Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjuk meg a baba...

Hogyan oldjuk meg a baba keresztelőjét, ha a párom szüleivel rossz a viszonyunk?

Figyelt kérdés
Kiket illik erre az eseményre meghívni, és van utána valami ebéd vagy ilyesmi?Valamint mikor szokták a keresztelőt tartani? Pár hónaposan, vagy 1 évesen is jó akár?
2008. jún. 9. 15:35
 1/5 anonim válasza:

Használd ki ezt a remek lehetőséget a viszony javítására. Ha másért nem is, de legalább a baba érdekében. Neki minden ember szeretete számít, pláne a saját nagyszüleié!


A keresztelő időpontjáról meg kérdezd meg azt a plébániát, ahová az eseményt tervezed - ők a profik ebben.

2008. jún. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát, ez a dolog ennél egy kicsit bonyolultabb!:( Sok rosszat tettek ellenünk, de főleg a saját gyerekük ellen, így nem hiszem, hogy mint nagyszülő jobb lenne, mint szülő volt:( Mi régebben próbálkoztunk a javításban, de semmire nem mentünk. Már beláttuk, hogy ami nem megy, nem kell erőltetni. Az igazság az, hogy meg sem érdemlik, hogy meghívjuk őket, egyszer sem érdeklődtek a tehesség alatt sem, na meg az én szüleim is haragszanak rájuk azért, amit a saját gyerekükkel műveltek, meg az egész hozzáállásuk miatt, így elég ciki lenne. Elég volt az esküvőt átvészelni, szerencsére ott jó sokan voltak.
2008. jún. 9. 16:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy meghívást megér. Max. nem jönnek el. A keresztelő után szoktak ebédet tartani (vagy vacsorát, az időponttól függően), de ez sem kötelező!


Az eseményre a nagyszülőket, keresztszülőket bőven elég meghívni, persze ha szeretnétek tágabb körű vendégséget, bárkit meghívhattok.


Az esemény pedig 1 éves korban is tökéletes.

2008. jún. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én átérzem a helyzeted, az én helyzetem hasonló, mint a tiéd, bár nekem még nincs gyerekem. Páromat a full gazdag szülei meglopták (ellopták a pénzét, amit külföldön keresett, csak párom nem akar pereskedni), kijelentették otthonról, hajléktalan lett, engem már akkor lekurváztak, amikor még nem is tudtak rólam semmit (csak azért mert a szüleim nem tudtak nekem lakást venni), páromat egész gyerekkorában verték, egyik-városból rángatták a másikba, szegény 6 helyre járt általános iskolába. És képzeld, van pofájuk azt állítani, hogy ők tökéletes szülők voltak! Meg hogy páromnak kötelessége gondozni őket öregkorukban!


Párommal elhatároztuk, hogy


1. Mi ilyen szar emberek miatt, akiknek a legalapvetőbb emberi normái is hiányoznak, idegeskedni nem fogunk.

2. Még az esküvőnkre se hívjuk meg őket.

3. Ha lesz gyerekünk, soha nem engedjük, hogy találkozzon velük, mert nem akarjuk, hogy gyűlölködő, primitív emberek közt nőjön fel.


Döntésünk miatt nincs lelkiismeretfurdalásunk. Nem azt mondom, hogy mi vagyunk az etalon, és Te is kövesd a példánkat, csak leírtam, hogy ilyen is van. Nem kötelességed meghívni őket sehova.

2008. jún. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Szia! Az én fiam majdnem 9 hónapos volt, amikor keresztelték. Egy ismerősöm gyereke 3 éves volt. Mivel nálunk is vannak hasonló problémák, így csak a keresztszülőket hívtuk meg. Ennyi. Persze már hallani a dolgokat, de hát nem kell foglalkozni velük. Hozzáteszem, az esküvőnkön csak a két tanú volt és mi.
2008. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!