Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban nekem van rossz...

Valóban nekem van rossz felfogásom és el kellene ezt így fogadnom? Így kellene élnünk?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 5 éves kapcsolatom és egy 2 éves kisfiunk. A párom soha nem volt a munka embere, mindig noszogatni kellett, de azért dolgozott. Igen, csak a szülei vállalkozók és azon kívül máshová nem hajlandó elmenni. Ezzel még nem is lenne akkora gond, csak a fizetést sok darabban kapja meg, egyszerre mindig egy kicsit. 5-10e ft-ból nem lehet egy háztartást fenntartani! Ezt sehogy nem tudom vele megérteni, mindennel úgy van, hogy majd lesz valahogy. Ezt régen is tudtam, próbálom is megoldani a helyzetet. Na de most jön a fő gondom. Kedves anyukáék egy messze lévő munkát vállaltak be és küldték el a fiukat egy fillér meg minden nélkül. 10-14 nap a hazajárás. Nekem itthon semmi nem maradt, sem fa a tüzeléshez, sem pénz a létezéshez. Oldjam meg, mert ha panaszkodom akkor megkapom, hogy mit tegyen ő 230km-ről. Hát, semmit. Ez megy 1.5 hónapja. Most volt itthon, kibuktam, elfáradtam és közöltem, hogy válasszon. Vagy visszamegy, de akkor elmegyünk tőle, vagy marad a hátsóján és keres végre normális munkát. 10 perc múlva csörgött a telefon, hogy hajnalban vissza is kell indulni, jelzem csütörtök késő este ért haza. Ott akkor el is felejtette, hogy én mit mondtam, anyuka azt mondta menni kell, akkor menni kell. És megint elment ma reggel, én pedig itt maradtam minden nélkül egy kétéves gyerekkel. Nekem lenne rossz felfogásom?! A családja szerint igen. Igaz, csak szerintük. Szerintem, akinek családja van és szereti, az tesz is érte.
2013. márc. 16. 09:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
mit tehetnel? mondjuk... elmehetnel dolgozni?
2013. márc. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Egyértelműen semmit nem jelentesz neki sem te sem a pici. Azt ne hidd, hogy elfelejtette amit mondtál neki, inkább örült neki, hogy válasz nélkül leléphetett. Ez a család nem akar mást mint, hogy lelépj a picivel, ők meg majd előadják a meglepettet, hogy mi nem volt jó neked. Van hova menned? El tudnál menni dolgozni? Ezen a vonalon építsd az életedet, tisztán látszik, egyedülálló anyaként kell felnevelned a picit.
2013. márc. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 stiger válasza:
92%
Ha most nem lépsz sose fogsz! Kicsi az esély arra, hogy az ilyen emberek megváltozzanak, de hátha így észhezkapna... Van hova mennetek? Ha igen ak ne gondolkodj pakolj össze és go! A gyerek érdekében! Ha meg hazatér legközelebb a párod majd várja az üres lakás, ti sehol...
2013. márc. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne csinalj s*gget a szadbol, nem vesz komolyan, ures fenyegetesnek gondolja a valasztast.

Kinek a lakasaban, vagy alberletben laktok? Vannak szuleid, ahova atmenetileg el tudsz koltozni? A gyerek 2 eves, el tudod vinni mar bolcsibe, te is tudsz munkat vallani, de ugye kell a segitseg.


Egyreszt talan ha elkoltozol rajon a parod, hogy mi van, es vagy beszel a szuleivel, hogy rendes idoben kapjon fizut, vag keres mas munkat.

Vagy nem erdemes a kapcsolatotokra, nem gondolnam, hogy szeret, ha azt hiszi hogy ez igy mukodik. Persze kivulallokent konnyu mondani, ezt alairom, de ez nem allapot.

2013. márc. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Koltozz el role,jobb lesz neked meg a picinek is.Csak az a kerdes hogy van e hova menned,van e munkad,ha nincs munkad tegyel rola hogy legyen es akkor el tudtok menni.Akkor majd boldogok lesztek,mert sajnos amit leirtal ti ebbe a csaladba nem kelletek,de ne keseredj el.
2013. márc. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Elso igen ez megoldas a a dolgok anyagi reszere, de a problemara magara nem, mert itt nem ez a fo gond... Utolso voltam
2013. márc. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Mennyit fizetést kap egy hónapban összesen? (függetlenül attól hogy hány darabban kapja)
2013. márc. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Ő nem egy családfő, hanem még anyuci pici gyermeke, akire te nem igazán számíthatsz, én is elhagynám a helyedben minél hamarabb.
2013. márc. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
16%

Persze, hagyd el, mostanaban ugyis igy mukodnek a kapcsolatok, nem?

Szerintem azert adj meg egy eselyt neki, vazold fel a problemadat oszinten - neki, ne a szuloknek!

"Szerintem, akinek családja van és szereti, az tesz is érte."

Igaz is, miert nem dolgozol? Ertem, hogy 2 eves a gyerek, de ha akarsz, akkor tudsz munkat talalni, ha mast nem reszmunkaidost, ami azert ha - nagyon kielezett a helyzet - lendithet a dolgon.

2013. márc. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Miért nem dolgozom? Mert nincs hol. Nem Pesten és nem is a Dunántúlon élünk, hogy bármilyen lehetőség is lehessen. Itt nincs semmi. Fiatal vagyok, bírom a fizikai munkát dolgoztam is benne nem ijedek meg semmitől. De nem tudok vállalni 3 műszakot, még 2 sem mert nem tudom kire hagyni a gyereket. Bölcsibe már jár, én pedig levelezőn egyetemre, most vagyok végzős. Ahová felvettek volna sem vettek, mert a sok gyakorlatot egyik munkáltató sem tűri el. Júniusban végzem de olyan szakmával, aminek semmi keletje, mivel mindenhol kiöregedett emberek dolgoznak. Menni tudnék édesanyámhoz, úgyis határoztam, mert itt már beszélni nem lehet. Évek óta beszélek, ezen megy a folytonos vita és a válasz, majd lesz valahogy. De ha elmegyek, akkor én vagyok a sz*r szemét. Nem érdekel már ez sem. Hogy mennyit keres egy hónapban? Fogalmam sincs. Kb 100-120 között, de darabokban sosem kapjuk meg az egészet sem. Van, hogy egy héten 5 ezret, két hét múlva 10e, ha sokat jár a szám akkor valamivel többet is adnak. De annyi ész nincs, hogy így csak adósság adósság hátán van. Bedolgozást vállaltam fillérekért, de nagyjából 7-8ezret keresek vele 1.5-2 hét alatt.
2013. márc. 16. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!