Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova menjek, mit csináljak?

Hova menjek, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szüleimmel nagyon rossz a kapcsolatom és nagyon durva viták szoktak lenni ami főképp rajtam csattan. Nem fizikai bántalmazás inkább lelki. Fizikai csak annyi h néha úgy megrángatja a kezem h azt hiszem sikítok. (egy 150kg-os férfiról beszélünk) Hosszú lenne elmesélni de már évek óta ez megy.Kiskoromba is már olyanokat éltem át amiket nem kellett volna. Apám mindennek elhord és minden egyes alkalommal elmondja nekem ha nem tetszik el lehet költözni, én hülye p*csa, ha 18 leszek majd repülhetek stb (mondd még durvábbakat is de azt inkább nem írom le). Anyámat meg teljesen hidegen hagyja. Most 2 lehetőség van. Vagy valamivel visszavágok, vagy elköltözök. De hova? Vagy kihez forduljak segítségért? Az egész családom ilyen. És hát a barátaim tudják de nem tudnak segíteni. Mivel vágjak vissza? Valami kis bosszú jó lenne h észrevegyék undorodom a családomtól. Rengeteg jelet mutattam de nem vették észre. Kérlek ne gondoljátok h ez semmi mert nem az,csak nem írom le. Normális lány vagyok, nem cigizek nem bulizok jól tanulok. Csak arra vagyok kíváncsi h hogyan álljak egy kis bosszút, vagy hogyan reagáljak a mondataira h egy kicsit meglepődjön. 16/L

2013. márc. 16. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt egész gyerek koromban. Ha nincs lehetőséged sehová menni, akkor ne csinálj olyat amit meg fogsz bánni. Én annó a könyvekbe a tanulásba a sportba menekültem, csak hogy minél kevesebb időt kelljen otthon lenni.
2013. márc. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
rengeteg könyvet olvasok de akkor jön az: egész nap mereszted a p*csád és olvasol-sport? nem mehetek sehova az iskolán kívül és semmilyen iskolai programra
2013. márc. 16. 19:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Kollégium?

Nagyszülők, nagyobb testvér?

2013. márc. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kollégiumot nem tudom mert közel vok a sulimhoz már próbáltam-az egész család ilyen...
2013. márc. 16. 19:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Ú baz ez azért elég szar lehet.. Már elköltözhetsz, mert 16 vagy, akkor az lenne, hogy valami diákmunkát kell keresnek, lakást bérelni(esetleg közösen egy baráttal vagy valakivel, mert úgy olcsóbb) és egyedül élsz (ha kiraknak 2 év múlva is csak ez lesz).

Vagy, visszavágsz azzal, hogy téged k*rvára nem érdekel, és ezt állandóan jelzed is, esetleg megalázkodsz nekik még két évig és megpróbálsz úgy viselkedni, hogy tetsszen nekik.. Amit még tehetsz: szólsz a gyámügynek.. Nem a legjobb, de ők kihelyezhetnek más családhoz, akik eltartanak és valószínűleg máshogy is bánnak majd veled.

Bosszú ötlet még: szembesítened kéne apukádat azzal, hogy hogy is viselkedik valójában. Vagy szólsz valami barátjának vagy valakinek, hogy beszéljen vele..


Drukkolok, hogy valami sikerüljön!:)

2013. márc. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én tényleg elhiszem, de nem lehet te is változtathatnál valamin?-hisz ez az egész család hülye csak te vagy normális, nem biztos hogy jó hozzáállás???
2013. márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
úgy félek a következményektől hogy az valami leírhatatlan... de egyszerűen nincs más választásom, attól félek h mi lesz ha megteszem, mire lesz képes? 2 öngyilkosság volt a családban szal azért vigyáznom is kell nehogy mérgükben olyat csináljanak amit nem kéne.... azért az durva lenne és nem is akarom akármennyire is haragszok rájuk ésszel kell cselekednem
2013. márc. 16. 20:05
 8/10 A kérdező kommentje:
a szűk családi kört utálják a távolabbi családtagok így velem se tartják a kapcsolatot
2013. márc. 16. 20:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt mondom én is, hogy ne menj egyből haza suli után, vagy ha megírtad a leckét akkor menj el otthonról mert mi lesz ha elmész úgy hogy nem engedik veszekedés? Az úgy is van. Esetleg ha ott tudsz aludni valamelyik barátodnál akkor mondjuk pénteken eltűnhetnél 2-3 napra úgy hogy nem szólsz semmit hátha észre veszik magukat, de ez lehet hogy fordítva sülne el. Kitartás, mert azzal hogy 18 éves leszel még nem fog megoldódni a dolog hiszen nem leszel tele lovéval azért mert nagykorú leszel.
2013. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valami melót kéne találnod, mert úgy könnyebb lenne lelépni. Nem tilthatnak mindent meg neked! Tényleg max hétvégére el kéne tűnnöd otthonról, hátha lesz eredménye, viszont ott a kockázat, hogy ha hazamész, mit kapsz..

Esetleg másik suli? Beszélj az osztályfőnökkel, mondd el neki, hogy mi a helyzet otthon, hátha segít és át tudnál menni egy messzebbi suliba koleszosnak.

2013. márc. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!