Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit számít az, hogy valaki...

Mit számít az, hogy valaki biológiailag szülő? Most miért érdekli apámat egy gyerek akit megcsinált évekkel ezelőtt?

Figyelt kérdés

Apámnak van egy zabigyereke, aki szinte az öcsémmel egyidős. Eddig nem volt vele bajunk, mert apám fizette a gyerektartást, mást meg nem akartak tőle. Még tavaly ez a tag felkereste apámat hogy ismerjék meg egymást. Apám meg találkozgat vele, most meg azt akarja hogy itt legyen hétvégén. Pedig ez a ház az édesanyámé is volt, ő meghalt, de biztos zavarta régen hogy van ez a srác, bár nem beszéltünk róla. Nem tudom hogy lenne képe idehozni. A tetejébe meg még rám van megsértődve hogy nem engedem, nem vagyok elég megértő meg felnőttes. Hát nem tudom miért kellene nekem eltűrnöm vagy megismernem az a srácot. Attól hogy közös biológiailag egy felmenőnk még nem a testvérem. Nem is akarom hogy az legyen. Eddig apám is megvolt nélküle. Most lehet a nőjénél is be akar vágódni. Annak is vannak hülye dolgai (pszichológiai könyveket olvas a mostohagyerekről - mintha minket érdekelne, meg salátán tartana minket, a pénzt (apám pénzét) is kezeli, arra is rádumálta, hogy kevesebb zsebpénzt adjon.) Bár ez a nő egy másik történet. A lényeg, hogy apámat befolyásolja nagyon, olyan mint egy hülyegyerek ha vele van. A kölyökre is tuti ő dumálta rá, hogy foglalkozzon vele, ne hajtsa el.

De minek ennyire fontos az, hogy kinek a spermájából fogant?????

16/F


2013. márc. 11. 14:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%
apád talán észhez tért, és próbál felelősséget vállalni. 3 fia van, ugyanúgy az ő "spermája" mindhárom. miért annyira fontos, hogy eddig nem tartotta a kapcsolatot vele, most meg igen? ugyanúgy a fia, ahogy te. szokj hozzá.
2013. márc. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%

Benned aztán van dac bőségesen, biztos sok minden el lett rontva körülötted.

Apád nagyot hibázott, először ott, ha jól értem félrelépett még pedig úgy, hogy egy gumit sem volt képes felhúzni. Másodszor évekig nem érdekelte a Gyereke. Most változott, ami egy nagyon jó dolog. Lehet ennek köze van a barátnőjéhez is, akkor plusz egy jó pont neki is. Megértem valahol, hogy anyukád emlékének meggyalázásaként gondolsz arra, hogy a házba fogadjátok, vagy te a szívedbe fogadod.De ezen túl kell lépned. Az a gyerek semmiről sem tehet. Ha fiatalabb tőled akkor még nagyon gyerek. Szüksége van egy apára. Amire nincs az egy ellenséges báty. Vele kapcsolatban neked kell okosnak lenni. Nagyon remélem képes vagy rá.

2013. márc. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Nahát azért van különbség közöttünk! Engem is, öcsémet is akart, vállalt. Ez a gyere meg csak becsúszott. Ha engem is csak úgy összehoz, akkor nem is érdekelne. A gyerek is jó fej lehet, hogy oda mászik ahonnan egyszer már kihajították.
2013. márc. 11. 14:45
 4/34 A kérdező kommentje:
De minek lennék én "okosabb" ha engem nem érdekel. Nem fogok vele azért foglalkozni mert apám csinálta. Van anyja, legyen nála, ápolgassa ő a kicsi lelkét. Abban egyetértünk hogy apám volt a hülye, ő hibázott. De akkor miért én és az öcsém viseljük a következményét???
2013. márc. 11. 14:48
 5/34 anonim ***** válasza:
82%
úristen :D te hallod magad? a testvéredről beszélsz.. értem én, hogy féltestvéred, de semmiben nem különbözik tőled. ugyanaz az apukátok, ugyanúgy örökölni fog ő is, ahogy te. ugyanolyan "jogok" illetik meg, mint téged. semmivel nem vagy különb. talán kicsit idiótább vagy, lehetne eszed, te vagy az idősebb.
2013. márc. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
85%

Hadd javítsak ki egy aprócska bakit az írásodban.

Téged is apád csinált, meg őt is. Az teljesen lényegtelen momentum hogy kinek ki az anyja, ugyanis apádnak mindketten a fia vagytok.

Pontosan ugyanolyan jogok illetik meg a féltestvéredet is, mint titeket.

2013. márc. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Szerintem meg van különbség.

De ide akkor sem hozza. Ez a ház ugyanúgy az édesanyámé is volt. Én nem akarok tőle semmit. Öcsém sem igazán. Ha ő akar menjen oda, vagy üljenek be valahova, mint eddig. De minket hagyjon ki ebből az egész szarból.

Nem tudom mi értelme most, 14 éves a srác, apásat játszani. Eddig nem érdekelte, akkor most minek kell ez az egész?? Ezt nem értem!!

2013. márc. 11. 15:02
 8/34 anonim ***** válasza:
59%

Sem te, sem az öcséd nem visel semmilyen következményt. ha megismeritek a féltestvéreteket! Akár tetszik, akár nem, ő is apád gyereke! Sőt, neki rosszabb volt, hogy nem az apja mellett nőtt fel! Ha apukád fizette a tartásdíjat, akkor lehet, hogy szerette volna vele tartani a kapcsolatot, csak anyukád nem engedte, de nem is akart elválni apukádtól! Ez a kettejük dolga volt, nem a tied! Ehhez semmi közöd nincs.

Sőt. Ha anyukád meghalt, akkor nem várhatod el apukádtól, hogy ne legyen új kapcsolata. Ha ez a féltestvéred anyja, akkor sincs vele semmi baj.

Már elmúltak azok az idők, amikor a házasságon kívül született gyereket zabigyereknek nevezték, és nem voltak jogai! Ugyanolyan jogaik vannak, mint azoknak, akik házasságban születtek! Nagyon sok gyereknek nem házasok a szüleik.

Vedd tudomásul a helyzetet.

2013. márc. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

De te honnan veszed, hogy édesanyám tehetett valamiről is? Nem kellene őt belekutyulni, mert semmi alapja. Egy felnőtt férfi helyett gondolom nem egy nő dönt. Bár a mostani barátnőjével is elég papucs... de nem hiszem, hogy ez lett volna a helyzet!!

Egyébként nem a srác anyjával van. Még csak az lenne szép. Intézetbe is vonulnék...

Én nem mondtam, hogy ne legyenek jogai a srácnak. Örököljön majd, mit bánom én. Csak engem hagyjanak vele békén.

2013. márc. 11. 15:09
 10/34 Argloss ***** válasza:
90%

Ahogy a ház az anyukádé volt úgy az apukádé is. Sőt most gondolom az apukád nevén van az egész. Ha régimódiként kezeled a féltestvéredet, akkor régimódi gondolkodás szerint a házhoz közöd nincsen, apukád a főnök, te pedig örülj, hogy ott lakhatsz és nem dob ki az ellenkezésedért.

Szép lenne ha te mondanád meg, hogy ki és milyen vendéget fogadhat a házban, de miért is te mondhatnád meg, hogy ki lehet ott és ki nem?

Attól, hogy ott lesz a másik fia is neked még nem kell vele különösebben foglalkoznod, kezelheted vendégként is...

2013. márc. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!