Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a barátom szülei elváltak,...

Ha a barátom szülei elváltak, akkor mi is el fogunk?

Figyelt kérdés
van vmi párhuzam a szülő- gyerek kapcsolat között? úgy értem hogy kihat-e tudat alatt ez a gyerekre, hogy ezt látta korábban a szüleitől,hogy nem olyan fontos együtt lenni, stb. Várom a válaszokat!
2008. jún. 9. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nagyszüleim és a szüleim is elváltak...én scak reménykedem,hogy az első férjemmel sosem válunk majd el és boldogok leszülnk :S
2008. jún. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem hat ki, anya szülei nem váltak el, apáé se anyáék mégis elváltak.
2008. jún. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár mintákat az ember örököl a szüleitől, én úgy gondolom ha a pároddal szeretitek egymást és mindent megtesztek a kapcsolatotokért, akkor lehet boldog életetek. Első sorban rajtatok múlik, szerintem.
2008. jún. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Nézd azt is, hogy nem csak a barátodnak vannak szülei, hanem neked is. Ők elváltak? Amúgy a ti együttmaradásotok/elválásotok nem azon fog múlni, hogy az öregek mit tettek, hanem azon, hogy mennyire tudjátok megoldani a konfliktusaitokat. Az, hogyha valami összetűzés van, akkor ne hagyjatok elvarratlan szálakat. Nem jó bevágni az ajtót és otthagyni a másikat. Inkább le kell ülni vele és elbeszélgetni. Ha ehhez tartjátok magatokat, akkor hosszú életen át megőrizhető a jó kapcsolat. A párkapcsolat olyan, mint az egészség(vagy, mint egy kert): a kicsi fertőzések kezeletlenül hagyása megbetegít, ha mindent idejében kigyomlálunk, sosem gazosodik el kert, hanem szép marad. :)
2008. jún. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! megnyugtatóak:) főleg az utolsó kertes példa!:) nagyon tetszett!!
2008. jún. 10. 08:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a szülői "minta" okozza ilyenkor a gondokat, hanem az amiatti aggódás. Nálunk pl. mindkettőnk szülei elváltak, és én is görcsöltem egy időben, mi van, ha ez azt jelenti hogy mi sem maradunk együtt... És pont ez az idegeskedés és aggodalom tett rosszat a kapcsolatunknak, nem maga a tény, hogy a szüleink elváltak. De akkor is nehéz nem azon igyekezni görcsösen, hogy mi elkerüljük a szüleink hibáit, hiszen az ő hibáik határozták meg a mi gyermekkorunkat :)
2008. jún. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem szabad párhuzamot vonni! A barátod szüleinek nyilván megvolt az oka. Ha ti szeretitek egymást és kitartotok egymás mellett, akkor nem fogtok elválni. Az, hogy a szülők így tettek, még nem jelent semmit!
2008. jún. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!