Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondjam, hogy mikkel...

Megmondjam, hogy mikkel bántott meg, ha egyébként sokat segít?

Figyelt kérdés
a páromról van szó. Két kisgyerekünk van, sokat segít, sokat van itthon, nagyon ritkán jár el csak a haverjaival. Az utóbbi egy évben viszont voltak dolgok, amiben számítottam volna rá, kellett volna hogy segítsen, vagy éppen meg is ígérte, hogy megcsinál valamit, de aztán mégsem lett belőle semmi. Ezek nekem nagyon rosszul estek, és szívesen elmondanám neki, hogy tudja, mit érzek, de tudom, hogy rosszul esne neki, megsértődne. Ti mit tennétek? Őszinteségbe belefér ez is, vagy inkább ne bolygassam a dolgokat?
2013. márc. 16. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Mégis milyen dolgokról van szó ? Pl. polc a gyerekszobába ? Ha megígér valamit, akkor miért nem tartja be ? Szerintem beszélnetek kell róla, észérvekkel, higgadtan.
2013. márc. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Na nem tudja, h téged mi bánt, esélye sincs változni.

Benned pedig csak gyűlnek a rossz emlékek, amik nem vezetnek jóra. Jobb minél előbb megbeszélni a dolgokat.

2013. márc. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nyugodtan mond el neki, hogy van 1-2 dolog amikor megbántott, de ne ronts ajtóstul a házba. Csak finoman.

Amúgy meg az sem lenne oké ha magadban őrlődsz, csak magadnak ártasz vele.

2013. márc. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 intrepid ***** válasza:
Mondd el nyugodtan neki, ő meg majd elmondja, hogy neki mi nem esett jól, ha valamelyikőtök nem elég intelligens, az majd felemeli a hangját, a másik is kiabálni kezd, és veszekedtek egy jót.
2013. márc. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Én inkább nem a múltat emlegetném, hanem kiemelném ami jó, illetve elmondanám, amit szeretnék.

Pl: Szívem, olyan jó volt, hogy a múlt hétvégén bevásároltál, amíg én mostam, mert így több időnk maradt egymásra.


Úgy szeretném, ha felszerelnéd azt a polcot, mert akkor nem kellene mindig lehajolnom, és nem fájna annyira a hátam.


Ilyen módon nem bántod meg, de a tudtára adod.

2013. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
A párodról van szó, akivel gyerekeitek van. Naná, hogy elmondanám neki. Kinek, ha nem neki?
2013. márc. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

most jól le leszek pontozva, de: azonnal, vagy soha!


Ha valami nem tetszik, vagy szólj neki ott, és akkor, hogy változtasson rajta valamit, és meg tudjátok beszélni, vagy ne szólj róla, mert utólag nem fog tudni vele mit kezdeni, egyébként meg joggal kérheti majd számon, miért utólag szólsz miatta.

2013. márc. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!