Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon bűntudatom van és el...

Nagyon bűntudatom van és el vagyok keseredve, valaki segítene?

Figyelt kérdés
Szóval 18 éves vagyok és úgy érzem, hogy minden rossz, ami a családban történik, az miattam van:( Sajnos apukám elhagyott minket kiskoromban és anyukám, meg a nagymamám nevelt fel és régebben nagyon követelőző voltam, mert nem értettem meg, hogy nekik milyen nehéz ez az egész, sokszor alig volt pénzünk, de én kihisztiztem magamnak ezt-azt, mert fájt, hogy másoknak megvan..:( Most meg már nagyon bánom, hogy így viselkedtem és nagyon sok gyűlöletet érzek apu iránt, de ez is rossz, mert ez sem hagy nyugodni. Valaki adna tanácsot akár privátban? A barátaimat nem akarom ezzel fárasztani, meg ők meg sem értik, mert mindegyikőjüknek van apja és komplett családja, bele sem tudnak gondolni, hogy mit érzek.
2013. márc. 14. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos nem miattad történik minden rossz ,ami családba történik. Apukád iránti gyűlölet majd enyhülni fog az évek során.
2013. márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én és nővérerem is effektíve apa nélkül nőttünk fel, de mi soha nem hisztizünk hogy nekünk miért ilyenünk olyanunk stb.(úgy se kaptuk volna meg szerintem, ha lett volna pénzünk is rá). így lettünk nevelve, hogy legyen jó ami van.


azt tudod csinálni, hogy elmész dolgozni(elsősorban a diákmunkára gondoltam) és beleadsz az otthoni költségekbe és magad is meg tudod venni amit szeretnél.

2013. márc. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy nem figyeltek rád eléggé és igy akartad felhivni magadra a figyelmet. Nem mindig a gyerekben kell keresni a hibát!
2013. márc. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de miért nem éled a saját életedet?

Attól, hogy a szüleid és az anyád élete rossz volt a tiéd még lehet jó. Foglalkozz saját magaddal és ne a múlttal.

Fiatal vagy mi az istennek foglalkozol mások múltjával?

Eleve anyukádat sem értem, ha kicsi voltál még amikor apukád lelépett miért nem kezdett új életet, lehetett volna új családja, szülhetett volna 2. gyereket. Valószínűleg tőlük jön ez az emlékezés és önsanyargatás.

2013. márc. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs egyedül azzal a gondolattal, hogy édesapja ön miatt (gyerek miatt) hagyta el családját. Ezért pl. minden filmben, ahol a történet szerint válásra kerül sor: tisztázzák a gyerekkel, hogy nem miatta van. Jó esetben a válás szóba kerülésekor, rosszabb esetben később. Persze a legrosszabb eset az, ha ez elmarad.

Ha belegondol: mi olyat tehet egy kisgyerek, hogy miatta elhagyja valamelyik szülő a családot? A világ legelevenebb, legrosszabb gyereke sem okozhatja ezt. Úgyhogy kizárt, hogy ennek oka ön lett volna kisgyerekként - akárcsak részben is.


Édesanyja, Nagymamája neheztel önre? Mondtak ilyet, vagy csak ön érzi úgy, hogy okuk lenne rá? Ha ez nyomja a lelkét, akkor legegyszerűbb ezt kibeszélni magából. Ha netán nehezteltek is valamennyire emiatt - valószínűleg a szeretet nem engedte ezt -, akkor most biztosan meghatja őket, hogy fiatal felnőttként megváltozott a gondolkodása, érett lett. Valószínűleg még sajnálni is fogják önt, hogy miattuk (is) szorong.


Legyen hálás nekik és amennyire módja van rá segítsen be a család mindennapi feladataiba. Azt biztosan inkább számon fogják tartani, mint "gyerekes" viselkedését. (Ha ugyan számon tartják.)


Adjon erőt önnek az a cél, hogy hálából segíteni kell családját, de rossz lelki állapotban ez nem fog sikerülni. Aztán ha saját családja lesz, akkor átérezve belátja majd, hogy a kisgyerek nem tudja elüldözni a szüleit. Sőt!

2013. márc. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mit gondolsz, miért érzel így, miért van benned ez a lelkiismeretfurdalás? Azért mert így neveltek, ezt nevelték beléd, hogy te vagy az oka ezeknek a dolgoknak.

Miért vannak ezek a gondolatok benned? Mert ezt hallottad, lehet hogy még most is ezt hallod nap mint nap: megkaptál mindent, pedig milyen nehéz, apa nélkül, mindent neked adtunk, stb. stb. stb. Benned pedig gyűlik a szégyen, a lelkiismeretfurdalás, stb. stb.


Felejtsd el!

Azért költöttek rád, mert, egyrészt minden szülő azt szeretné, hogy gyeremekének a legjobb legyen. Minden szülő azért dolgozik, hogy mindent meg tudjon venni a gyermekének, amire szüksége van, vagy amit szeretne megkapni.

A te anyud és nagymamid is ezért dolgoztak, csak nem igazán tisztességes dolog tőlük, hogy közben pedig lelkileg tettek tönkre.


Felejtsd el, ahogy írják is itt, amikor lehetőséged van, menj el te is a suli mellett dolgozni, egyrészt akkor majd látják, hogy te is igyekszel, másrészt meglesz az az örömöd, amit ők is éreznek valójában, csak nem beszélnek róla, amikor valamit meg tudnak vásárolni: ezért a valamiért én dolgoztam meg! Ez egy nagyon jó érzés, igyekezz mielőbb megismerkedni vele! És légy boldog!:))))

2013. márc. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Legfőbb és legegyszerűbb tanácsom: ÍTÉLKEZNI TILOS! Saját magadat se ítéld meg. És akkor egyszerűen nem lesz ez a bűntudat benned. És a családtagjaidat se ítéld meg. Még az apukádat se. Elmúlik a gyűlölet, ha nem itélkezel. Ha nem itélkezel, nem lesz mit megbocsátanod, és nem lesz mit megbánnod. Istené az ítélet. Mindezeket nem a magam fejéből írom, hanem egyrészt keleti bölcsek, másrészt a kerezstyén vallás tanításaiból hoztam össze.

Ha bárki mindezekkel ellenkező dolgokat mond neked, pl. hogy te vagy a hibás mindenért, egyszerűen legyél tudatában, hogy az NEM IGAZ.

2013. márc. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ők nem mondanak rám ilyesmit, csak én érzem, hogy hibáztam és hülye voltam, meg hálátlan:( És sajnos a gyűlöletem apu iránt nem múlik könnyen, mert sosem érdekelte, hogy mi van velem és csak úgy eldobott ENGEM, szóval ezt sosem felejtem el..
2013. márc. 14. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!