Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elveszettnek érzem magam!...

Elveszettnek érzem magam! Miért van ez? Próbálnék talpra állni de egyik próbálkozásról a másikra nehezebb! Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Már pszichológushoz is járok 1 hónapja az sem segít! Nagymamám halála óta tisztára elveszettnek zavarodottnak érzem magam! És az egyik tény hogy gyűlölöm is magam egyaránt, mivel elég rossz volt az utóbbi időszakom sajnos az iskola sem ment könnyen 5 bukásom volt... Tudom nem mentség ez semmi alól utálom is értem magam de nagyon és ez jobban elkeserít hogy a szüleimnek napról napra csalódniuk kell bennem! Magán tanulónak kivettek hátha jobb lesz de nem érzem annak a hatását hogy jobb lenne... :/ Nem értem mi történik hogyan tudnék felállni és túllépni elfogadni a dolgokat? Nagyon fontos lenne a segítségetek mert egyszerűen belepusztulok ebbe! Nem akarok rinyálni nem akarok megértést csak segítséget hogy hogyan tudnék ebből felállni saját erőkkel, mert újra hangsúlyoznám a pszichológus nem segített és ezen kívül lenne-e bármilyen mód arra hogy tovább tudjak lépni az elmúlt időszakon?

2013. márc. 17. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert nem akarsz talpra állni. Pszichológushoz csak annak érdemes menni, aki tudja, hogy nem jól mennek a dolgok, és akar ellene tenni, csak nem tudja hogy. Ha neked nem segít a pszichológus, akkor vagy rossz emberhez mentél, vagy te nem akarsz magadon segíteni, hanem ő tőle várod hogy segítsen rajtad.
2013. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy ?


Én legelőször is őszintén magamba néznék, mi az, amit szívesen csinálok. Teljesen mindegy, hogy ez másoknak milyen haszontalan dolog, a lényeg az, hogy engem lekössön, igazán érdekeljen.

Erre a dologra próbálnék koncentrálni és beleadni mindent, hogy sikerélményem legyen. Ha egy dolog bejön, akkor ez már lendít rajtad annyit, hogy apró lépésekkel tovább tudj menni.

Minden egyes pici öröm és siker hitet ad a továbbiakhoz.

2013. márc. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van! :/ De akkor mit tegyek ha ezt már lelkiekben feladtam és már nem tudok küzdeni érte?
2013. márc. 17. 17:36
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából a tanulás az amire akarok összpontosítani sikereket elérni és azt akarom, hogy be tudjam bizonyítani hogy képes vagyok arra hogy igen is nem lesz belőlem bukott ember! Csak nehezen tudok felzárkózni és tenni érte és nem tudom miért..
2013. márc. 17. 17:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért csak hisztizel? A hisztivel mivel lesz csak jobb? Vagy azzal, hogy mindenkivel sajnáltatod magad? Jah, hogy mert hisztizni/sajnáltatni magadat könnyebb, mint tenni is valamit, hogy az életed jobb legyen. Olyan nincs, hogy nincs. Ha feladtad, akkor senki nem tud segíteni neked, és csak magadra számíthatsz, mert senki nem fog/tud segíteni rajtad, csak is te tudsz magadon segíteni.
2013. márc. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem hisztizek és nem sajnáltatom magam... sose tenném! külsőleg sokszor azt mutatom hogy jól vagyok pedig nem...
2013. márc. 17. 17:50
 7/10 A kérdező kommentje:
amúgy 15 éves vagyok!
2013. márc. 17. 17:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kinga: mi az a probléma, amiért pszichológushoz jársz? Erről nem írtál semmit. Van valamilyen betegséged?
2013. márc. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ami ilyenkor segít, az eléggé egyenértékű és egyénfüggő.


decemberbe ugyan ezek voltak a problémáim , amik neked.

Tulajdonképpen akarnod kell. Állíts ki magad elé egy konkrét célt, amit el akarsz érni pl. egyetemen tanulni, lediplomázni,stb. Ha van terved a jövőre, akkor könnyebb.


Majd évek múltán rájössz, hogy nem anyukádnak, nem apukádnak, hanem magadnak tanulsz. Te döntöd el, hogy mit csinálsz az életeddel és hogy milyen irányba haladsz. Csak te!


Próbálj meg egyedül lenni. Menj el sétálni egymagad. Ülj ki egy parkba, kicsit legyél "magaddal" :) Az egyedüllét segít abban, hogy a gondolataidat letisztázd magadba. Közben ne hallgass zenét, hanem ülj le egy parki padra és hallgasd a madarakat.


Ha már unod az egyedüllétet ( 2hét után) akkor keresd fel egyik barátnődet és mondd neki hogy csináljatok nálad vagy náluk csajbulit. Egy ottalvós, beszélgetős, csipszzabálós, vagy borozós, filmnézős estét. Vagy egyik barátodnak mondd, hogy menjetek el moziba vagy bólingozni, vagy biliárdozni. Egy fiúbarát/lánybarát is oksat segíthet. Nem muszáj lelkizni, csak érezzétk jól magatokat!


A harmadik pedig a fotnossági sorrend felállítása.


A családod legyen számodra a legfontosabb mindig. Ők azok, akiket el kell fogadni olyannak, amilyenek. Akiket szeretni kell, mert ők támogatnak téged mindig, akármilyn hibákat kövess el az életbe.


A második a tanulás, ugyanis a karrieredet te építed fel. Te döntöd el, hogy mit kezdesz magaddal. Én nagyon remélem hogy tudtam segíteni! :) Senki másra nem számíthastz, csak magadra, és húzd ki magad a sz*rból! :)))


Sok sikert neked!


Ui: ha nincs senki akivel megérthetnéd magad, vagy problémáéid vannak, írd meg nekem nyugodtan privátba! :))


19/L

2013. márc. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak a segitséget! :) megpróbálok ezekre koncentrálni amiket te írtál és végrehajtani! :) az előtte szólonak a nagymamám halála miatt járok pszichologushoz hogy segitsen és eltaláltad van egy betegségem amit nagyim halála után 1 hónappal mutattak ki hogy epilepsziás vagyok! :/
2013. márc. 17. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!