Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám miért nem tudja...

Anyukám miért nem tudja megérteni, hogy nekem nem csak a takarításból és házimunkából áll az életem?

Figyelt kérdés
Egész nap képes engem korholni azért, mert igazán felsöpörhettem volna; elmosogathattam volna; tudtam, hogy mit akar főzni, akár meg is főzhettem volna; ablakot pucolhattam volna. Egyszerűen nem érti meg hogy nekem 1000 más dolgom is van és néha vágyom egy kis pihenésre vagy beszélgetésre a barátnőimmel és szerinte a közös játék a kicsikkel szintén felesleges időpocsékolás. Már próbáltam vele beszélni erről, de mintha nem is értené, hogy mit mondok.
2013. febr. 20. 09:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
47%
Annyit igazán megtehetsz neki, hogy besegítesz a házimunkában. Néha csinálj meg pár dolgot, és ő sem fog midig korholni érte. Arról nem írtál, hogy mi az, amiket megszoktál csinálni, és milyen gyakran, sem arról, hogy ő milyen gyakran mondja. így nehéz igazságot tenni.
2013. febr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Kondor Judit ***** válasza:
46%
Amúgy szoktál otthon segíteni?Hány éves vagy?
2013. febr. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom anyukád dolgozik és jól esne neki a segítség. Arra még nem gondoltál, hogy mi lenne ha ő is fellázadna. Akkor hogy kerülne étel eléd, hogyan vennél fel tiszta ruhát? Senkinek nem csak a háztartásból áll az élete. Ezért kell egy családon belül megosztani a munkát. Nálunk is mindig be volt osztva, hogy ki, miért felelős. És érdekes módon, ennek ellenére nekem mindig jutott idő arra is, amit igazán fontosnak éreztem. De én az anyukámat soha nem ingyen cselédnek vagy rabszolgának tartottam.
2013. febr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
48%

Én vágom miről beszélsz, egy jó nagy lebaszás után megértette, h vannak fontosabb dolgok is a világon.

Mi már majdnem ott jártunk, h nem bánta volna ha dolgozni se megyek be, mert a szaros ablakpucolás nem ér délutánig.

Nagyon el volt tévedve.

2013. febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
Talán néha tényleg segíteni kellene neki. Azért szerintem ha heti egyszer kitakarítasz, akkor nem lenne probléma. Tudod, arra van az embernek ideje, amire akarja, hogy legyen!
2013. febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Milyen kicsikkel vannak már gyerekeid ?
2013. febr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Kondor Judit ***** válasza:
82%
Tudod milyen rossz amikor eljárkálsz2-3 műszakba melózni és még mellette 12órázol,otthon meg nem segít senki.Na akkor én is kitörök mert egész nap azt a k...telcsit nyomkodják és eszükbe se áll szó nélkül felporszívózni.De azért jó ha megkapnak mindent.
2013. febr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
47%

mivel neki ebből áll az élete, hajlamos ezt másokra kivetíteni.

akiknek csőlátásuk van azok ilyenek sajnos.

többre nem is viszik.

2013. febr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nevelőapám volt ilyen. Ha valamit megcsináltál miért nem csináltál mást is. Ha azt is megcsináltad az is kevés volt.Amikor elkezdtem dolgozni szó szerint kidobtak mert már nincs rám szükség. A legkisebb tesóm akkor volt 2 éves és a bölcsibe nem tudtam vinni mivel 6-ra jártam dolgozni. Anyám nem szólt bele mert fél tőle.
2013. febr. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Szomszédok vagyunk, de már 8 éve külön élünk. Apu még dolgozik, anyu már 2 éve nyugdíjas.

Segítek neki amiben tudok, de 3 gyerek (3 éves ikrek és 6 hónapos) mellett ez nem túl sok, maximum akkor tudok náluk megcsinálni ezt-azt, amikor a gyerekek alszanak esetleg a férjem vagy valamelyik nagyszülő vigyáz rájuk. Az itthoni házimunkát természetesen egyedül csinálom bár szerinte ezt sem elég alaposan, mert úgy nem lehet rendes munkát végezni, hogy a gyerekek ott lábatlankodnak. Napi 1 óra nyugi van, amíg a férjem elviszi sétálni a csemetéket, de anyu szerint luxus ezt az időt semmittevéssel elpazarolni, helyette segíthetnék többet neki. Ezt nagyjából egész nap hallgathatom, mert ha nem is jön át, telefonon felhív, hogy elmondja.

2013. febr. 20. 10:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!