Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért megvetendő az, ha a...

Miért megvetendő az, ha a szüleim támogatnak?

Figyelt kérdés

A férjemmel még a húszas éveink elején-közepén járunk.

Házhoz is szüleim segítségével jutottunk. Ezt nem úgy kell érteni, hogy lecsaptak az asztalra tíz millát, hanem le van papírozva, hogy mivel én hozzájutottam egy házhoz (5M), ezért nem jár semmi a szülői házból. Az ötmillióból három így jött ki, a maradék kettőt törlesztjük nekik.

Természetben is segítenek, őstermelők, tehát hús, tej, tojás nekünk ingyen van.

Viszont már idősebbek és nagy valószínűséggel én vagyok az egyetlen gyerek aki a környékükön marad. A férjemmel heti többször átmegyünk, kivesszük a kezükből a munkát.

Egy másik oldalon volt egy fórum, aminek a lényege, hogy hogy a fenébe élnek meg a fiatalok, mit ad isten, gyerekkel.

Én itt válaszoltam, nem dicsekvően, hogy tényleg rohadt nehéz lenne, én se találok munkát, kicsi gyerek van, jaj mi lenne anyuék nélkül.

Úgy nekem ugrott jó pár ember, hogy csak na.

Persze az le volt Sz.rva, hogy írtam, hogy sütöm a kenyeret, mert fél áron kihozom így, igaz, nem olyan, mint a bolti, ez évben túrom a kertet, mint egy vakond, stb.

Voltam minden, csak fehér ember nem (privátban kaptam az ívet, hogy kitartott ... vagyok, önállótlan, inkompetens)

Olyan szinten kaptam az ívet, mintha a szüleim az apdét menüt fizetnék nekem, meg lazán lecsengették a pénzt egy rózsadombi háromszintes villára. Szinte folyt a gyűlölködés a monitorból.

Végül töröltettem a modival az összes hozzászólásomat.

Oké tudom, hitelválság, stb, apósék is nyakig vannak a svájci frank hitelben, messze laknak, de mikor apám haverja arra ment (kamionos) összeállított anyukám egy túlélőcsomagot, disznózsírral, kolbásszal, szalonnával, zsugorfólia liszttel.

A szüleim is abban nőttek fel, hogy a szülők segítenek a gyerekeiknek, ha tudnak, ők is sokat kaptak a nagyszüleinktől, úgy vannak vele, hogy most ők jönnek. Én meg majd a lányomat támogatom orrba-szájba.



2013. febr. 25. 05:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Mit foglalkozól velük mit irkáltak?irigyek.Az ember ott és azzal segíti a gyerekét ahogy tudja.ha van miért ne
2013. febr. 25. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Az lenne a normális, amit a te családod csinál, nem az, amit a buta prolik 90%-a, hogy 18 éves korukban kipenderítik a gyereket az utcára és kit érdekel, mi lesz vele? Csak irigykednek. Én is kiírtam anno egy fórumon egy kérdést, hogy szinte soha nem vagyok beteg és miért van ez? és jött vagy 20 rosszakaró üzenet, hogy majd úgyis kiüt rajtam valami krónikus betegség, ne örüljek... ennyit a magyar népről.
2013. febr. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

miért lennél kitartott?

ha a szülő tud segít ahol tud..

igaz 17 vagyok,de a szüleim segítenének mindenben ha úgy van hogy költözök. ( lassan költözök,2 éve van barátom). szóval ez nem kitartottság.

és ha adnak tejet,tojást??!?!?!?!.. ha van miért ne? miért vennéd meg kurwa drágán?? Kenyeret pedig mi is sütjük,azaz én mert szakács suliba járok:) és itthon sütöm a kiflit,kenyeret,stb pékárut.. olcsóbb,és finomabb :) ha gondolod írok receptet privibe :D ( van sok minden és nagyon könnyű ha érdekelnek :) ) a lényeg hogy nem kitartottság.. irigyek hogy nekik nem adatik meg.. ennyi..

további szép napot!:)

2013. febr. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A nepek nagyok irigyek lettek,az en csaladom is ilyen volt,en is ilyen leszek.Sok gyerek rossz szülöi csaladban nevelkedik,alig varja hogy elhagyja a szülöi hazat,mindent neki kell elöteremteni,ezek az emeberek tele vannak keserüseggel,es ha ilyet hallanak,persze dul belölük a gyülölet,irigyseg.Dolgozol,ne hallgass senkire,ne mutasd mennyirre bant mit mondanak az emberek,mert annak örülnek.Hagyd a temat,eld az eleted.Lehet tevedek,de talan soha nem volt annyi irigy ,gyülölködö mint most.En ram is annyira irigykednek,olyanok akik majd kipukaddnak az egeszsegtöl,nekem izombetegsegem van,nyugdijam,de ezert mit nem kaptam mar,pedig hogy mennyit szenvedek a gyogyszerekkel,nem tudok sehova elmenni(anyukam segit),azt nem lassa senki,csak azt az ici pici nyugdijat irigylik,pedig mit nem adnek hogy ujra egeszseges legyek.Ezt azert irtam,hogy megertsd,az embereknek minden bantsa a csörüket,mindenre irigyek,dul belölük a gyülölet.En pedig meg sporolok is,hogy szep ajandekokat tudjak venni,persze anyukam sokat segit.
2013. febr. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Ma mar mindenre irigyek,ha egeszseges vagy,ha beteg vagy,ha nincs,ha van,ha jo a hazassagod,ha nem jo,mindenre talanak valamit.Ha nincs,lusta vagy,ha kapsz kitartott vagy stb.Ilyen vilaban elünk.
2013. febr. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha nem a szüleidsegítsenek, ha tudnak, akkor ki?

Nekem nem kell a segítség, megvagyunk magunk, soha nem itélném el, ha mást segítenek,feltétel, ha a másik nem a sült galambot várja, a te helyzeted nem galambos, úgyhogy nyugodtan fogadd el a segítséget, mással meg ne törődj.

2013. febr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

*A nepek nagyok irigyek lettek,az en csaladom is ilyen volt,en is ilyen leszek.*

Hü elirtam,arra gondoltam,az en csaladom is segitökesz ha kell,en is ilyen vagyok,es leszek.

2013. febr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azt a kérdést nem ilyen hangnemben írtad ki. Lásd, itt senki nem esik neked, mert normálisan írsz ezekről a dolgokról. De el tudom képzelni, hogy az előző írásodból sütött a dicsekvés, h lám te milyen kis ügyes vagy, nektek már 25 évesen házatok van, családot alapíthattatok, fiatal szülők vagytok, stb. Ez nem elképzelhető? Mert ha ebből az írásból is ez sütne, itt is a torkodnak ugranának, hidd el. Nem biztos, hogy irigységből, de van az a hangnem, ami mellett nem lehet csak úgy elmenni.
2013. febr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Engem is támogatnak a szüleim, pedig nekik is kevés van. Fél éve van diplomám...ezzel párhuzamosan fél éve vagyok munkakereső...:( A párommal viszont összeköltöztünk...
2013. febr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem kell velük foglalkozni. Irigyek. Amennyiben ti is segítetek, nem éltek vissza szüleid jóindulatával, akkor semmi gond nincs azzal, hogy segítenek nektek a mindennapok könnyebb elviselésében.
2013. febr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!