Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen volt amikor először...

Tottenham kérdése:

Milyen volt amikor először megérkeztetek Angliába? Nagyon elveszettnek éreztétek magatokat mikor kimentetek dolgozni?

Figyelt kérdés
Szóval nagyon furcsa volt a társadalom? Segítőkészek voltak az emberek? Nagyon érdekelne mert terveimben áll és a tapasztalatotok nagyon érdekelne. Aki esetleg leírná a véleményét,tapasztalatát annak előre is köszönöm szépen! :)

2012. nov. 30. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az tűnt fel, hogy ha a kezdetekkor feltűnően nézelődtem a városban, mert nem találtam az utcát, akkor tök idegen emberek jöttek oda és kérdezték, hogy segíthetnek-e valamiben. Már második napon, amikor kijöttem, jóban lettem egy jó fej pénztárossal, akivel azóta is nagyon jó viszonyt ápolok. Nekem abszolút pozitív tapasztalataim vannak ezidáig, a munkahelyemen is könnyen befogadtak, a kollégáimmal rendszeresen eljárunk focimeccsekre, pub-ba, vagy étterembe. Eddig senkin nem éreztem hogy másként kezelnének, csak mert külföldi vagyok, pedig a kollégáim többsége angol, mivel egy irodában dolgozom.
2012. nov. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát a repülőút az nem volt kellemes, végig az a jelenet pergett előttem, ahogy belépek a tranzitba és kintről még utoljára integetnek a családtagok. Aztán a Gatwickről Londonba vezető vonatút is hasonló hangulatban telt, ott tényleg elveszettséget éreztem ahogy néztem a helyieket épp munkába menet közben. Valahogy furcsa volt, hogy rám se hederítettek, nyilván tudat alatt arra vágytam, hogy mindenki egyenként üdvözöl az országban. Így másfél év távlatából elég hülye voltam, de betudom ezt a kezdeti izgalomnak. Amúgy nem először jártam akkor kint, mivel elég erősen anglomán voltam/vagyok ezért már középiskolás korom óta néhány kivétellel minden nyáron kijöttem egy-két hétre. Így szerencsére a tájékozódással nem volt gond. Végül aztán elfoglaltam a szállásomat, amit még otthonról intéztem, megismerkedtem emberekkel, munkát szereztem és onnantól kezdve boldogan élek. Minden kezdeti rossz érzés elmúlt már a második napra.
2012. nov. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy amit sokan mondanak, hogy az angolok úgyse fognak barátkozni veled, az szerintem is ostobaság. Persze nyilván függ, hogy ki milyen munkakörben van, de csak azért mert külföldi vagy nem fognak kiutálni.
2012. nov. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 peti4000 válasza:
100%

A kezdetektől feltűnt, hogy az emberek sokkal nyitottabbak, barátságosabbak, nem lök fel meg szitkozódik mindenki minden hülyeség miatt mint otthon sajnos... :(


A repülőn kicsit izgultam fel és leszállásnál mivel az első repülésem volt a sárkányrepülőzést nem számolva :)


Amúgy kis izgalmon kívül nem sok volt nekem, mert le volt rendezve a meló is meg a szállás is, mivel nővérem meg a pasija már itt melózott egy ideje.


Egyébként az angolokat nem érdekli, hogy külföldi vagy vagy sem, nem fognak beskatulyázni ezért, ha rendesen állsz hozzájuk akkor ők is úgy fognak hozzád, nekem is van pár angol haver :)

2012. dec. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a férjemmel nyáron mentünk ki, én haza jöttem, most megyek majd ki végleg decemberben. 2 hét, de már nem bírok magammal... Közben 2 alkalommal meglátogattam kint, és már szinte hiányzik London.

Nekünk van kint ismerős, aki segített, így könnyebb volt az indulás. Az első perctől kezdve imádjuk az országot. Kedvesek, rendesek, segítőkészek az emberek, semmi rosszat nem tudnék mondani. Itthoni emberekhez képest, mintha egy másik bolygón lennél. Senkit nem érdekel honnan jöttél, hogy nézel ki, csak az, hogy milyen ember vagy, akarsz-e dolgozni... nem pletykálkodnak.

2012. dec. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amig meg nem szokod, addig rossz egy kicsit. A honvagy nekem eleg eros volt, az elso ket napot vegig sirtam. Aztan szembesultem azzal, hogy hiaba voltam itthon vezeto beosztasban, ott egy takaritoi allasert is meg kell kuzdenem.... Nehez volt ez a resze. Az emberek nagyon kedvesek, mas vilag.... :) A masik meg a nyelv, azt hittem tudok angolul, de alig ertettem mit beszelnek.... A kezdeti nehezsegej utan azt mondom, jobban szeretek ott elni. Nyugisabb, tervezhetobb, imadom angliat!!
2012. dec. 17. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha az én véleményemre vagy kiváncsi hát énmeglehetősen elveszettnek éreztem magam mert egy csaló átvert már a kiérkezésem első napján igyhát miutánmegérkeztem hála ennek a jóembernek az első éjszakámat egy vasutállomáson töltöttem.Szépen megágyaztam magamnak a padon fejem alá tettem ahátizsákom és közben azon járt az agyam hogy ezzel az országgal vmi nem stimmel ...meghogy mi a f...omat keresek én itt egyáltalán hogykerülök én ide meg hasonló gondolatok. Éreztem h ebben az országban tul sok jóra nem számithatok. Sajnos akezdeti nehézségek azok nálam ugy 3.5 évig tartottak aztán megváltoztak a dolgok mert sikeresen hazatértem (remélhetőleg végleg)
2013. jún. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!