Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme kicsiket nyaralni vinni?

Figyelt kérdés
szerintem nincs. a kicsi 5-10 évest jelent. Szerintem nincs értelme Amerikába,Japánba,Kanadába vinni ilyen kicsi gyereket (ha csak nem rokont látogatnak) mert ő még nem tudja értékelni a látottakat és nem tudja felfogni azokat amiket látott. Az ilyen fiataloknak szerintem még bőven elég a Balaton. Van egy barátnőm akinek a hugát most elakarják vinni Las Vegas-ba mert imádja az Elvis Presli utánzatokat... és ez nem vicc! ilyen dolog miatt akarnak egy 7 éves gyereket elvinni Las Vegasba. Ti mit gondoltok? Amúgy mielőtt jönnétek azzal hogy féltékeny vagyok nem vagyok.. én 12 évesen voltam először Londonban és őszintén nem tudott úgy izgatni a dolog, nem érdekeltek a múzeumok csak a Pringles miatt akartam menni. 20/L
2013. márc. 17. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7 éves gyerek annyira nem kicsi!
2013. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem van értelme, de jól kell úticélt választani. Például más a Balaton, meg a tenger, és ezt már a 4 évesek is megértik, megtapasztalják. Las Vegasba viszont ilyen fiatalon nem vinném a gyereket, hiszen ott előfordulnak furán felöltözött táncosnők, és játékgéphez "nőtt" emberek.
2013. márc. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme. Én 6évesen voltam először külföldön mégis tök jó volt és tudom értékelni.
2013. márc. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Van értelme, én a gyerekeket akkor vittem Madridba amikor 9 és 7,5 évesek voltak, az egyik állatkertben fókával lehetett úszni, a másikban pedig a delfinshowra pont a kicsit választották ki a közönségből. A mai napig emlegeti hogy mekkora élmény volt, hogy megsimogathatta a delfint és egy kis csónakba beültették és egy delfin húzta körbe.

Attól hogy téged nem érdekelt 12 évesen London azt megértem, ha a szüleid unalmas városnéző programokat állítottak össze a felnőtt igényeiknek, én a madridi utat a gyerekeim igénye szerint állítottam össze (persze belefért 2 óra az El Prado-ban is) és a mai napig mondogatják, hogy milyen jó volt.

2013. márc. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok: ja, és az utazás után 2 évvel az egyik gyerek hozott egy könyvet kinyitva, hogy : "nézd anya, ezt a képet láttuk a múzeumban, hű ott de hatalmas volt"
2013. márc. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kevesebb nem lesz tőle a gyerek,az egészen biztos...Ha anyagilag belefér(amerikába csak úgy nem utazgatnak az emberek,ha nincs rá pénz,sztem),akkor egy hatalmas álmot váltanak valóra,és nyilván amugy is távol mentek volna nyaralni,nekik mindegy,így meg a gyerek boldog lesz..

Én semmi kivetnivalót nem látok benne...Unokahugomek kb. 15eves korukra bejárták az egész világot...Ma legalább 3nyelven anyanyelvi szintén beszélnek,természetes nekik a repulon utazás,az,hogy a világ minden részén vannak barátaik...stbstb..Emellett ugyanúgy értékelnek egy balatoni hétvégét is...

Őszintén szólva én irigylem őket...Én betoji vagyok,hiába tudok más nyelveken(elméletben)felek megszólalni,hiába tehetnem meg,hogy külföldön nyaraljak,nem teszem,mert frusztral,h ismeretlen helyen vagyok...és meg sorolhatnám,pedig nem tartom magam egy elveszett embernek úgy általában..

2013. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
szerintem ez függ az úti céltól meg az értelmi szinttől is.ismerek olyat aki 14 évesen elment Olaszországba,és csak az maradt meg neki h szép volt a többcsillagos szálloda.
2013. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Bence_ ***** válasza:

Ha majd lesz gyereked nem fogsz feltenni ilyen kérdést.

Gyereknek is szüksége van változatosságra. Sőt azt is érzik ha a szüleik boldogok pl mert nyaralnak, világot látnak.

2013. márc. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

anyukám is pont hasonló elveket vallott, és semmit nem veszítettem azzal, h 12 évesen voltam először nyaralni Görögországban. sokkal több minden megmaradt, sokkal több dolgot megnézhettem, megcsinálhattam, mintha 6 évesen vitt volna.


kisebb koromban mentünk Balatonra, Velencei-tóra nyaralni, vagy rokonokhoz vidékre.


volt és van még elég időm utazgatni a világban, számomra jó érzés, h a párommal együtt fedezhetünk fel új tájakat, úszhatunk a tengerben, mászhatjuk a magas hegyeket.


ha lesz gyermekünk, akkor max a horvát tengerpartig megyünk amíg kicsi, hiszen egy hosszú út, az időeltolódás megviselné, és egyikünk sem tudná úgy élvezni a nyaralást.


25L

2013. márc. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Van érteleme.15 éves lány vagyok,és 11-12 éves korom körül kezdtek el érdekelni a városok,én kértem a szüleimet,hogy menjünk,Róma volt a legnagyobb élmény számomra,már 3 éve,hogy voltunk,de még mindig csomó minden megvan bennem belőle,de arra is emlékszem,amikor 6 éves koromban Rodoszon voltunk,jó mondjuk arra már kevésbé,de rémlenek olyanok,hogy bent ragadtam a liftben,és azóta félek a lifttől,meg emlékszem a tengerpartra ilyenek.Attól mert téged nem érdekel,mást még érdekelhet,akár a városnézés is.És egy gyereknek is nagy élmény,hogy felfedezhet,más kultúrát megismerhet,lehet,hogy 5 évest mégcsak az érdekel,hogy a kínaiak "ferde szeműek",de attól még a más nemzet megismerése mindenkinek nagy élmény.És egy kisgyereket még lehet a British múzeum nem érdekel,de az olyan "apróságok",mint a London Eye mindenkinek megmarad.Nem beszélve arról,hogy te Japánt,és Amerikát emlegetted,ha egy felnőttnek van egy KICSI gyereke,és van lehetősége Amerikába menni,akkor kevesen hagyják itthon a gyereket,mert ha valami baj van,akkor nem tud csak úgy hazarepülni,Amerikába pedig nem 2 napra mennek az emberek úgy gondolom.
2013. márc. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!