Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kamionozni szeretnék, de a...

Kamionozni szeretnék, de a szülők hallani sem akarnak róla? Bőv. Lent?!

Figyelt kérdés

Régóta vonz ez a szakma (gyerekkori álom)... tudom nem egy álom meló, de legalább 1-2 évig csinálni szeretném.. de a szülők hallani sem akarnak róla.. hogy vegyem rá őket, hogy egyezzenek bele?!

C+E+egyéb papírokhoz jó lenne egy kis támogatás. :D

Normális válaszokat, Köszönöm!



2013. márc. 18. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Hány éves vagy? Egyébként egy C+E nem csak abból áll hogy elmész a piacra és megveszed a papírokat. 1-2 év? Tudod mennyibe kerülnek a jogsi kategóriák meg minden ami kell hozzá? Most befektetsz (a szüleid befektetnek) valamibe X összeget, TE meg még az X/10-ét sem termeled ki akkor mi értelme van?
2013. márc. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Plusz ha régóta álom, akkor az ember nem úgy áll hozzá, hogy legalább 1-2 évig szeretné csinálni. Én nő létemre ici-pici korom óta ezt szerettem volna, és igenis teljesen egyedül minden anyagi támogatás nélkül végig csináltam, és most vagyok 32, tehát nem csak egy kezdeti fellángolás volt.
2013. márc. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Hogy a kérdésedre is válaszoljak, ha pl. gyűjtesz rá, és nem a szüleidet pumpolod, akkor talán komolyan vesznek.
2013. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

18 leszek 2 hónap múlva...

igen kb. 800eFt lenne mindennel együtt... (de a nagy részét én fizetném) :D

de ők nem is ettől "féltenek" hanem magától a kamionos élettől... :S

2013. márc. 18. 21:05
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
lehet jogsid, tehát betöltötted a 18-at. milrt kellene beleegyezniük? Döntsd el, h te ezt akarod, dolgozz érte és kamionos leszel. a tesóm is kamionos lett 20 évesen, nem emlékszem a pillanatra, amikor engedélyt kért rá anyámtól. egyébként a jogsi megszerzésében segítette a cég, ahol dolgozott
2013. márc. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tesóm 17 évesen kezdte. Szép lassan az összes létezö kategóriát megcsinálta. De ez nem elég. Mert kellett a belföldi árufuvarozói majd a nemzetközi árufuvarozói. Ahhoz németböl nyelvvizsgázni is kellett. Közben vállalkozói engedélyt szerezni. Most 34 éves és most tart ott, hogy nincs hitel a traktoron és a pótkocsit is kifizette. Eddig tulajdonképpen a hitelekre dolgozott. Összes szabadidejében meg kereste és keresi / szervezi a fuvarokat. Nem könnyü, de ha ezt akarod, sok tanulással és gyakorlással menni fog.
2013. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha ez az álmod csináld, de nem egy leány álom. De csináld, vannak olyan cégek ahol alkalmaznak pályakezdőket is. Legalább lesz munkád.


Egy nagyon kedve ismerősöm is csinálja szeret egyedül lenni, de már kezd besokallni :D

Viszont gyönyörű helyekre eljut járja a világot.

2013. márc. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Vree ***** válasza:
Szerintem látogass el egy kamionos fórumra (az Indexen ol van) és válts egy pár szót az ottani tagokkal. Ők majd beavatnak hogy szerintük megéri e ez a meló/mi kell hozzá stb. Segít majd neked is dönteni.
2013. márc. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mikor még én csináltam a C-t, legalább 2 éves B jogsi kellett hozzá, lehet, azóta megváltozott a helyzet.

Sok kiegészítő kell hozzá, a GKI igazolványtól kezdve a digitális sofőrkártyáig, a PÁV II, orvosi, több, mint egy millió a vége, mire minden megvan, és annyira nem fizet jól, mint sokan hiszik, ahhoz képes, hogy mit kell csinálni.

2013. márc. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én 12 éve csinálom. Azt vallom, mindenki olyan pályát válasszon, amihez kedve van. De azt tudni kell, ebből nem nagyon lehet kiszállni. Eltelnek az évek, megszokja az ember a kötetlen(nek látszó) életmódot, a viszonylagosan jó fizetést, ha volt eredeti szakmája, elfelejti, és ott ragad a volán mögött. Nem lehet egy - két évig csinálni, ilyen nincs. Nem találkoztam még olyannal, aki abba tudta hagyni.

Azt is meg kell szokni, hogy mindenki belénk törli a lábát, mert szállítjuk a javakat, amire mindenkinek szüksége van. Értelmetlen előírásokkal, betarthatatlan szabályokkal, büntetésekkel gyötörnek. Közben a munka nehéz, sokhetes távollét, veszélyek, kirabolhatnak, itt a rossz idő, csúszkálhatsz a jeges utakon, anyagi felelősséggel is jár.

2013. márc. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!