na ezt velem nem lehetne megcsinálni.Ha a párod nem mond nemet akkor mondj te nemet. Te is megmondhatod apukának. És igenis cirkuszolj a pároddal hogy ne menjen, ne csinálja, ne hajszolja túl magát mert bele betegszik. Ő benne benne van egy bizonyos kényszer hogy segítenie kell a szülőnek. Ez egyrészt jó, de itt már kihasználják. Én bizony nem tettem lakatot a számra mikor ez volt a szitu nálunk, mondogattam a férjemnek is és eligazítottam az anyósomat is. A férjem is megértette hogy ez nem állapot. Megmondtam neki hogy nekem egészségesen van rá szükségem és más miatt ne legyen idegroncs. Becsülje magát, vigyázzon magára.Bátorítsd és te is megmondhatod az apósnak hiszen a téged is érint nagyon is a dolog, mind érzelmileg mind anyagilag.

2013. márc. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz.

Én sajnos hiába beszélek neki, azt mondja hogy ez nem ilyen egyszerű. Hogy pontosan mennyi az öröksége azt nem tudom, hát lenne egy jó pár millió forint plusz az apja háza, ami jó helyen is van, meg valami telek is de abban nem vagyok 100% ig biztos.

A páromat ma nem ugráltatta szerencsére, amikor hazajöttem a párom már ébren volt, kipihenten, és a jó időt kihasználva a kertben bütykölgetett, persze mint elfoglaltság, nem mint hogy baromira sürgős.

Ennek örülök is végre kipihente magát, plusz ebédet is főzött magunknak. Ha az apja holnap hívja tuti hogy nemet fog mondani, végre sikerült ezt elérni nagy nehezen csak félek hogy mégsem fog nemet mondani.

De azért köszönöm mindenkinek, megpróbálok majd vele beszélni egy nyugodt napon.

2013. márc. 11. 16:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem egyszer kell elmondani hanem mindig csak úgy fog ez a hülye berögzülés egy idő után megszűnni. Én nagyon sokat mondogattam a férjemnek, nem csúnyán hanem rámutattam a dolgokra, logikusan magyaráztam neki. Elmondtam ezerszer hogy ne legyen bűntudata, saját életünk van stb...
2013. márc. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!