Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki igazán szeret, az képes...

Aki igazán szeret, az képes arra, hogy bántson?

Figyelt kérdés
Családon belüli erőszakra gondolok és azon belül is a verbálisra. Mert aki megveri a másikat, az egyértelmű, hogy igazából nem szereti. De ha egy családtag csak szavakkal bánt, de azzal állandóan, akkor ott mi a helyzet? Nagyon közeli hozzátartozóról van szó. Amúgy ezt azért gondolom, mert ha én szeretek valakit, akkor csak jót akarok neki és mindentől próbálom óvni, nemhogy még én tegyek alá neki, ilyesmi eszembe se jutna. És vannak olyan házasságok is, ahol az egyik fél úgy használja ki a másikat, ahogy akarja, mert az mindent elnéz neki azért, mert szereti. Ezért nekem nem egyértelmű az a logika, hogy azt bántjuk, akit szeretünk. Mert pont, hogy azt bántjuk a legkevésbé és mindent feláldozunk érte, meg elnézünk neki. Legalábbis én. Szerintetek jól gondolom?

2013. márc. 14. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
aki szeret,az nem bánt
2013. márc. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy fizikailag vagy lelkileg bántalmazunk valakit. Szerintem pszichésen ugyanolyan következményekkel jár a bántalmazottakban.

Aki bánt az vagy nem szeret, vagy nem tudja hogyan kell, nem tapasztalta. Sajnálom ezeket az embereket is, mert lelki nyomorékok. De legtöbb esetben nem lehet velük mit kezdeni, megváltoztatni. A legjobb módszer amit tehetünk, hogy távol tartjuk magunkat a saját érdekünk tőlük.

Nekem az anyám ilyen. Szerintem szeret engem is, bátyámat is. De nagyon sz.rul.

2013. márc. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen! Gondoljunk abba,hogy akivel mindennap találkozol,beszélsz vele, az tud a legjobban megbántani még akkor is ha szeret! Sajnos,sok esetben aki tehet róla azt nem érjük el: nincs munkahelyed illetve nem vesznek fel,az utolsó évtizedekben csökkent fizetésed ugyanakkor jóval többet dolgozol,már nem hónap vége az amikor nincs egy vasad se,hanem sok embernél a hónap közepe,rossz hírt kaptál a hatóságoktól,emelik a terhedet,nem látsz kiutat a helyzetedből,egyre több bekattant ember vesz körül téged,a híradó minden este gyilkolásról,betörésekről szól. Nagyon sok esetben csak akkor éred el a célod ha agresszív vagy!Nálunk,Magyarországon még mindig tabutéma a családon belüli erőszak nemcsak a nehéz bizonyítás miatt,hanem az elkülönítés nem megoldott!!Arra azért kíváncsi lennék milyen szavakat használ amikor téged bánt?! Állandó jelleggel teszi vagy csak időszakonként jön rá a kötekedés? Ne tűrd el,hogy bántsanak téged!Megmondom őszintén,hogy én mindkét kezét eltörném annak aki rám akarná emelni,hogy megüssön! Az áldozatok azért lesznek azok,mert ők elhiszik,felvállalják az áldozat szerepét!!Teremtsd meg magadnak a nyugodt életet!!!
2013. márc. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és nem. Valójában nem szeret, mert nem tud. Önértékelési problémái vannak, és mivel nem szereti magát, mást sem tud szeretni. A maga módján szeret, vagy azt hiszi, hogy szeret. Valójában nem.
2013. márc. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4

Egyszerre érthetetlen és annyira érthető az amit írtál :) Sajnos igazad van 100%osan

2013. márc. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!