Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lesz egyik (vagy mindkét...

Miért lesz egyik (vagy mindkét) szülő alkoholista? Mi viszi rá erre?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem. Szomszédék is ilyenek. Apuka elkezdett alkoholizálni, ami később oda vezetett, hogy verte a feleségét, meg a 8 éves kisfiát. Most börtönben csücsül, mert a gyerek kezét eltörte.


Rokonéknál is hasonló volt. Ott mind2 alkesz lett, gyereket nagymamához rakták, mert már enni nem volt mit, de piára mindíg volt pénz.


Egyszerűen akinek CSALÁDJA van, mi viszi rá arra, hogy ezt telibesz*rja, és elkezdjen inni?

El nem hiszem, hogy valaki csak a problémák miatt lesz alkoholista.

Anyumnak is rengeteg és súlyos problémája volt, de soha nem volt képes az alkoholhoz nyúlni.



Aki iszik, meg ilyeneket csinál, az miért nem gondol a SAJÁT családjára?


Anyum meg én kitartottunk, mert apám is alkesz volt (már elváltak) úgy, hogy sosem volt semmilyen komoly problémája, és ezt anyum is elmondta. Egyáltalán nem érdekelte mi van velünk, csak a haverok és a pia.



Miért? Miért jó ez? Miért nem veszik a saját családjukat figyelembe?


2013. márc. 12. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk Apukám szülei voltak alkoholisták. Nem szerelemből házasodtak össze, a mamám terhes lett, így a papám elvette. Nem volt egyikük sem boldog, ezért nyúltak az alkoholhoz. Miután a mamám meghalt, a papám még inkább csak a piának élt.


Az egész családi életükre kihatot, ugyanúgy a miénkre is. Apukámnak és a testvérének egyáltalán nem volt jó gyerekkora (rendszeres verések, veszekedések stb.) Nyáron meghalt a papám, és még mai napig eszembe jut, hogy mi ronthattunk e valamit, hogy az unokái felé nem közeledett, vagy nem is akart, meg hogy de jó lenne, ha legalább egy picit ismerhettem volna...


15/L

2013. márc. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Apám azért lett alkoholista és halt meg később az alkohol miatt, mert anyám meghalt és ezt nemtudta elfogadni.

Viszont mindig nagyon szeretett minket, mindent megadott és bár kár hogy ezért megkellett halnia de én nem piálok és nem dohányzok és remélem soha nem is fogok mert látom mit művelt apámmal és anyámmal.


18/F

2013. márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Alkoholista az lesz, akinek hajlama van rá, és kevés az önfegyelme. (Ez NEM jelenti azonban azt, hogy akinek hajlama van erre, az alkoholista lesz!!!)


Tehát, akinek hajlama VAN, önfegylem meg NINCS, az kisebb problémák esetében rájön - mint sok más is, aki utána nem folytatja -, hogy az alkohol lazitja, a bajod kicsit távolabb kerülnek töle, és könnyebben tud pl, aludni, akkor is ha stresszben van. A gond akkor van, amikor egyre többször "lazit" ilyen módon, és hiába veszi észre, hogy már túl sokat/sokszor iszik, nincs ereje megállni, hogy ennek ellenére ne igyon.


Az nem elhatározás kérdése, hogy alkoholista lesz, csak nem tudja magát kontrollálni.


Aki erösebb lelkileg - mint anyukád, az nem csúszik bele ebbe a körbe, mert tudja, hogy az alkohol NEM oldd meg semmit.

2013. márc. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyszerű önzőség.
2013. márc. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nos anyám (bár nem szívesen nevezem annak) alkesz. Nos, őt teljesen hidegen hagyja, hogy tönkre vágja a családot. Két cél lebeg a szeme előtt: borhoz és nyugtatóhoz jutni. Semmi és senki más nem érdekli.

Nem, nincs lelkiismeret furdalása. Az az egy szerencséje van, hogy apám egy marha és eltűri. Néha megveri, de ennyi. Ha elválnának, anyám mehetne az utcára; amit nem bánnák. De hülye apám szemében a válás bűn, ezért inkább kiidegeli magát, hagyta, hogy a gyerekei ebben nőjenek fel, mert nem mert változtatni.

Anyám az 51 néhány évével dolgozott, ha összesen 10 évet, de szerintem sokat mondtam. Jellemtelen, senkiházi ember.

2013. márc. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mármint hogy anyámnak nem szeretem hívni, mert nem tekintem annak...
2013. márc. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az apám volt alkesz, a születésem környékén kezdett piálni. Úgy nőttünk fel a bátyámmal, hogy mindennaposak voltak a verekedések, a megalázás, főleg anyámat bántotta, de mi is kaptunk bőven, és persze esélyünk sem volt elmenni, nem volt miből és nem volt hová. Apám "mentsége" az volt, hogy ő nem ilyennek tervezte az életét, nem akart csóró lenni, eltartani két gyereket és éppen hogy csak a létminimum felett lavírozni egész életében, és ezért iszik, mert el akarja felejteni hogy a születésünkkel tönkrement az élete. Anyámat minden alkalommal részegen azért verte meg, mert szerinte ő semmizte ki rajtunk keresztül (pedig semmije nem volt előtte sem, mert egy lusta, dologtalan ember volt világéletében), nekünk nem fizetett normális oktatást, ma pedig nem érti, miért nem néz felé egyikünk sem. Szerencsére nem tudja hol lakom, se a telefonszámomat, édesanyámmal tartom csak a kapcsolatot, de szerencsére ő is el tudott menni otthonról amint mi elköltöztünk a bátyámmal. Apámat meg remélem megeszi a mocsok. Ezek nem emberek, ezek férgek.
2013. márc. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!