Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan és hová menjek el...

Hogyan és hová menjek el titokban abortuszra, a családom tudta nélkül?

Figyelt kérdés
Teherbe estem, de nem tudom megtartani. Anyukám a helyi kórházban orvos. Mit tegyek? Pénzem van rá, itt az érettségi nem sokára, iskolába járok, tehát kellene igazolás. Hová tűnjek el? A szüleim nagyon konzervatív emberek és nem engednék, hogy abortuszra menjek. Hogyan tehetném meg ezt titokban?
2013. febr. 6. 22:58
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
63%
Ha anyukád nem dolgozik a szülészeti részlegen, akkor oda is mehetsz. Az orvosok titoktartásra vannak kötelezve, a nővérek meg nem hinném, hogy arcról felismernek.
2013. febr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
70%

Legközelebbi nagyváros klinikája?


A szüleidnek meg azt mondod, kiruccantok a barátnőiddel (múzeumba, erdőbe, akármi).

2013. febr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
87%

Ha elmúltál 18 éves, akkor keresel egy olyan magán szülész-nőgyógyászt aki egyébként másik kórházban praktizál.

Az orvosi titoktartásról pedig annyit, hogy amikor én ilyen helyzetbe kerültem és abortuszra mentem, az apám két napon belül szerzett tudomást róla. (Elváltak a szüleim, nem ő nevelt) Sajnos pont egy ismerős kezei közé kerültem. Jó nagy botrány lett belőle.

2013. febr. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
2013. febr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
73%
Vagy titokban elmégy egy másik kórházba nőgyógyászatra, vagy töredelmesen bevallod anyukádnak, mi van, és hidd el, segíteni fog, és ez neked is sokkal megnyugtatóbb lenne. Biztosan nem fogja megsimogatni a fejedet, de ha túl vagy az első családi robbanáson, utána biztosan számíthatsz édesanyádra,és közösen járjátok végig ennek a menetét, hogy rendben legyen minden. Én ezt tanácsolnám jó szívvel.
2013. febr. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
83%
Ha abba a kórházba megy,megtudja az anyukája! Nincs olyan titok,ami ki ne derülne.Elég ha a saját betegét utalja át kivizsgálásra a nőgyógyászatra és a gépen keresgeti a betege eredményét.
2013. febr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
26%

4. azért a 2 eset nem ugyanaz, a másik kérdésnél az alany már leellett 4 gyereket, családja van meg biztos anyagi háttere, a kérdező meg még érettségi előtt áll és nem kellene elb.sznia az életét egy gyerekkel.

Annyiban bonyolult a dolog, hogy elmúltál már 18? mert abortusz előtt elküldenek a családvédelmihez, ott adnak papírt és csak utána mehetsz abortuszra, viszont 18 alatt csak szülővel mehetsz és a műtét is csak szülői beleegyezéssel hajtható végre.

Ha elmúltál 18, én is másik kórházat javaslok, mert akármekkora is a helyi kórház anyukád 1 órán belül tudni fogja hogy ott vagy

2013. febr. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
68%

nem "ellett", hanem szült négy gyermeket, feltételezem, nem a te anyádról van szó... a többiben egyetértek.

ha határközeli vagy, kérdező, kimehetsz Ausztriába is, ott a tablettás módszerrel is lehet, kevésbé ártalmas.

2013. febr. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
46%
7-es! Elleni az állatok szoktak. Meg te. Mindenki más gyermeket szül. Te lehet, hogy a kölköddel terhes voltál, de mindenki más másállapotúnak, édes tehernek éli meg a magzata fejlődését. Van ahol szívesen várják, és van ahol undorral eldobják. Ízlések és pofonok között különbség van.
2013. febr. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
63%
10-es! Hülye vagy, és már látom, az is maradsz. Te dolgod.
2013. febr. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!